FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-09-16 17:22  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Pokład przyklejony. Wykorzystałem elementy szkieletu które były w wycinance. Trzeba uważać gdyż środkowa część jest "przekoszona" i nie trzyma symetrii. Dzięki wzmocnieniom między wręgami i montażu szkieletu na desce klejenie pokładu jest bezstresowe i przyjemne, a pokład bez zwichrowań. Jedyną niedogodnością w tej metodzie jest konieczność dostosowania szkieletu - dzielona wodnica. Swoją drogą parę modeli okrętów posiadam i w każdym szkielet jest projektowany z dzieloną wodnicą, rozumiem że taka metoda w teorii wyklucza przesunięcia, ale można to uzyskać w inny sposób, a
Czas na zdjęcia.


W hangarze wkleiłem dźwigary konstrukcyjne widoczne na zdjęciu z pierwszego postu. Dojdą jeszcze słupy i prowadnice windy.



Po tym zabrałem się za część podwodną szkieletu co w teorii miało być proste łatwe i przyjemne... Niestety wyłapałem błąd, który ostudził mój zapał. Wręgi części podwodnej powinny mieć jednakową wysokość, a jest jak na zdjęciu poniżej.



Porównywałem wręgi z planami z profili morskich (na podstawie, których model był opracowany) i prawidłową wysokość ma wręga nr 13 ze zdjęcia. Muszę teraz sprawdzić czy jak dostosuję wszystkie do tej wysokości nie braknie przypadkiem poszycia...
Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy jest to problem tej wycinanki, niesmak pozostał.

Zapraszam do komentowania.

--

 
23-09-16 09:53  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie przejmuj się tym, wysokość wręg można tym sposobem łatwo dopasować. W tym modelu jest w kwestii poszycia inny problem: czarny pas poszatkowany na kawałki i przydzielony do oklejek dna. W przypadku problemów można zakleić cienkim czarnym pasem łączenie oklejek burt i dna, albo od razu dac sobie spokój z oryginalnymi oklejkami dna, zastępując je kartonwm barwionym. Czarny pas wtedy też można nakleic jako osobny element z cienkiego papieru. Jeśli już tak chcesz to możesz dodać pancerz burtowy i pancerz na dziobie w części podwodnej bo model jest pozbawiony całkowicie obu pancerzy, to tez powinno bardzo pomóc w łączeniu oklejek burt z dnem:

http://papermodels.pl/showthread.php?tid=2498&highlight=Helena

--

Post zmieniony (23-09-16 09:56)

 
23-09-16 14:23  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dajesz, dajesz kolego ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-09-16 16:29  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sven od początku jak tylko zobaczyłem dzielenie na czarnym pasku mam zamiar zastosować barwiony karton na dno. Jeszcze nie wiem jak się za to zabrać, czytałem o metodzie Andreasa, widziałem jak ktoś próbował też kserować oryginalną wycinankę na barwiące, trzeba będzie przetestować. Twoją relację znam i też chcę dorobić pancerze o których piszesz, swoją drogą liczę że szybko powrócisz do Heleny;)

 
23-09-16 18:50  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

HAHAHAHAHA metoda Andreasa , dobre , dzięki za poprawienie humoru :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
26-09-16 09:31  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na razie zmagam się z dwoma lotniskowcami, ale do krążownika wrócę zapewne bo trzeba skończyć to co się zaczęło. Pewnie jak zamknę kadłuby obu desek to wezmę się znowu za Helenę.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024