FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-17 23:13  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Tomek 

 - 2

Bardzo fajna robota! Powodzenia!

 
05-09-17 09:10  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetnie Ci to idzie, aż się miło patrzy.
Nie wiem jak na żywo, ale oryginalny kolor pokładu podobał mi się bardziej.
Choć szerokość tych dech biła po oczach.
Tak czy siak, fajnie bedzię jak to udostępnisz :-)
Pzdr

 
05-09-17 18:49  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tradycyjnie link http://battleshiplist.com/battleships/great-britain/dreadnought/images/dreadnought_10.jpg, zdjęcie znalezione chwilkę po wpisaniu nazwy okrętu.
Można sobie porównać na tym zdjęciu szerokość dech na dziobie względem tego co zamontowane na pokładzie z tym co jest w sklejanym tu modelu.
Na zdjęciu okrętu między okuciami otworów w które wchodzi łańcuch jest 9 desek, a jak jest na nowym pokładzie w tym modelu po poprawieniu - chyba sporo więcej.

 
05-09-17 19:53  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

W oryginalnym pokładzie z wycinanki jest z kolei 6 desek, czyli są trochę za szerokie.
Pikowski zrobił trochę wąskie (i chwała mu za wysiłek), więc póki co nadal nie mamy idealnego pokładu do Dreda. Choć wizualnie pokład Pikowskiego bardziej mi się podoba, a kolory można rozjaśnić przed wydrukiem.

Przydałby się poprawny i fornirowy, na podstawie jakichś sensownych planów. Ech, można pomarzyć.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
05-09-17 22:24  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zgodnie z obietnicą - pokład można ściągnąć POD TYM LINKIEM
Jeśli admini maja na to ochotę można wrzucić do szufladek, co by nie zginęło.

Tomek, Hastur: dzięki :)

dokker: Ja wolę bardziej "drewniane" pokłady. Na żywo jest według mnie trochę mniej jaskrawy niż wyszło na zdjęciach. Szerokość desek w wycinance nie była taka najgorsza, w przeciwieństwie do ich długości, o czym poniżej.

ZBiGu: Ja zrobiłem trochę za wąskie, ale w rzeczywistości nie były też tak szerokie jak w wycinance.

Halogen: mówiąc szczerze nie pomyślałem, żeby w ten sposób spróbować dopasować szerokość desek. Zrobiłem to na czuja patrząc na inne wycinanki.
Na twoim zdjęciu jest 7 pełnych desek i 2 prawie pełne skrajne (powiedzmy, że razem 8,5 deski), w wycinance są 4 pełne plus 2 skrajne "połówki" (razem 5), u mnie jest 10 pełnych i 2 ledwo napoczęte skrajne (razem 10,5). Nie jest idealnie, ale chyba trochę bliżej prawdy.
Mnie bardziej zastanawia ich długość. W wycinance, po przeliczeniu skali, mają 21 metrów! Ja u siebie skróciłem je do 8,4 metra, co podejrzewam wciąż może być zawyżone. Wiesz może (Ty albo ktokolwiek inny) jakią one mogły przeciętnie mieć długość?
Przy okazji - po przeliczeniu szerokości desek wychodzi: wycinanka 40cm, mój pokład 20cm, zdjęcie około 25cm.

Post zmieniony (05-09-17 22:26)

 
05-09-17 23:34  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mimo zwróconych uwag na szerokość i kolor desek, model wychodzi bardzo ładnie.
Chciałbym go zobaczyć na żywo jeszcze przed sklejeniem całości, mam nadzieję, że uda nam się spotkać.
Powodzenia Mateusz, aż do samego końca.

--

Post zmieniony (09-09-17 05:13)

 
08-09-17 09:36  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-09-17 12:06  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Model wychodzi super:)
Powodzenia w dalszej budowie:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
18-09-17 19:18  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Ściany pomostu/nadbudówki, relingi, polery i półkluzy zrobione. Postanowiłem zrobić otwarte drzwi na górnym poziomie. I tak będzie tam całe wnętrze więc równie dobrze można je trochę bardziej wyeksponować. Teraz czas na sieci przeciwtorpedowe.



Udało mi się poprawić oświetlenie zdjęć. Musze jeszcze popracować nad ostrością.

 
18-09-17 20:23  Odp: [R] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

W tylnej części nadbudówki nie było zamykanych "drzwi". Znajdowało się tam przejście do trapu prowadzącego na wieżę.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024