FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-11-16 15:37  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wątpliwości Windusa odnośnie przyklejenia wręg i późniejszego spasowania klejonych segmentów nie są nieuzasadnione. Jest to metoda dość archaiczna i nie dająca tak dobrych efektów jak łączenie na pasek łączący + wręga. Wręgi powinny idealnie schodzić się z krawędzią segmentu. Wklejając je głębiej po pierwsze - zmieniasz geometrię modelu bo kształt nadany przez wręgę powinien być dokładnie na końcach segmentu a nie milimetry od nich. Po drugie - doklejając segmenty do siebie jesteś zmuszony do łączenia ich samymi krawędziami. Dużo łatwiej klei się jeśli końce segmentów są płaską płaszczyzną. Powierzchnia klejenia jest większa i łatwiej jest połączyć klejone elementy.

 
08-11-16 18:49  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Technick lepiej bym tego nie opisał :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
09-11-16 10:38  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Dziki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki chłopaki. Wydaje mi się, że rozumiem. Model już zostanie tak jak jest. Nie będę wyrzucał do kosza bo jestem blisko końca. Ale sam widzę ile jeszcze muszę poprawić w swoim warsztacie.

 
09-11-16 10:53  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nikt nie mówi żebyś wyrzucał model do kosza :) działaj dalej, nie jest źle. Jak pozwolisz to w wolnej chwili mogę zamieścić zdjęcia z wyjaśnieniem o co dokładnie nam chodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
09-11-16 10:54  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli mogę prosić: dawaj miniaturki zamiast tych ogromnych zdjęć.

--

 
13-11-16 19:41  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Ja też nakleiłem już wręgi. Zobaczymy jak mi wyjdzie.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
18-11-16 14:33  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
Dziki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rysiu - no to jedziesz! :-) czekam na relację. Model jest jak najbardziej "sklejalny".

Zgodnie z Waszymi przewidywaniami (prorocy??? ;-) ), elementy z wregami D i D1 rozjechały się. Udało mi się zrobić fajne zdjęcie, na którym dość dokładnie widać tę szparę w kadłubie. Ale tak się zdobywa doświadczenie i wiedzę. Przyda mi się to do następnego samolotu (to też będzie MM, taka sama technika).



A dzisiaj koła. Wybrałem się do sklepu i kupiłem farbę Humbrol satin 85. Ale to chyba nie był dobry wybór. Koła nie wyglądają tak "gumowo" jak powinny. Pomalowane są tylko raz, zastanawiam się czy nie lepiej by było pomalować po raz drugi. Powinny być chyba też trochę bardzie zeszlifowane.
Może za mało szukałem na forum, ale czy jest relacja w której ktoś przedstawił jak robi koła? Ale tak od podstaw, czyli od sklejonych krążków tektury.

A tak swoją drogą, to czym malujecie koła?



Koniec jest już bliski. Zostało śmigło.

 
18-11-16 16:52  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nabłyszczyłeś tak koła jak ja nabłyszczałem opony olejem napędowym w autokomisie za granicą. A wystarczyło pomalować czarną plakatową. Albo czarną matową akrylową farbką Made in Italy w tubkach do nabycia w KIK po 4 zeta.

 
18-11-16 17:29  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Na opony tylko Agama 36M (barva pneumatik)
:-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-11-16 21:57  Odp: [R] ME 109 G-2 - Mały Modelarz 4-5-6 2016
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam kolegę "nawróconego".
Ja w samolotach raczej nie siedzę,ale widzę,że radzisz sobie całkiem nieźle.Zdobywaj doświadczenie,to cenna rzecz.
Pastele olejne raczej odstaw.Kup sobie komplet farbek akrylowych w jakimś markecie,będą dużo wygodniejsze w użyciu,ale trzeba będzie mieszać kolory.Zakup sobie też pędzelki "kałanki".To są specjalistyczne pędzle,które doskonale nadają się do retuszowania krawędzi kartonu.
A jeśli chodzi o powierzchnię natarcia skrzydeł,to połamały się chyba wszystkim,którzy ten model kleili.Powodzenia przy następnych projektach.Grunt,to nie załamywać się :-).
PS.Proponuję zamienić serwis zdjęciowy.Mnie w tym bukiecie kwiatów,dobijają reklamy.Spróbuj wstaw.org.

--

Post zmieniony (18-11-16 22:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024