FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 18Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
24-09-16 12:16  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Widzę, że temat ucichł, a wydawca na maila też nic nie odpowiada...
Tak sobie przeglądam dzisiaj z rana Akagi i utwierdzam się w przekonaniu, że Answer wystawia na allegro odrzuty albo specjalnie drukuje takie serie na aukcje:

Oto na co zwróciłem dzisiaj uwagę. Na każdym arkuszy mniej więcej w tych samych lokalizacjach są jakby przedrapania i ubytki w druku:



Na pokładach nie jest to prawie wcale widoczne.
Zwróciłem też uwagę na jedną rzecz:
Mianowicie różnica kolorów między dwoma egzemplarzami jest kolosalna.
Jeden wydrukowany w większości na ciemno szaro, drugi na jasno szary. Oba są fatalnie wydrukowane jak już pisałem wcześniej kolory szare posiadają wiele odcieni, widoczne białe krechy na całych arkuszach, jakby maszyny drukujące były na wykończeniu i zaraz miały się rozlecieć. :)

Jakiś komentarz wydawco ?:)
Co robimy z tymi modelami?
Jakiś gest z Pana strony?
Bo ja ich nie chcę :)
Pozdrawiam.

PS. Mimo całej dyskusji Answer nie dopisuje nadal do swoich aukcji, jaką techniką jest model drukowany. Z kolei przy dodatkach laserowych na aukcji na czerwono potrafi poinformować-zaznaczyć to, że cena sklepowa wynosi xxx zł :)
--

Post zmieniony (24-09-16 12:25)

 
24-09-16 13:38  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jest to rzeczywiście jakiegoś rodzaju uszkodzenie mechaniczne. Zbadamy sprawę. Czy podobne uszkodzenie ma Pan w Junyo?

Poza tym rozumiem tę próbę prowokacji i dodatkowo wyjątkowo wyjaskrawione zdjęcia.

Zwracam też uwagę, że akurat porównywanie dwóch druków Akagi nie ma sensu, pierwsze wydanie było drukowane z dedykowanego koloru, więc rodzaj druku wygląda zupełnie inaczej.

Tak jak pisałem wcześniej, nie będziemy wyróżniać w opisach metody druku z bardzo prostych przyczyn o których już pisałem w tym wątku.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-16 13:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, co to znaczy ze nie rozróżniacie druku? Jestes wydawcą, dobrze wiesz, jak wydajecie modele i świadomie nie informujesz klientów o tym, ż e dodruki są w cyfrze. Pierwszy raz słyszę ze tak robicie. Kiedys napisałeś mi ze parowóz Pu 29 zrobiliście w cyfrze i prędko do tej praktyki nie wrócicie bo jakość goprsza. A teraz piszesz ze regularnie dodrukowujecie w cyfrze od 10 lat? Chłopie, przeciez to świadome robienie klienta w bambuko!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-09-16 14:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, czytaj proszę ze zrozumieniem. Technika tonerowa przez te lata znacznie się zmieniła, a my niczego nie ukrywamy. Traktujemy te dwie techniki równorzędnie.
Nie ma co siać paniki, bo w Empikach były też wydania cyfrowe - chociażby Mercedes, Polonez, Casa - ich sprzedaż jest znacznie lepsza niż offsetowych, a to o czymś świadczy.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-16 14:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, czy klienci przed zakupem w empiku mieli świadomość że druk jest cyfrowy? Szczególnie w przypadku Casa?
Tak informacyjnie: Ja nie kupuję nowych modeli wydawnictwa Modelik. Rozumiem ich decyzję o przejściu na cyfrę, jednak ja cyfrowych modeli nie kupuje ze względu na problemy z lakierowanie.
Modelik jednak INFORMUJE, ZE MODELE SĄ WYDRUKOWANE TECHNIKĄ CYFROWĄ.
--

Post zmieniony (24-09-16 14:22)

 
24-09-16 14:19  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

A ja kupiłem pół roku temu Taiho na allegro na aukcji od złotówki i jest perfekt.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-09-16 14:34  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wystarczy jeden wpis, że Taiho jest super i całą wcześniejszą dyskusję diabli biorą. Tak wnioskuję z wypowiedzi, miałem się młotkiem w palce trzasnąć ale widzę postawę wydawcy i mam jeszcze jedno pytanko. Co się stanie z laserami które się nie sprzedały w Przeciszowie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-09-16 14:39  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer, skoro druk cyfrowy jest tak świetny, a modele sprzedają się znacznie lepiej niż offsetowe, to dlaczego tak się bronisz przed podaniem informacji o druku w swoich aukcjach? Przecież powinno to jeszcze zwiększyć ich sprzedaż.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-09-16 14:40  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Akurat z Casą to od początku było wiadome i zapowiadane będzie że I wydanie druk cyfrowy.

 
24-09-16 15:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Spychacz, ponieważ technologia jest zamienna. Przy 500 modelach w ofercie nie ma szans logistycznie patrzeć, czy akurat jest cyfra czy offset.

Adam, nie rozumiem pytania?

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 18Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024