FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-01-17 17:15  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zdołałem kupić coś takiego, chyba się przyda ;)


Skończyłem z łodziami.
13m szalupa żaglowa nie sprawiała żadnych trudności:

9,8m galera wyszła trochę kanciasta, ale też nie sprawiała większych trudności przy klejeniu:

3 kutry były gorsze. Albo wycięcia w burtach były za małe, albo pokład wewnętrzny miał zły kształt. Zostały mi w burtach szpary które musiałem choć częściowo zakleić zapasem koloru:

Na koniec zrobiłem 2 pinasy parowe. Dołożyłem do nich sporo części na podstawie "Anatomii". Części z wycinanki pasowały do siebie bardzo dobrze.


Zapewne przed umieszczeniem na okręcie przejrzę książki czy nie można dołożyć czegoś do pozostałych łodzi (w chwili obecnej mam dość robienia łodzi). Rodzina w komplecie:


Teraz zajmę się czymś dużo przyjemniejszym czyli artylerią :D

Post zmieniony (02-08-17 21:23)

 
01-03-17 23:08  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Artyleria gotowa.

Zacząłem od dział 305mm.
Wewnętrzne oklejki barbet okazały się za krótkie, ale ponieważ ich nie widać nie widziałem sensu w poprawianiu tych elementów. Zastąpiłem nadrukowany trap wycinanym laserem, dołożyłem stopnie i relingi na dachu wieży. Lufy pomalowałem najlepiej jak potrafiłem. Próbowałem kombinacji rożnych odcieni farb, z raczej średnim skutkiem. Na 2 zestawy zabrakło mi farby, musiałem dorabiać, zrywać i ogólnie wnerwiało mnie to. Coś udało się osiągnąć, ale na reszcie okrętu użyję już zwyczajnie szarego retuszu. Na każdej z wież będą po 2 działa 76mm, ale je dokleję później.


Artyleria średnia miała kaliber 76mm i składała się w okresie z którego pochodzi model z 22 dział montowanych na stałe (10 na wieżach artylerii i 12 w/na nadbudówce) oraz 5 rozkładanych dział rozmieszczonych na pokładzie dziobowym i głównym. Co ciekawe te 5 dział było rozmieszczone asymetrycznie. 2 na dziobie na prawej burcie, 2 na rufie na lewej burcie i 1 na rufie na prawej burcie. Wycinanka zawiera części do zrobienia 22 dział, ale ponieważ mam więcej wycinanek i dość luf postanowiłem zrobić wszystkie działa. Wycinankowe są trochę proste, więc uplastyczniłem je dodając po około 10 części od siebie.

Zdjęcia pojedynczego działa są średnie, ale to niestety najlepsze co zdołałem wycisnąć z mojego aparatu.

Artyleria w komplecie:


Teraz czas się zająć jakaś drobnicą.

Post zmieniony (02-08-17 21:42)

 
02-03-17 03:05  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie, widać że Ci się chce :-)
Pzdr

 
05-03-17 11:39  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki. Staram się znaleźć jakąś rozsądną równowagę pomiędzy waloryzacją a postępami w budowie :)

 
08-03-17 22:40  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Chętnie przytuliłbym pokłady po poprawce szerokości desek. :-) Zawsze chciałem skleić ten model, ale pokłady w wycinance mnie odstraszały (przy deskowaniu autor chyba pomylił skalę... ;-), i czekam, aż ktoś przygotuje 'update'.

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-03-17 19:45  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Pokłady zamierzam udostępnić jak wkleję je w kadłub i okaże się, że pasują do reszty kadłuba i burt. Teraz sklejam sobie inny model, ale mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami będę miał gotowy kadłub - wtedy wrzucę pliki z pokładem :)

 
03-07-17 21:30  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Wracam po przerwie.

Dalej zajmuję się drobnica pokładową i przy okazji testuję własny hosting zdjęć.

I. Polery i półkluzy, wszystko podpisane od spodu. Spasowanie niezłe, ale brakowało sporo części i musiałem posiłkować się drugą wycinanką:

II. Wciągarki (chyba... po angielsku "coaling winch") do węgla. Lekko za duże względem podstaw, poza tym OK:

III. Różne elementy znajdujące się w okolicach masztu rufowego:

IV. Wywietrzniki kotłowni, aż się zdziwiłem, bo były dobrze spasowane:

V. Kotwice i parę elementów z nimi związanych, również dobrze spasowane. Obawiałem się zwłaszcza kotwic, ale okazały się nie takie złe.


Do następnego razu!

Post zmieniony (02-08-17 21:46)

 
04-07-17 07:33  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Elementów narobiona cała masa teraz tylko kadłub i wodowanie. Fajnie to wychodzi działaj dalej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
28-07-17 21:42  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zdążyłem jeszcze zrobić dalmierz. Mocno go ulepszyłem w porównaniu z tym co oferuje wycinanka:


Teraz wyjeżdżam na urlop, za 2 tygodnie wracam i w końcu biorę się za kadłub :)

Zakończyłem tez chyba tworzenie własnego hostingu zdjęć. W najbliższym czasie postaram się podmienić zdjęcia w tej relacji i przynajmniej w części starych.

Post zmieniony (02-08-17 21:47)

 
04-09-17 22:15  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Kadłub od ZBiGa, po ponownym pomalowaniu i przyklejeniu pokładu i burt, skończony.

Przygotowane przeze mnie pokłady wydają się pasować, trzeba trochę poszerzyć otwory na barbety w oklejkach burt i czasem coś przyszlifować. Postaram się w najbliższym czasie udostępnić je do ściągnięcia. Poza tym musiałem nieco podszlifować rufę i dziób mi uciekł lekko w górę choć nie wiem, czy to akurat nie był problem w samej wycinance. Zrobiłem też od razu wloty do magazynów węgla.

Po tym jak spaliła mi się żarówka w lampce i wymieniłem ją na mocniejszą wychodzą mi tylko 2 rodzaje zdjęć - prześwietlone i niedoświetlone. Następne postaram się robić w świetle dziennym :-/



W kolejnej części: ściany pomostu/nadbudówki, relingi, polery i (złożone) sieci przeciwtorpedowe.

P.S: Przeniosłem zdjęcia ze wszystkich moich relacji do 2012 roku na własny hosting i podmieniłem linki do nich na forum.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024