FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-16 22:11  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Szacun!!
Piękna robota.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
30-10-16 17:09  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zacząłem budowę silnika. Pracochłonny i dość monotonny etap budowy. Do sklejenia jest 14 cylindrów, więc mam co dłubać. Żeby na dobre nie ugrzęznąć w małych elementach w międzyczasie zabrałem się za coś większego - powstały szkielety skrzydeł.



W pierwszej kolejności musiałem zebrać do kupy wszystkie potrzebne elementy i je posortować. Następnie zabrałem się za wycinanie, rozłożyłem sobie to na kilka dni, bo na raz to jednak za dużo. Żeby nie pogubić części i móc się w tym wszystkim odnaleźć użyłem pudełka z przegródkami. Cudowny wynalazek.



Po wydziobaniu elemencików zabrałem się za sklejanie. W pierwszej kolejności centralna część silnika i dolne części cylindrów. Ciąg dalszy wkrótce...



Jak wspomniałem, w międzyczasie skleiłem szkielety skrzydeł. Zdecydowałem, że zrobię rozkładane końcówki. W tym celu musiałem podzielić szkielety w odpowiednich miejscach. Przygotowałem sobie też zawiasy.



Złożone skrzydło wygląda tak...:



...a żeberka w modelu tak...:



Wodze fantazji mi trochę puściły, ambicja wzięła górę i na półtorej godziny zamieniłem się w dzięcioła:



Po przymierzeniu do szkieletu okazało się, że zza wydzierganych otworów śmieje się do mnie biel wręg i dźwigarów. To było oczywiste. Musiałem przerobić trochę szkielety tak, żeby pasowały do otworów. Pomalowałem je w środku, żeby przez dziury w żeberkach nie było widać wnętrza. Zbyt estetycznie to w tym momencie nie wygląda, ale efekt końcowy będzie przynajmniej zadowalający ;-)



Przygotowałem sobie podklejki (podposzycia) skrzydeł i ich końcówek:



I to już wszystko co do tej pory udało mi się zrobić. Ciąg dalszy nastąpi gdy skończę silnik...

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
30-10-16 17:11  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

4-go widzę Ciebie z tym cackiem w Szczecinie :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
30-10-16 19:04  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja miałem coś przywieść w kategorii latadeł...ale chyba w ogóle nie przyjadę do tego Szczecina :P

Piękna robota, miło się ogląda :-)

 
30-10-16 19:14  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Brawo Ty. Super temat i jak zawsze super wykonanie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-10-16 21:10  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo lubię takie szczegółowe relacje. Model mam w 2D w szafie. Dzięki takiej relacji jego wartość rośnie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-11-16 22:32  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pytanie do posiadaczy modelu - czy byłby ktoś w stanie zrobić zdjęcie arkusza z elementami silnika? Interesują mnie części 57 j.

Nie mogę ich znaleźć, byłem przekonany, że wszystkie elementy silnika mam w czarnym pudełeczku, ale doszedłem do momentu, w którym potrzebuję tych właśnie części i wygląda na to, że ich nie mam. W innych pudełeczkach też ich nie znalazłem, więc nadaję im status Missed In Action :-)

Dorobię sobie nowe, to nie problem tylko muszę wiedzieć jak wyglądają. A może jak je zobaczę to przypomnę sobie gdzie jest to dobre miejsce, w którym je położyłem.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-11-16 23:17  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przepraszam za jakość, ale warunki nie sprzyjają ;-)



Post zmieniony (01-11-16 23:21)

 
01-11-16 23:24  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zgadzam się, że dobrze wykonana oklejka daje sporo satysfakcji zarówno przy jak i po pracy nad nią. Kleisz model znakomicie. Podziwiam ludzi, którzy poświęcają tyle uwagi na dopieszczenie drobiazgów. W zasadzie gdybyś nie pokazał "paluchem" tej chłodnicy to zaakceptowałbym ją bez mrugnięcia okiem.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-11-16 20:34  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję za tak liczny odzew :-) Wydaję mi się, że pierwszy raz na oczy widzę te elementy :-) Możliwie, że przez pomyłkę poszły w kubeł. Na szczęście nie będzie problemu z dorobieniem tych elementów. Dziękuję Panowie!

Kilminster - pokazałem paluchem, bo to się tak nie rzuca w oczy i nie Ty jeden byś tego nie zauważył. Jak poprawię to wrzucę zdjęcie przed i po. Błędy też trzeba pokazywać ;-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024