FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
24-09-16 21:28  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"... nie każdy musi wiedzieć co to kolor Pantone."
Jasne, że nie każdy musi wiedzieć.:-)
Tak jak nie można dedykować farby emulsyjnej do malowania ścian tak samo nie można dedykować odpowiedniego koloru z wzorników Pantone do elementów modelu.
Można go zastosować lub napisać, że barwa jest wg...
"dedykować «poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację» (wg Słownika PWN)
Pozdrawiam

 
24-09-16 21:58  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Spychacz, jak już pisałem od samego początku - te dwie techniki traktujemy równolegle i zamiennie.
A niedługo pewnie już większość wydawanych na rynku modeli będzie cyfrowa bo nakłady są jakie są i nie są to nakłady pod offset. Oczywiście cyfrowo nie wszystko da się wydrukować ze względu na technologię, dlatego za chwilę skończy się nakład Miga-21 bis i po prostu już go nie będzie.
A przy okazji jeszcze ciekawostka - modeli z cyfry sprzedaliśmy już naście tysięcy przez ostatnie lata i jak do tej pory bez żadnego sygnału negatywnego. A wręcz odwrotnie, otrzymaliśmy wiele próśb o wydanie starszych modeli w druku cyfrowym.

--

Post zmieniony (24-09-16 22:10)

 
24-09-16 22:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szczerze mówiąc to przykro patrzeć na tę dyskusję. Takie odbijanie piłeczki od jednej strony do drugiej. Jedni mówią, że rodzaj wydruku to podstawowa informacja dla modelarza, drudzy jako kontrargument uparcie twierdzą, że drukują od dawna i jest dobrze. Każdy swoje i nic z tego nie wynika.

Answer, chodzi o to, że nie informujecie ludzi jak drukujecie! Dajcie ludziom możliwość wyboru. Dla mnie druk cyfrowy jest dyskwalifikujący i póki co nie muszę kupować modeli wydanych w tej technice. Kupując Wasz model jestem święcie przekonany że biorę offset. Wrzucenie info na facebook czy forum, że jest inaczej nic nie zmienia bo mogę przeoczyć wątek, lub po prostu mogę nie korzystać z danego medium.

Jedno z wydawnictw na rynku na swojej stronie internetowej sprzedaje reprinty swoich starszych modeli i informuje, że są to dodruki cyfrowe. Czy to naprawdę jest dla Was aż taki problem, by umieścić te informację gdzie trzeba?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-09-16 22:22  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No okej Answer, skoro już wydajecie cyfrę bo naście tysięcy tak poszło to róbcie tak dalej ale widzę że dużo osób uważa że powinniście o tym uprzedzić to tylko 12 liter do dopisania przy ofercie... PS. Dalej czekam na mailu jak zalatwimy moje niezadowolenie z przesłanych czterech modeli? Acha zapomniałem dodać że błąd z rysą występuje tylko przy jednym Akagi. Reszta modeli cyfrowych to po prostu wady druku w kolorze szarym. Przy Junyo druk jest ładny.

 
24-09-16 22:36  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel,

nie będziemy informować o tym z powodu, który już opisałem kilka razy w tym wątku. W razie wątpliwości zawsze chętnie odpowiadamy na pytania. Osoby biorące udział w tej dyskusji także otrzymywały odpowiedzi na pytania o rodzaj druku i nigdy nie było z tym kłopotu.

Poza tym czas przestać demonizować druk cyfrowy. To bardzo dobra technika a modele sklejone z druku cyfrowego wyglądają doskonale, moim zdaniem znacznie lepiej nawet niż z offsetowego.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-16 22:44  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Z tym znacznie lepiej to bym się nie rozpędzał...W tym roku w Przeciszowie stały obok siebie strażacki Mercedes z cyfry i offsetowy Star wydany lata temu i rzekłbym, że ten cyfrowy to "szału ni na" jeśli chodzi o prezencję A do tego pewne negatywne przymioty w czasie klejenia.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-09-16 22:50  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Nikt nie demonizuje druku cyfrowego Panie wydawca... Niech on będzie...co do tego czy jest to bardzo dobra technika to bym polemizował co widać po moich zdjęciach....do Junyo fakt nie ma się w sumie do czego przyczepić, ale Ise oraz Akagi to jakieś nieporozumienie...

 
24-09-16 22:51  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Demon, tu akurat porównujesz mega wypasionego naszego Stara z raczej bardzo prostym Mercedesem. Ja miałem okazję widzieć dwa te same modele zrobione z offsetu i cyfry - cyfra znacznie lepsza. Kto był u nas miał też okazję podziwiać kolorowe surówki modeli jeszcze nie wydanych sklejone z cyfry.

Jeżeli chodzi o kolor szary japoński, być może cyfra to nie ideał. Ale z Ise i Akagi tylko takie modele są dostępne.
Jeżeli ktoś ma ochotę w drugiej połowie października możemy zrobić eksperyment - jedna osoba dostanie od nas gratis (pod warunkiem późniejszej relacji) MIGa 23 szarego z offsetu i cyfry - będzie można kleić, porównywać.

--

Post zmieniony (24-09-16 22:54)

 
24-09-16 23:04  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Czyli co wszystkie Ise oraz Akagi są skppane drukarsko? W Ise jeszcze jest problem z poszyciem dennym mianowicie kolor czerwony, a w zasadzie papier który ma dziwne mnogie wypustki, przez które zamiast jednolitego koloru mam biało szare ciapki.

PS.Jaki to jest kolor japoński szary skoro w dwóch Akagi mam 2 szare kolory. Ciemny i jasny?

Post zmieniony (24-09-16 23:08)

 
25-09-16 00:14  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Akurat w ISE kolor to najmniejszy z problemów :D

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024