FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 18Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
25-09-16 07:26  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
FloggerB   

Druku cyfrowego świadomie NIE KUPUJĘ. !
Mam co sklejać przez najbliższe 500 lat więc modele kupuję bardziej z sentymentu - Wydawcy mogą cobie drukować jak chcą a ja głosuję portfelem - i tyle !
MODELIKA nie kupiłem po "reformie" ani raz !
Potrafię i kleiłem druk cyfrowy ale nie mam na to większej ochoty.

A jak na konkursach, tak z ciekawości - czy dużo jest modeli z druku cyfrowego wykonanych w standarcie?

Post zmieniony (25-09-16 07:31)

 
25-09-16 08:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wśród modelarzy kartonowych jest sporo takich jak np. Perez co biorą wszytkie nowości jak leci ale modele lądują zaraz w kartonie. I dam wiarę answerowi że wydruki cyfrowe idą lepiej niż ofsety . A dlaczego dlatego że efektowniej wyglądają. Taki ładny połysk , żywe kolory. O ile ten połysk jest jak najbardziej uzasadniony dla pojazdów cywilnych czy nawet starych okrętów wojennych gdzie malowano błyszczącą farbą olejną o żywych kolorach. To z pojazdami bojowymi sprawa wygląda już mniej ciekawie. Ale z drugiej strony weżmy taką Łunę na gąskach , trafiłem na dodruk (chyba) w cyfrze, miałem orginalną frabę wojskową czasó komuny to po prawdzie nie była on matowa podobnie jak i pojazdy wojskowe. Grafika mi się tak podoba że cały czas leży zeszyt na wierzchu. Kleiłem na razie w wydruku cyfrowym WIR-y , pierwsze to była pewna makabra po przy formowaniu tak jakby odchodziła farba. Ale suchym pędzlem tak to się dało zamaskować że takimi 50 tkami jak jeszcze były odzdzielni na konkursach to coś zajmowałem. Kleiłem z wydruku cyfrowego takie dwa samoloty z takiego rumuńskiego wydawnictwa Dragon coś tam, pierwszy taki wojskowy szkolny dolnopłat, dlatego go wziąłem na matę bo właśnie bardzo się podjarałem fajną żywą kolorystyką, model skleiłem bez męk na butapren (dozuję klajster igłą cerówką) , ale nastapił wypadek przy pracy bo przykleiłem się palcem do skrzydła na szczęscie od dołu co zaskutkowało trwałym przytwierdzeniem modelu do płyty lotniska zapożyczonej z jednego z zeszytów SZK. Potem skleiłem z tego wydawnictwa takiego odrzutowego Caproni sprzed wojny , kleiłem na Polimer. Oba modele są na galeri gpm-u. Teraz z tych cyfrowców to strasznie mnie kręcą Casa, Merc strażak (mam tego bez przyczepki), i ta Łuna. Ale jak sądze trzeba będzie sięgnąć po kleje stosowane w latach 80 tych gdzie wprawdzie autorzy zalecali Butapren ale był raczej mało osiągalny to kleiło się wikolem. Nawet Łosia skleiłem wikolem i to rzadkim bo z początku nie mogłem zdobyć gęstego. A testowałem obecne kleje typu wikolowego to jest niebo a ziemia, takie lepsze firmowe techniqol z castoramy to łapią na styk i silnie. Do nieco większych części to chyba Polimer, ale do małych się nie nadaje bo strasznie nitkuje.

 
25-09-16 09:11  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Chłop swoje, baba swoje.
Klient, modelarz, kupiec, ten który daje utrzymanie wydawcy stawia konkretne zarzuty: skazy na arkuszach ( w drukarkach laserowych to oznaka zadrapanie bębna, ale to wysoki wydatek więc jedziemy póki się da na tym wadliwym), nierówno nadrukowany kolor, nieodpowiadająca mu technika wydruku ( choćby przy kształtowaniu elementów) bez uprzedzenie o tym przed dokonaniem zakupu, ale wydawca wie lepiej. Nad błędami przechodzi bez zająknięcia, nie ma tematu, to nieistotne, a wydruk cyfrowy jest super i basta.
Miliony świadczą za nas......

Moim zdaniem modele do wymiany. Ewidentne błędy wydruku, czyli towar wadliwy, a tutaj żadne klauzule, że to czasopismo i nie podlega zwrotowi nie mają zastosowania.

Informacja o technice wydruku dla mnie to po prostu oznaka podejścia do klienta. Kultury sprzedawcy. Klienci chcą mieć taką informację , to ją zamieszczam, a nie czekam na setki telefonów, maili, żeby indywidualnie odpowiedzieć tym, którzy wiedzą na czym polega różnica w sklejaniu wydruku cyfrowego i offsetowego. Reszta niech radzi sobie sama.

Kiedy kupuję samochód, to patrzę , czy silnik wysokoprężny, czy benzynowy. Kiedy kupuje materac, to sprawdzam czym jest wypełniony, kiedy kupuje czekoladę , to patrzę, czy w środku kakao, czy margaryna i barwniki, kiedy kupuję koszulę, to czytam na metce, czy bawełna, czy polistyren itp, itd.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
25-09-16 09:27  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dyskusja się rozwinęła może błędnie w kierunku akceptacji czy nieakceptacji modeli wydrukowanych laserowo. Jedni są zdecydowanie przeciw, ja np, przedstawiam swój punkt widzenia że jestem umiarkowanie za. A to co było wrzucone na początku wątku to się dziwię że temat jeszcze nie załatwiony i nie zamknięty. Bo od biedy pal sześć ten niejednolity szary , ale te rysy to już masakra i podstawa to natychmiastowej wymiany.

 
25-09-16 11:42  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Rajkub Bravo, myślę że Twój post może służyć za podsumowanie całej tej dyskusji.

Answer nie wrzucajcie wszystkich modeli do jednego worka bo jak pokazuje ten wątek, wasi klienci zgłaszają potrzebę rozróżnienia modeli pod względem rodzaju zastosowanego druku i ta informacja powinna być w sposób jednoznaczny podana.

Mam straszną ochotę na MiG 21 Bis, SU-22 i Lima w offsecie ale jak mogę go zamówić nie wiedząc czy nie trafi mi się cyfra (bo skąd mogę wiedzieć czy to pierwszy nakład czy już dodruk?).
Ale być może dla Was nasze zdanie nie ma znaczenia bo przecież i tak przyjdą tysiące i kupią.

 
25-09-16 13:44  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czytaj uważnie , sreberka nie da się zrobić poza ofsetem. Tak że jak Mig 21 się skończy to możesz szukać po innych sklepach może jeszcze będą mieli.

 
25-09-16 14:27  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

ABC - tu jesteś w błędzie - Xerox Color 800i/1000i ma możliwość druku srebrnym lub złotym https://www.youtube.com/watch?v=ovkwZW7SVjA... Z tego co wiem to i Ricoh w najbliższym czasie też będzie miał możliwość druku tymi kolorami - teraz drukuje np. białym...

--

 
25-09-16 14:53  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W mojej ocenie również przedstawione na zdjęciach wady wydruku sa dyskwalifikujace. Może przebarwienia niekoniecznie bo to sie zdarzalo tez w modelach drukowanych offsetem ale te rysy juz jak najbardziej. Po prostu trafila sie partia z wadami jakosciowmy i, skoro wydawca nie poinformowam o nich w opisie produktu, to z założenia sprzedawał go jako pelnowartosciowy. Nie wnikam juz czy umyślnie czy nie. Jednakże za wady te trzeba wziac odpowiedzialność i albo wymienić wadliwe arkusze, albo caly model. Dodatkowo mamy tu zatajenie informacji o zmianie specyfikacji produktu poprzez zmianę technologii druku, co kwalifikuje się do zwrotu pieniędzy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-09-16 15:06  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, nikt nie zmienia specyfikacji, to normalna technika druku.
Natomiast te elementy ze szramą klient otrzyma poprawione.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
25-09-16 16:13  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Z tymi modelami Answera to tak na dwa razy. Pomijając sam druk i jego jakość dochodzi jeszcze samo opracowanie modelu. Śledziłem wiele relacji z budowy modeli od Answera (angraf model) i w każdej z tych relacji autor zgłaszał problemy - czy to brak części, czy złe spasowanie.
Skleiłem też model MAZ 537G z lawetą i ... masakra, brakowało mnóstwo części, wiele z nich nie pasowało do swojego miejsca (białe pole, w które trzeba wkleić część było zwykle za duże względem danej części). Sam model mimo wszystko polecam bo cieszy oko, wiele brakujących części można z łatwością dorobić samemu, reszta w erracie.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 18Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024