FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-10-16 17:14  [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Przeczytałem kilka latek temu na forum informację, że od namiętnego operowania klejem cyjanoakrylowym może dojść do odklejenia się siatkówki. Co z kolei doprowadziło mnie do refleksji, że nie warto uprawiać hobby, które może doprowadzić do utraty zdrowia. A przecież nieodżałowany hermol czy nawet budapren wymaga wentylacji. Po krótkich poszukiwaniach prezentuję sklejony całkowicie klejem introligatorskim samolocik. Model posiada wiele niedociągnięć, ale jak na powrót po 15 latach od ostatniego samolotu, radość. Z pierwszego modelu, w którym nie widać segmentów. Model po sklejeniu zaskoczył mnie „fajnością” i zamiast do zabawy dla smyka trafi na półkę do pracy, do chwalenia się.
Klej introligatorski penetruje karton, jest zaledwie kilka sekund na ustawienie finalne części a, potem już amen, nie do oderwania. Jednak przyjemność z klejenia przy braku, nie bójmy się użyć tego słowa, smrodu, szczególnie w zimie, wielka. Klej daje bezbarwną spoinę za co duży +.





 
11-10-16 17:23  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Łukasz   

Magic?

--
,,W życiu trzeba płynąc podprąd, z prądem płyną same śmieci''

 
11-10-16 17:42  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja unikam CA jak ognia właśnie ze względu na zdrowie. Butaprenem też staram się kleić jak najmniej i obecnie testuję BCG.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-10-16 18:12  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

A gdzie można kupić taki klej introligatorski?

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
11-10-16 18:40  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Klej introligatorski CR propaguję od lat na forach, można go kupić jako klej Magic w tubkach https://qnszt.pl/catalog-pl/1182/11950_klej_uniwersalny_magic_45_g.html, a inne opakowania wyglądają np tak http://www.sklepy24.pl/szukaj/klej+cr

 
11-10-16 19:38  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Czy ten CR jest w stanie "złapać" metal (stal, mosiądz) do kartonu ? Próbowałeś ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-10-16 20:45  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie porównuj BCG do kleju introligatorskiego CR - tu jest opisane co można i z czym tym klejem kleić http://www.sitomarket.pl/product/75.html
Oczywiście da się tym klejem kleić metal z kartonem np. okapniki na bulajami, można sklejać ze sobą druty metalowe, ale warto takie połączenia dodatkowo wzmocnić lakierem - w sumie warto podać konkretne przykłady jakie części z jakimi chcesz kleić, na przykład, czy mają przenosić jakieś obciążenia, czy nie ?

 
11-10-16 21:15  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Wow, teoretycznie ten magiczny klej CR nadaje się do klejenia prawie wszystkiego ;)
Fakt, że jest polecany przez znanego modelarza którego dziesiątki prac są widoczne na praktycznie każdym forum modelarzy kartonowych daje sporo do myślenia. Te fora to jakieś wirtualne zapewne bo nigdzie nie widziałem żeby ktoś ten klej tak żarliwie polecał jak tu o tym pisze. :)))))))

Kilminster, jak dla mnie klej CR, a używałem tego produkcji Boryszew S.A., niewiele różni się od klejów wikolowych. Próbowałem go używać do klejenia szkieletu i trochę poszycia, ale go nie polubiłem m.in. ze względu na błyszczącą spoinę która utrudnia położenie retuszu z tempery. Ostatnio używałem go do robienia kulek na dźwigniach i szklenia świateł pozycyjnych, a ponieważ w tym zastosowaniu nie różni się właściwościami od wikolu więc go nie używam.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-10-16 21:29  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ile to "namiętne" operowanie CA wynosi? Pytam serio wlasnie z dbałości o zdrowie, a wiadomo, że czasem wyboru nie ma... Staram się rzeczywiscie tego smierdziela uzywac jak najmniej, tyle aby czasem coś wzmocnić, badz skleić druty... No i przy olinowaniu chyba nie ma wyboru... Moze wypowiedzieć sie ktoś kto rzeczywiście miał - niestety - problemy zdrowotne z powodu uzytkowania tego dobrodziejstwa?

--
54323031

 
11-10-16 21:53  Odp: [G] Me 109 G-5 KK jako pretekst do filozoficznej dygresji.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ten klej jest zaje...Kleje nim elementy na zasadzie przyłóż i trzyma. Wikol, to inna bajka. A jeśli jakaś spoina sprężynuje, to taki ruski budzio bez unijnych ograniczeń w wielkiej tubie :) Ca jest be, a jak słyszę jak ktoś dużymi ilościami impregnuje po to żeby to jeszcze szlifować.....fuj.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024