FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-04-16 21:11  [R/G] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

GALERIA:











F-14 Tomcat już trafił do pudełka, a Ki-44 Shoki czeka na wymianę klap, więc pora zacząć coś nowego. Padło na czołg rozpoznawczy Sd. Kfz. 265 Z Kartonowego Fana (wkładka z numeru 08/2001). Wiem, że model ma złą opinię, ale mam dwa egzemplarze więc może coś ulepię. Zacząłem od gąsek opracowanych przez QN-ia. Będę je powoli dłubał przez cały okres budowy, więc mnie może nie wykończą.




Szkielet złożyłam w całość. Wszystkie elementy zawczasu pomierzyłem i porównałem z odpowiadającymi im elementami poszycia. Faktycznie niektóre części były za szerokie o 1 mm i kąty nachylenia pancerza nie bardzo pasowały do siebie. Niestety podczas oklejania szkieletu okazało się, że w niektórych miejscach przesadziłem z tymi zmianami i musiałem to korygować na gotowej kostce szkieletu.



Kadłub postanowiłem wzbogacić o otwierane dziczki boczne i właz górny oraz wlot do wentylatorów. Wnętrza nie zamierzam dorabiać, ale uważam, że takie uchylone drzwiczki ożywiają model. Planuję dodać imitacje nitów i zawiasów którre pominięto w opracowaniu.




--

Post zmieniony (20-09-16 20:42)

 
09-04-16 08:30  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Masz we mnie wiernego widza i przy najbliższej okazji piwo i uściśnięcie grabuli:-)
Mało "medialny" model pojazdu, w dodatku nie malowany, z ręcznie robionymi gąsienicami... miód na moje styrane serducho - kolejny raz (po SU-76):-)

Brawo za własną inicjatywę (pomysł z wentylatorami przedni) i za retusz - na zdjęciach wygląda idealnie. Ogniwa również świetne, oby pasowały do zębów kół napędowych:>

Będziesz przerabiał układ jezdny?
Chodzi mi głównie o żebra kół, bo w modelu są one płaskie. Swego czasu Michał Rafalski w swoim malowanym SdKfz. 265 wykonał je prawidłowo, może warto zwrócić się do niego o siatki tych części i wykorzystać zapas koloru z drugiego egzemplarza?

Powodzenia!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-04-16 13:32  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oooo...! To ja z uwagą będę śledził postępy. Mam na stanie, i trochę korci, bo konstrukcja nietypowa, a ja takie bardzo lubię ;-) Nawet nie wiedzialem, że ta wycinanka ma tak złą opinię o sklejalności.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-05-16 13:31  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace trwają. Budowa posuwa się troszkę chaotycznie, ponieważ naprzemiennie robię gąsienicę i doposażam model dokładając elementy to z tej to z innej strony. Dodaję również moje elementy dlatego model będzie nie do końca w standardzie. Koła nośne będą przerobione, jednak do ich budowy użyję rurek zwijanych z kartonu, a nie izolacji aby uniknąć malowania. A napinające wykonałem tak, aby bardziej przypominały oryginał chociaż nie do końca mi się udało ( w połowie produkcji zmieniłem koncepcję ich wykonania). Co do kolorów to niestety model był drukowany na dwóch kartkach i kolory znacznie się różnią, a żeby było jeszcze ciekawiej to model z drugiej wycinanki ma jeszcze inne odcienie więc całość wygląda troszkę pstro. Zastanawiam się, czy bawić się z blaszaną ażurową osłoną tłumika, nie ma jej w zestawie, ale widziałem coś takiego na kilku modelach i wygląda całkiem fajnie chociaż jej dzióbanie może być trudne.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
27-05-16 17:24  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mała aktualizacja, zrobiłem koła główne. Przerobiłem je aby bardziej przypominały oryginały. Szprychy zwinąłem z zapasu koloru. Tymczasowo założyłem je na osie wózków aby nie kłaść modelu na spodzie wanny, bo się wyciera. Na ostatnim zdjęciu są narzędzia do ich montażu.


 
27-05-16 22:53  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetna poprawka, wiele dała. Koła od razu wyglądają lepiej. Gąsienice też wyglądają smakowicie:-)
Co do ażurowej osłony tłumika - spróbuj. Jak się nie uda, wywalisz, ale skoro poprawiłeś koła, warto być konsekwentnym:-) Całości nie zmienisz, ale model wiele może zyskać przez takie właśnie przeróbki.
Czekam z niecierpliwością na każdą aktualizację:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-05-16 09:08  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Model zapowiada się obiecująco i masz we mnie obserwatora.
Na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Zrób jak mówi Grześ, a będzie cacy... ;-)

 
29-05-16 10:27  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie, ładnie...

A gąski łatwe nie są - bo to straszna drobnica. Za to jaki efekt końcowy będzie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-05-16 20:42  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Będzie hicior :-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-05-16 20:54  Odp: [R] Sd.Kfz. 265 Kartonowy Fan skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za słowa otuchy. Oczywiście spróbuję wydziergać tą osłonę zobaczymy co wyjdzie. Martwi mnie rozmieszczenie tego koła na wahaczu. Wychodzi na styk z kołem napędowym a na zdjęciach powinien być luz. Może ktoś wie co to wynalazek jest na lewym błotniku. Przypomina troszkę gaśnicę, ale na niektórych modelach wygląda jak jakiś siłownik albo zapasowy tłumik. Bo bym może go również dorobił skoro mam tyle zapasu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024