FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-10-16 22:14  [R/G] Focke Wulf Fw-190A-8, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Po kilkuletniej przerwie postanowiłem wrócić do modelarstwa kartonowego i na "rozruch" wybrałem jeden z czterech modeli z zeszytu WAK "Mikrolotnictwo 6, D-Day 1944" - Focke Wulf 190A-8.



Efekty dotychczasowej pracy przedstawiam poniżej. Dodam, że modelik jest bardzo dobrze spasowany i nie nastręcza póki co żadnych problemów.



W miarę postępu prac będę odświeżał wątek.
Pozdrawiam!

Post zmieniony (16-10-16 20:00)

 
03-10-16 14:49  Odp: [R] Focke Wulf Fw-190A-8, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dzięki za reprymendę, uzupełnię w niedalekiej przyszłości :).

--

 
06-10-16 18:19  Odp: [R] Focke Wulf Fw-190A-8, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie,

W dniu dzisiejszym dotarły do mnie laserowo wycięte elementy do modelu co zachęciło mnie do jego dalszej budowy. Na warsztat poszedł tzw. ogon.

Najpierw wewnętrzny szkielet statecznika pionowego, sam statecznik, w następnej kolejności szkielet stateczników poziomych i stateczniki. Montując wzmocnienie stateczników poziomych dziękowałem niebiosom za technologię laserowego wycinania. Dzięki gotowym, bardzo drobnym częściom praca okazała się przyjemnością. Poniżej dzisiejsza zabawa i końcowy efekt. Pozdrawiam.





--

 
07-10-16 22:08  Odp: [R] Focke Wulf Fw-190A-8, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie,

W dniu dzisiejszym modelik wzbogacił się o skrzydła, poza spapranymi przeze mnie krawędziami natarcia skrzydeł, końcowy efekt mnie umiarkowanie zadowala. Spasowanie elementów nadal jest świetne. Pozdrawiam.



--

 
08-10-16 23:20  piotrkt
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam.
Tym razem przyszła pora na koła. Zadziwił mnie ten misterny projekt kół polegający na oklejaniu cienkimi paskami okrągłych wzmocnień i łączeniu ich w całość. W początkowym zamyśle chciałem po wykonaniu kół wejść do akcji z SuperGlue i papierem ściernym ale efekt końcowy był na tyle zadowalający, że zrezygnowałem z tego. Linie łączeń utworzyły coś na wzór bieżnika.
Golenie kół to żmudne nawijanie na drut pasków cienkiego papieru. Wszystko ładnie pasowało a efekt końcowy wygląda tak:



--

Post zmieniony (08-10-16 23:40)

 
16-10-16 19:42  Odp: [R/G] Focke Wulf Fw-190A-8, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie.
Tym razem chciałbym zaprezentować gotowy model. Pozostałe elementy takie jak śmigło, kabina, antena, tylne koło i uzbrojenie nie przysporzyło mi większych problemów. Przednich kół nie zdecydowałem się jednak szlifować po tym jak ufajdoliłem farbką środek tylnego kółka (zdjęcie nr 3). Kabinę wykonałem z gotowej wytłoczki, antena to rozciągnięta po rozgrzaniu ramka modelu plastikowego.
Oczywiście porównując ten model z zamieszczanymi na tym forum w skali 1:33, widać uproszczenia wynikające z mniejszej skali, co jednak (oczywiście moim zdaniem) nie psuje aż tak bardzo efektu końcowego. Z czystym sumieniem polecam ten model początkującym jak i modelarzom z długą przerwą w sklejaniu. Model, podkreślę jeszcze raz, jest świetnie spasowany i nie powinien przysporzyć problemów.



--

Post zmieniony (17-12-17 12:50)

 
17-10-16 08:12  piotrkt
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dziękuję za opinię i odwiedziny wątku. Kilminster, w planie mam skończenie serii D-day ale co z tego wyjdzie to się okaże :). Byl to mój debiut w skali 1:50 i muszę powiedzieć, że spodobała mi się ta skala a przede wszystkim opracowanie modeli w tej serii.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024