FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-11-16 10:33  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Kapon rozcieńczony z nitro pół na pół. Segmenty sklejam magikiem, to co przylega do wręg- budziem, rzadko używam uhu glue pen.

 
12-11-16 22:43  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Kolejna szybka aktualizacja.



Zrobiłem w sumie niewiele, uzupełniłem oraz dokleiłem dwie sekcje kadłuba.
Podczas przymiarek łączenie wychodziło lepiej, ale wiadomo doszedł klej... Mimo to jestem zadowolony.

Zrobiłem też nos :)
Gdzieś przeczytałem, że jego wykonanie świadczy o modelarzu... jak wyszło oceńcie sami.
Osobiście jestem zadowolony w 99,9 % z jego wykonania jak na moje umiejętności :D
Jeszcze go nie przyklejałem zrobię to na sam koniec budowy, o ile dotrwam :)


CDN.

--

Post zmieniony (12-11-16 23:08)

 
13-11-16 20:11  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie i czysto. Świetnie sklejony stożek!
U mnie niestety pauza.
Pozdrawiam i kibicuję :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-11-16 21:35  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Paulos dlaczego pauza ? Przyznam szczerze, że to Twoja rozpoczęta relacja była głównym powodem dlaczego założyłem i ja.
Tak pewnie siedziałbym po cichu i sklejał w kącie, nie ujawniając się.

Dzisiaj też coś dłubałem, mianowicie zrobiłem dwa segmenty idąc do tyłu :)
Nie retuszowałem krawędzi i jak widać wyszło to na lepsze chyba...

Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli, została delikatna plama od kleju magic... Mam nadzieję, że jak dojdzie więcej części i końcowe pryśnięcie lakierem, to nie będzie to tak bardzo widoczne jak teraz. Miałem jakąś dziwną chwilę słabości :P Ogólnie z odległości pół metra nie rzuca się to nawet teraz tak w oczy.
Jeżeli chodzi o niechlujne spasowanie u góry poszycia, to i tak nie będzie to widoczne podczas przyklejenia garbu. Najważniejsze, żeby linie, gdzie będzie stykał się garb z poszyciem nie było wklęsłe.
Acha, podczas tych dwóch segmentów stosowałem podposzycie z brystolu, można przynajmniej wziąć w ręce bez obawy, że coś się zapadnie.
Ołówek rośnie w siłę.

Pozdr.



CDN.

PS. Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę dla potencjalnych sklejaczy owego wydania. Wydaje mi się, że papier, a raczej farba drukarska bardzo szybko się ściera, także jak najmniej operacji z czyszczeniem itp...

Post zmieniony (13-11-16 22:14)

 
14-11-16 10:10  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kocie,

Czyściutko i zgrabnie idzie Ci ten "ołówek". Trzymaj tak dalej. Czym retuszowałeś wnętrze kabiny?

--
Pozdrawiam !

 
14-11-16 10:54  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ładnie i czyściutko, a nosek pierwsza klasa.

Post zmieniony (14-11-16 10:55)

 
14-11-16 19:21  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

GrubyCzarnyKOT - ano jak zawsze czas i chęci, ale tym razem to Twoja relacja motywuję mnie, żeby dotrzymać przynajmniej kroku w postępach :) Zaciekawiłeś mnie tym podposzyciem - testowałem to jakiś czas temu wykorzystując zwykłą kartkę z bloku technicznego, łatwo to zastosować jak segment nie jest dość skomplikowany, kleiłem obie części ze sobą (podposzycie i poszycie) jak już miały nadany właściwy kształt. Metoda ciekawa pozwala chyba w wielu przypadkach uniknąć "krowich żeber" no i oczywiście wzmacnia całość. Forumowicz ZbiG pewnie mógłby tu napisać więcej :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
14-11-16 19:50  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

GrubyCzarnyKOCIEa, ile razy kaponowałeś,? Bo jeśli tylko raz to masz odpowiedź dlaczego druk się ściera. Mam ten model i nic się nie ściera. Może też uniknąłbyś tych plam od kleju. Powodzenia w budowie, nieźle Ci idzie.

 
14-11-16 20:31  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Hey hey !

Retuszowałem wnętrze farbką model master interior blue green, którą trzeba było tylko delikatnie wymieszać z innym kolorem zielonym.
Jeżeli chodzi o kaponowanie to robiłem to od strony zadrukowanej oraz nie zadrukowanej.
Muszę uważać po prostu przy kolejnych etapach.
Zbyszek to mnie wyczulił na podposzycie w modelach.
Dziękuję za komentarze.

Pozdrawiam.

 
18-11-16 23:57  Odp: [R] Mig-21 Bis Angraf 1:33
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Hej,
piątek, piąteczek, piątunio jak to "mawiajo" dzieci w wieku młodzieży. :)

Skorzystałem z dwóch godzin wolnego czasu i coś tam dorobiłem.
Musiałem pokombinować z felernym poszyciem, ponieważ mnie odstraszało...
Plama od kleju, oraz grubsza czarna linia nadal są widoczne, ale już mniej.
Delikatnie odkleiłem poprzednie poszycie i zastąpiłem je nowym.
Najważniejsze, że nie ma już takiego uskoku, jak poprzednio. Jest płasko-czyli git.
Jutro postaram się uciec od szarej rzeczywistości na dłużej i być może skończę kadłub, a nawet postaram się zrobić garb :)




Pozdrawiam Tadek.
CDN...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024