FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
22-10-16 15:30  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lesiu, dlaczego mam takie samo odczucie o tej pianie.
Z tego co wiem to po wyłapaniu kilku błędów na arkuszach i poprawieniu ich wydawca zap...... po nocach w drukarni i ciężko pracuje aby zadowolić odbiorców. Znając jego dążenie do wydania jak najlepszego towaru to wiem że ciężko haruje żeby wszyscy byli zadowoleni, a jemu i tak garb urośnie bo wszystkich nie zadowoli.

 
23-10-16 00:17  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gotha! Smakowy ;-)

Część zawartości:






Bardzo ładna grafika, dwustronny druk, czytelne rysunki - jest ich masa.... O resztę się nie martwię ;-)

Jarod ... nic dodać nic ująć, było tak i w tym przypadku.

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (23-10-16 00:19)

 
23-10-16 11:00  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miodzio.
Czyli można porządnie wydać świetny model a nie walić seriami ślepaków.

Jak widać ma więcej samolotów niż nie jeden lotniskowiec ;-))))

BRAWO

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-10-16 18:12  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdzie tam z grubej rury
Temat na zajęcia z biologii o rozmnażaniu stworzonek.
Gdybył zapytał o upodobania modliszki, to byłaby grubarura Panie Dzieju, najpierw fiu fiu a potem kanibalizm.

Stworzonko z zagadki jest w naszym klimacie bardzo powszechne.

 
23-10-16 20:13  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Pełen szacunek za wydanie takiego modelu.

Wciąż czekam na tak właśnie wydane: HMS Repulse, HMS Dorsetshire, HMS Royal Oak, Richelieu, Arizona, Tirpitz. Prince of Wales.

Jeszcze raz gratulacje za ten model.

 
23-10-16 22:22  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szebi, kiedy startujesz z relacją?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-10-16 08:07  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Modelman   

Szebi.

Fajnie ze już go dostałeś. TO startuj z relacja w jakości FUSO lub lepszej
Ja swój zaczynam od przyszłego poniedziałku.

 
24-10-16 09:23  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najpierw trzeba skończyć Sendaia... potem można pomyśleć. Czekam na wasze relacje.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-10-16 21:57  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Do mnie tez dotarla paczka z modelem i szkieletem.
Format duzy - wiekszy od A3, ma to chyba pare plusow bo nie widac roznic w odziecienach kolorow, cale dno jest jakby na jednym arkuszu. Calosc i tak gruba jak na krazownik. Minus to jak to potem ciac i znalzezc teczke na taki format, ale to blachostka.
Grzesiu Nowak sie wykazal i mozna poczytac duzo o samym okrecie, samej instrukcji budowy nie ma duzo, ale za to ilosc rysunkow jest naprawde spora, niektore detale sa pokazane z paru stron. Wiec mysle ze bedzie wiadomo co i gdzie przykleic pomimo szarego 3D. Numeracja czesci jest troche inna niz zazwyczaj ale to chyba glownie przyczyna projektanta zza wschodniej granicy. Duzo jest elementow tworzace tzw bloki, na rysunkach 3D jak i potem na arkuszach wiec nie trzeba szukac po calej wycinance.
Zdetalizowanie jest wg mnie wysokie, i wiem skad tyle zestawow dodatkowych. Wiec jak ktos bedzie chcial zrobic gites model to albo poswieci na model duzo czasu albo pieniedzy ;) niemniej przy umiejetnym skjeleniu mysle ze bedzie robil efekt wow.
Znalazlem 2 bledy w numeracji, ale dosc latwe do zauwazenia i wyeliminowania jak i grube linie na szkielecie w wycinance. Wg wydawcy to blad drukarni, ktorzy zszyli to co zle wydrukowali i ze to swego rodzaju bialy kruk ;), Ci co tez tak maja beda miec doslana korekte. Ja mam lasery wiec sie nie martwie. Co do laserow to elementy ktore maja miec grubosc 2 mm maja poprzesuwane linie ciecia wiec skjejajac np wodnice nie trzeba uzywac dodatkowo sklejek i odstepy miedzy wregami beda jakie maja byc.

Tyle na goraco, mi sie podoba.
Poki co pora dokonczyc rozpoczete modele a potem brac sie za tzw kupke.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
27-10-16 18:49  Odp: [N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
Lesio73 

 

Model ma jedną zasadniczą wadę - z uwagi na wielkość trudno się przegląda w kibelku ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024