FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-09-16 20:16  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

iras, zastanów się nad tym co napisałeś... to, że coś jest od złotówy nie oznacza, że musi być coś nie tak... zresztą jeżeli nie jest w opisie napisane dosłownie nic o stanie modelu informacji czy to cyfrowy dodruk etc to uznaję, że jest to pełnowartościowy model taki sam jak na stronie wydawnictwa...nie chodzi tu o to że się napaliłem jak młody, bo stać mnie na te modele prosto ze strony wydawnictwa, tylko, dlaczego mam nie spróbować wygrać taniej skoro jest taka możliwość.

Co to za tłumaczenie, że wady modelu nie będą widoczne?!? Haha :) Teraz to się uśmiałem...to tak jakby w samolotach ni starać się drukować dobrze spodu modelu bo stojąc na kapciach i tak nie będzie tego widać z góry...

Albo może wydawać modele w kilku wersjach np. w locie pod sufit wtedy kolory były by zjebałałe od góry a spód byłby perfekt :)

Post zmieniony (22-09-16 20:18)

 
22-09-16 20:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Primo, myślę, że nie jest to tylko mój problem, ale wielu użytkowników. Skoro wydawca się wypowiedział, że nie przyjmuje zwrotów bo ustawa itp...więc jak ma pomóc portal aukcyjny? :)

 
22-09-16 20:27  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Napisz do nich ,a się przekonasz. Jak chcesz więcej informacji to pisz na Priv

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-09-16 21:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie rozumiem argumentów, że taki efekt to prawie jak waloryzacja albo, że i tak te wady po sklejeniu nie będą widoczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kupując samochód sprzedawca nie informuje o silniku, który jest w środku. "Panie, a jaka to różnica, że silnik z malucha a nie ferrari? Jeździ? Jeździ, to czego pan drążysz?". Przykład przerysowany ale chyba dobrze ilustruje o co mi chodzi. Według mnie druk offsetowy a cyfrowy to zupełnie dwie różne bajki i naprawdę nie widzę powodów, dla których informacja o zastosowaniu druku cyfrowego miałaby nie być umieszczona na okładce/w opisie aukcji. Przede wszystkim jakość druku i możliwość zastosowania caponu - dla sklejających w standardzie często są to główne argumenty za offsetem, nawet kosztem wyższej ceny w porównaniu do modeli drukowanych techniką laserową. Wrzucanie modeli wydrukowanych różnymi sposobami do jednego wora jest według mnie wielkim nieporozumieniem.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
22-09-16 21:57  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jeśli sprzedawca Answer zasłania się prawem i regulaminem allegro to niech dokładnie przeczyta rozdział o tym jak opisany powinien być wystawiany na licytację przedmiot i jak wpływa to na ewentualne roszczenia kupującego. W skrócie - i mniej precyzyjny opis tym większe prawo kupującego do zwrotu towaru w związku z niespełnieniem oczekiwań wobec towaru. I tyle.
I w związku z powyższym, ja bym osobiście zwracał.

Post zmieniony (22-09-16 21:58)

 
22-09-16 22:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Trudno mi zrozumieć jedno, skoro kupił Pan jeden model, był cyfrowy i się Panu nie podobał, to kupił Pan kolejne? A nagle po iluś tygodniach rozpoczyna tutaj dyskusję? Rozumiem, że to celowe działanie.

Nie rozróżniamy metod druku. Większość modeli wydajemy w formie offsetowej (aczkolwiek są też tylko cyfrowe) - ponieważ nakłady mamy małe, po czasie pojawiają się wznowienia cyfrowe. I od lat nie jest to żadną tajemnicą - pierwsze takie modele pojawiły się o ile dobrze pamiętam w roku 2006 lub 2007 - czyli już od 10 lat.

Modele cyfrowe są klejone z powodzeniem przez wielu modelarzy, efekty można było oglądać chociażby w Przeciszowie. Ten druk ma swoje wady i zalety, tak samo jak i druk offsetowy.

Dla przypomnienia, w przypadku zakupu czasopism nie ma możliwości zwrotu. Tym bardziej, że są to aukcje od 1 zł (powodem nie jest aukcja od 1 zł tylko czasopismo). Czy my, czy inni sprzedawcy podchodzą do tego tym bardziej tak dlatego, że pojawiali się i pojawiają "cwaniaczki", które licytowały po 40 modeli za grosze (bo czasami ceny są mega atrakcyjne), skanowali, wrzucali na homika, a potem chcieli odsyłać zwroty.

Zawsze odpowiadamy chętnie na pytania (często modelarze pytają nas o rodzaj druku), tym bardziej nigdy nie ukrywaliśmy formy druku.

Na koniec dodam ciekawostkę - na kilku ostatnich konkursach mieliśmy te same modele w formie offsetowej i cyfrowej i w KAŻDYM wypadku kupujący wybierali wydanie cyfrowe (oczywiście mając świadomość, że wybierają między offsetem a cyfrą).

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
22-09-16 23:03  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

O no to teraz się sami wkopaliście, bo pisałem wcześniej na temat Junyo. Kiedy przyszło do mnie wydrukowane w cyfrze, napisałem, że rezygnuję z drugiego, ponieważ jest wydane w tej właśnie technice. Dlaczego kupiłem inne modele? A no może dlatego, gdybyście mnie wtedy poinformowali, że Ise oraz Akagi są również wydrukowane w tej technice też bym zrezygnował. Dlaczego w tamtym momencie nie napisaliście? Nie było by problemu wcale- ja bym sobie odpuszczał Wasze aukcje i stronę wydawnictwa, teraz niestety, wiele użytkowników forum dowiedziało się o Waszym podejściu do klienta.

Przy okazji egzemplarzy cyfrowych które otrzymałem ( kolor szary totalnie do d*py! ), to z allegro:

" Czy możliwość reklamacji wadliwego towaru dotyczy wszystkich typów transakcji (licytacji i kup teraz)?

Tak. Nie możesz jednak zareklamować towaru na podstawie określonej wady, jeżeli została ona ujawniona w opisie transakcji. "

Czy cokolwiek było ujawnione w opisie aukcji? Nie sądzę :)
Już na tej podstawie mógłbym zareklamować towar.
Daliście po prostu ciała i ciężko jest się wydawnictwu do tego przyznać.
Wada pierwsza to jakość druku.
Wada druga to brak arkusza z szalupami w Ise.(brak w towarze)

Swoją drogą od zawsze przyzwyczajony byłem do offsetu, dlaczego bez mojej wiedzy ktoś mi wpycha cyfrę.
Od zawsze byłem przyzwyczajony do klejenia butaprenem, impregnowania caponem etc. Dlaczego mam teraz kupować nowe kleje, eksperymentować czy czasami mi druk się nie rozpuści?
No ludzie bądźcie fair w stosunku do innych, a nie będzie osób zawiedzionych i narzekających.
Wszystko było by inaczej gdybyście wymienili towar na offset, lub zwrócili pieniążki.
Ale ok, zabecalowane zostało 600 zł i niech się klient martwi o to o tamto siamto.
Przykre doświadczenie, nie polecam nikomu takiego zawodu jakiego doznałem.
No cóż mam nauczkę na przyszłość.
Żeby modelarz musiał się pytać wydawcy jaką techniką jest wydany model, zamiast ogólnie poinformować o tym...Niedługo modelarze będą się o wszystko musieli pytać, bo nie będzie podana żadna informacja, byleby się sprzedało...
Pozdrawiam.

PS. I jeżeli piszecie głupoty o tym, że CI co kupują Wasze modele na allegro za grosze to piraci i dlatego nie przyjmujecie zwrotów to obrażacie wielu ludzi w tym mnie... to jest żenada...Ma cholerę wchodzicie na portale aukcyjne? Po to, żeby sprzedać bubel z zepsutej maszyny do druku i nawciskać normalnym ludziom, że są piratami?

Acha, to że Wy nie rozróżniacie rodzaju druku, to nie znaczy, że ludzie nie chcą wiedzieć jaką technikę zastosowaliście. Tylko to Wy macie poinformować o tym w opisie, zrozumcie to... Ja po otrzymaniu od razu rozróżniłem jakościowo cyfrę z offsetem... ale skoro wydawca nie rozróżnia to dzieje się coś złego..
Gdybym jednego dnia zaserwował Panu kebab jagnięcy, a drugiego dnia kebab z kurczaka, na który jest Pan uczulony nie byłby Pan zły ? :)

Post zmieniony (22-09-16 23:37)

 
22-09-16 23:34  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szanowny Panie - regulamin Allegro nawet mówi, że nie ma możliwości zwrotu czasopism - wiec skąd Pana wątpliwości? Druk cyfrowy nie jest wadą. Poza tym te modele nie kosztowały 600 zł tylko znacznie znacznie mniej, były też znacznie tańsze niż ich ceny sklepowe. Poza tym skoro kupił Pan pierwszy model i miał wątpliwości to wystarczyło zapytać czy inne nie są wykonane w tej technice.
Na co mielibyśmy wymienić Panu model skoro dostępny jest tylko ten wykonany tą konkretną techniką?
Nikt Panu nie wpycha cyfry, nikt nie zmusza do licytacji, tym bardziej, jeżeli pierwszy model już Panu nie odpowiadał.
Jak widać ocena druku cyfrowego jest subiektywna, bo wielu osobom (także w wypowiedziach z tego wątku) on się podoba.
Jeżeli brakowało Panu arkusza - zawsze można to zgłosić, nigdy nie robiliśmy problemu z dosłaniem arkusza jeżeli go brakowało - jedna z osób w tej dyskusji również miała ten problem i arkusz został do niej wysłany.

Co do druku cyfrowego i offsetowego - druk cyfrowy to przyszłość, zwłaszcza przy tak małych nakładach, w jakich ukazują się dziś modele.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
22-09-16 23:47  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Przepraszam rzeczywiście nie 600 tylko około 320 w cyfrze.
Jeżeli jesteście osobami rozumnymi, a zakładam, że tak jest, to trzeba było wtedy poinformować klienta o tym, że te modele to również cyfra.

Przecież napisałem, że :

"Nie chcę Junyo, bo to cyfra"

Wtedy normalny sprzedawca powinien uprzedzić :

"Rozumiem, że ten druk nie odpowiada Panu, niestety, ale Ise oraz Akagi to także cyfra"

Na co ja bym odpowiedział:

"Dziękuję za informację, nie przypuszczałbym że nowsze modele za taką cenę sklepową są też w takiej technice, z nich też zrezygnuję"


Panie, jesteś Pan sprzedającym, i to Twoim obowiązkiem jest poinformować klienta o takiej sytuacji. Celowy był brak uprzedzenia o tym, byle by pieniążki wpłynęły na konto.

Nie mam zamiaru prowadzić już z Panem dyskusji, będzie się Pan bronił i tak i tak.

Może i druk cyfrowy nie jest wadą, ale jakość tego druku to już coś innego, dlaczego Pan się nie wypowie na temat tego? Czy mam na prawdę zrobić dokładne skany i pokazać ludziom jak to wygląda.

PS. Na co wymienić ? Na przykład na moje ciężko zarobione pieniądze, a ja bym Wam oddał ciężko wydrukowane modele w stanie nienaruszonym.
Niestety tak się nie stanie ponieważ jestem potencjalnym piratem już.
AMEN.

Post zmieniony (22-09-16 23:49)

 
23-09-16 07:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też niedawno wziąłem około 30 modeli answerowskich na raz z allegro i tak było 1/3 cyfry. W tym bez najmniejszego zarzutu łuna na gąsienicach, merc strażak nie miał jakiegoś niejednolitego koloru ,a te włókna na połysku to fakt na mercu , ale połysk i papier to uznałem że nie ma problemu . Ale proarte robi cyfry na gładkim kartonie ale za to jakby cieńszym (co przy 50-tkach akurat da się przełknąć, ale tak to wolę grubszy i z włóknami). Ale jak bym dostał nawet za znacznie tańsze od cen katalogowych ze 2/3 modeli w wydruku cyfrowym i jeszcze z nieodoróbkami i brakami arkuszy, to bym napewno nie był zadowolony. Jak Answer nie chce stracić klientów to powinien zaprzestać takich praktyk. Powiem tak nawet w dużych sieciach np. z materiałami budowlanymi mają taką praktykę że towar bywa po dość atrakcyjnych cenach , po czym wychodzi po rozpakowaniu że około 1/3 tego to conajmniej drugi sort (za komuny to się nazwało odrzut z eksportu). Ale właśnie tego jest tak 1/3 , co jak człowiek skonfrontuje z atrakcyjną ceną to przełknie i nie robi problemu. A tak teraz znowu chciałem się rzucić na allego na jakiś większy pakunek z Answera i się zastawawiam czy nie wpakuje się nam minę. Bo cała paczka słabiutkiego towaru to nawet i po to 1 zł (co oczywiście nie jest realne ani nawet za 10 zł , bo answer sobie podbija sam ceny) nie ucieszy mnie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024