FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 73Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 
15-09-16 08:47  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NAJNOWSZE FOTKI
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Może w piecu trzeba zapalić prawdziwy ogień żeby koła zaczęły się obracać :) Próbowałeś?

 
21-09-16 10:50  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NAJNOWSZE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzisiaj przedostatnia porcja zdjęć z budowy parowozu, zrobiłem lampy czołowe, fachowo w kolejnictwie nazywane latarniami sygnałowymi. Od razu piszę, że nic tam się nie świeci, chociaż imitacja żarówki jest zrobiona z diody led.

Zdjęcia niezbyt udane, ciężko mi się robi dobre fotki, gdy są czarne elementy i jednocześnie jasne tło.









W następnym odcinku galeria (prawie) końcowa zbudowanego modelu parowozu. Prawie, bo później będzie jeszcze relacja z budowy tendra i na samym końcu galeria parowozu z tendrem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-09-16 20:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NAJNOWSZE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mogłeś z nich trochę więcej wycisnąć, np, przez przyklejenie cieńkiego drucika, wokół pokrywy latarni.

--

 
22-09-16 11:48  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NAJNOWSZE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie, to była świadoma decyzja, zrezygnowałem z takiego drucika, bo nie oddawałby on faktycznego wytłoczenia w pokrywie. To jednak jest cienka blaszka i w wytłoczeniu wewnątrz jest wstawiona szyba. Jakbym dał drucik to pogrubiłoby pokrywkę od środka, a szyba byłaby dalej od krawędzi. Po obejrzeniu na fotkach lamp w kilku parowozach, stwierdziłem, że tam gdzie jest pokrywka pomalowana na biało, to i tak to wytłoczenie jest niewiele widoczne, a nieraz w ogóle niewidoczne jak na fotkach poniżej:



Namęczyłem się i zrobiłem drucik za pokrywą, na fotce jest on trochę widoczny, ale tylko w dużym zbliżeniu i powiększeniu:



na fotce robionej bez powiększenia w odległości około 25 cm, podobnie jak widzi oko ludzkie, tego wytłoczenia nie widać:



Zawsze można coś lepiej zrobić, ale jak mam taki detal oglądać przez lupę, to mi się nie chce, wobec tego na wierzchu pokrywy drucika nie robiłem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-10-16 00:06  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzisiaj małe święto, prezentuję galerię modelu parowozu Pu29-1. Parowóz jest prawie skończony. Prawie, bo na tym etapie jest to koniec budowy, ale po wykonaniu tendra, dorobię jeszcze rury i przewody między parowozem, a tendrem oraz usunę wszelkie niedoróbki (ubytki farby), dołożę pigmenty itp.






















W palenisku ogień hula na całego:



Tutaj prezentacja galerii w formie filmiku, najlepiej oglądać w powiększeniu na całym ekranie:





I oto po 7 latach, licząc od początku zrobienia projektu, budowa modelu parowozu Pu29-1 dobiegła końca. Ale to jeszcze nie koniec tej relacji. Taki parowóz bez węgla i wody nie pojedzie, więc dalszy ciąg relacji będzie prezentował budowę tendra.

Teraz do woli możecie wpisywać swoje komentarze, opinie, krytykę, uwagi i co tylko chcecie na temat tego modelu, a ja idę spać.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-10-16 01:14  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Mire-chan   

Myślę, że wielu czekało na tę galerię, ale warto było. Brawa za piękne wykonanie!

--

Post zmieniony (19-10-16 01:15)

 
19-10-16 07:31  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepiękna robota!
Targają mną jednak ambiwalentne uczucia ; zawsze po takim modelarskim koncercie mam ochotę skleić sobie coś podobnego. Jednak rozsądek i doświadczenie od razu mówią-zapomnij. Osiągnięcie takiego poziomu sklejania modeli parowozów jest możliwe po dłuuuugiej nauce i pracy. Ja już nie mam na to czasu.
Zostanę przy swoich samolocikach ;-)
Gratulacje!
Czekam na tender...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-10-16 07:51  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Greg77   

Piękne!!
Jesteś klasą dla samego siebie. Dla mnie to niewykonalne na tym poziomie.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
19-10-16 07:52  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co tu dużo pisać, po prostu zazdrość zżera i tyle. Pozdrawiam i życzę wiele takich parowozów a nawet lepszych. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-10-16 08:13  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tak, model robi ogromne wrażenie. Dizęki za relację i pogaduchy kolejarsko-techniczne w trakcie... a teraz: sio do tendra! :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 73Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024