FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-02-18 13:30  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Kominy zrobione. Ostatni (miejmy nadzieję) uczelniany maraton zjada mi niestety sporo wolnego czasu, więc idzie wolniej niż bym chciał. Na forum też zaglądam tylko ze 2 razy w tygodniu. Na jesieni powinno być już lepiej.

Same bryły kominów były proste i dobrze spasowane. Problem zaczęły się przy wszystkich paskach i kołnierzach je otaczających. Prawie wszystkie są za krótkie i trzeba je było uzupełniać, co udało się całkiem nieźle. Czapy kominów zrobiłem oczywiście z drutów. We wnętrzu komina wkleiłem też, na podstawie renderów 3D z książki Kagero, trochę drutów - według niej było tam takie kilkupoziomowe rusztowanie. Na większym kominie czapa wyszła mi trochę za bardzo wystająca, ale nie będę już tego poprawiał. Pomosty z kartonu na mniejszym zastąpiłem drucianymi.

Olinowanie najpierw chciałem zrobić rzeczywiście z nici nad kartonem, ale szybko okazało się, że nie wygląda to dobrze - widoczne jest to co jest nadrukowane pod spodem. Zdecydowałem się nakleić nity jako bloczki i cienkie kawałki drutu jako liny bezpośrednio na karton. Najpierw nakleiłem drut 0,2mm, ale był za gruby. Po jego zerwaniu nakleiłem 0,15mm. Wygląda lepiej, choć nie wiem czy też nie jest trochę za gruby.

Zdjęcia poniżej. Nie ma zdjęcia obydwu naraz, bo wyszło nieostre.



Teraz będę przyklejać na pokład wszystkie łodzie i kominy. Prawdopodobnie będę też musiał zrobić dolny poziom masztu dziobowego, bo potem nie będę miał jak go wsadzić.

 
18-02-18 22:56  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ależ to jest pracochłonny model! Życzę wytrwałości, i oby nie nastąpiło zmęczenie tematem, bo efekt końcowy na pewno ci to wynagrodzi.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-06-18 12:47  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Idziemy powoli do przodu. Egzaminy uczelniane zdane, zostało mi tylko pisanie pracy, dzięki czemu mam trochę czasu na klejenie.

Śródokręcie jest praktycznie skończone (nie ma tylko górnej połówki masztu). Sporo druciarni i linek dołożyłem dzięki książkom, parę niejasnych rzeczy było w samym modelu (radzę mocno zwracać uwagę na podstawy łodzi - numerowane są od ruf - musiałem parę odrywać). Jestem zadowolony, że udało mi się w miarę realistycznie przeprowadzić olinowanie głównego bomu. Najtrudniejsze było chyba wklejanie elementów pomiędzy nogi masztu i dwa mniejsze bomy znajdujące się na jego przednich nogach - mają bardzo mało punktów oparcia.



Teraz czas na rufową część okrętu. Trochę pudełek i drobnych innych elementów mam już sklejone - jak miałem już dość uczenia się to kleiłem jedno lub dwa :)

 
17-06-18 13:39  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
henrykk   

Bardzo fajnie to wygląda! Jedyne co mi „przeszkadza”, to wielkość łańcucha na zdj. 3663

--
Pozdrawiam
Henryk

 
17-06-18 16:25  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz, jestem pod wrażeniem. Bardzo ładnie.
Cze doklejanie później górnej części masztu nie będzie zbyt trudne?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-06-18 15:05  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetnie
Pzdr

 
18-06-18 16:38  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepiękne dzieło!

--

 
19-06-18 19:59  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

vansen, dokker:
Dzięki :)

henrykk:
To najmniejszy łańcuch jaki miałem. Poza tym na większości rysunków/schematów Dreadnoughta do których mam dostęp ten łańcuch jest taki dość spory. Jeśli już to zastanawiam się, czy to nic nie jest za cienka.

Winek:
Długo myślałem nad kolejnością klejenia tego wszystkiego. Ta wydaje mi się najmniej zła i mam pomysł jak to wszystko wzmocnić jak już będę kleił górną część masztu.

 
20-06-18 13:03  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jeśli mogę cos dodać do tej pięknej roboty :
1.Brak różnic między linami stalowymi a sizalowymi .
2. Albo kurz opadł na linki i się przykleił albo nitkom odstają włókna.
3. Pierwsze wrażenie to tez miałem że za cienkie ale nie jestem pewien ..cienki mają to do siebie że dobrze sie układają i dobrze wyglądaja ( czysto )
Dodatkowo : Lepsze jest wrogiem dobrego, trochę już tych linek masz, jak zaczniesz mieszać to może sie popieprzyć a nie polepszyć :))

--

Post zmieniony (20-06-18 13:05)

 
24-06-18 19:27  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Alski:
Dzięki.
1. Tak, całe olinowanie robię z jednej nici. Niestety w dostępnych mi materiałach nie ma informacji, które były jakie a poza tym dopiero niedawno udało mi się kupić gumonitkę w rożnych średnicach.
2. Tak, to kurz. Model trochę czasu stoi bez gabloty. Przed zakończeniem klejenia oczyszczę go. Mam bardzo miękki pędzel, myślę że się nada.
3. Tak. Te nici świetnie wyglądają na niszczycielach, ale nie wiem czy tutaj nie są za cienkie.
Nie zamierzam teraz zmieniać już przymocowanych nici. Najprawdopodobniej model zrobię nimi już do końca.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024