FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-09-16 16:25  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No ok skoro już jest cyfra to niech będzie, mogłem być mądrzejszy i zapytać wcześniej, jednak wg. mnie dla nas modelarzy ważną informacją jest jaki rodzaj druku występuje.

Teraz druga kwestia, jakość druku cyfrowego:











Z góry przepraszam za duże zdjęcia, nie potrafię wstawić miniatur.
Ogólnie kolory są dobrze wydrukowane, ale kolor szary wygląda jak wygląda.... Jakieś dziwne raz jaśniejsze raz ciemniejsze przebarwienia... Czy w Waszych egzemplarzach cyfrowych to też występuje?

 
21-09-16 17:31  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Faktycznie jednolity kolor nie jest. Ja się na tym nie znam ale mam drukowane cyfrowo z proarte i modelika i jest elegancko (pomijając konieczność stosowania klejów wodnych czy polimerowych). I mercedes strażacki czy wyrzutnia łuna z Answera też nie mają żadnych zarzutów. Pierwsze cyfrowe z wiru to wychodziły tak pół na pół , podobnie jak z szk. Ale ten szary co wrzuciłeś to elegancko nie wygląda ale jak starusieńkie MM na ścierze V klasy.

 
21-09-16 19:00  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mój laserowy Akagi ma mniejsze przebarwienia na szarym kolorze. Zdjęcie może jednak trochę przekłamywać.

 
21-09-16 19:11  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Może kupiłeś jakiegoś pirata, drukowanego na nędznej drukarce?

 
21-09-16 19:25  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witajcie
Ale to że zakup był z licytacji nie przesądza o tym że zwrotów nie można dokonywać jeżeli zakup był od firmy,
Nie wiem z kont te informacje że czasopism (modeli) nie można zwracać jeżeli nie były zafoliowane to można je zwrócić. Jeżeli były zafoliowane to po otwarciu opakowania zwrot nie przysługuje.

Zwrot = Odstąpienie od umowy

--Edit Możesz złożyć reklamację na jakość i żądać obniżenia ceny wymiany na pełno wartościowy lub zwrotu kasy

Post zmieniony (21-09-16 19:35)

 
21-09-16 19:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Skąd? Na stronie allegro w regulaminie jest informacja, że czasopisma nie podlegają zwrotowi.

--

 
21-09-16 20:47  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moim zdaniem takie przebarwienia to niemal waloryzacja - nadadzą modelowi trochę realizmu.

 
21-09-16 22:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powiem tak: jak kupujesz modele na allegro po atrakcyjnej cenie, od 1 zł to nie oczekuj, że dostajesz piękny oryginał. Powinna od razu zapalić się lampka w głowie. Nie wiem za ile kupiłeś, ale zakładam, że cena była wyjątkowo atrakcyjna a wtedy można śmiało założyć, że kupiłeś pirackiego gniota, tyle w temacie.

Ja jeśli kupuję na allegro to ze sklepów modelarskich, które wystawiają na portalu, lub bezpośrednio od wydawcy.

Co do informacji o druku... Dla mnie jest ona informacją podstawową. Nie kupuję modeli drukowanych cyfrowo, ponieważ druk rozmywa się pod lakierem nitro. Wolałbym aby wydawcy/sprzedawcy taką informację umieszczali. Nie spotkałem się jeszcze z modelem drukowanych cyfrowo, który przetrwałby bez uszczerbku spotkanie z lakierem nitro, No chyba, że technologia poszła tak do przodu, że nie stanowi to już problemu.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-09-16 22:50  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Hator   

Problemem druku cyfrowego nie jest sam druk, tylko papier, na jakim ten druk jest robiony. Im gorszy papier, tym bardziej powierzchnia zadrukowana będzie szpecić model. Mam strażackiego Mercedesa z Answeru i powiem Wam, że nie wygląda to rewelacyjnie. Na czerwonych częściach widać włókna papieru. Można to porównać do ściany, albo efektu jaki można uzyskać kładąc na samochodzie nowy lakier na stary, który się łuszczy. Oczywiście sam druk się nie łuszczy. Ma tylko taką fakturę.
Z kolei kolor szary na modelu Casa wygląda całkiem przyzwoicie. Nie jest to takie gładkie, jak przy offsecie, ale akceptowalne.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
21-09-16 23:45  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Raziel, ale właśnie modele wylicytowałem od wydawnictwa Answer...
Czyli rozumiem że wydawnictwo wystawia na aukcje shity, a kupując na stronie za normalną cenę dostaje się model na offsecie 1 klasa? Jeżeli tak to gratuluję polityki. A brak informacji o rodzaju druku osobiście traktuje jako posiadanie kogoś głęboko i szeroko w du**e. Modelik na okładkach ma zajebiaszcze "druk cyfrowy", Orlik, który ma w swojej ofercie m.in. Junyo uprzedza że jest to druk cyfrowy. Szkoda, szkoda. Heh, a jeszcze przed wpłatą za modele zrezygnowałem z kolejnego Junyo, którego też wygrałem bo uprzedzałem że to cyfra. Wystawiający czyt. Answer nie poinformował mnie że Ise oraz Akagi jest również na cyfrze. Tak to bym też od razu zrezygnował przed wysyłką. Dziwna jak dla mnie sprawa. Nie dość że 3 tygodnie czekałem na wysyłkę, za co faktycznie zostałem przeproszony, to po zapytaniu czy jest możliwość wymiany cyfry na offset otrzymałem krótkie " niestety nie". Szkoda ciekawe tematy zwłaszcza Marcina samoloty, ale już więcej nie zawitam w tym wydawnictwie. Dziękuję tyle ode mnie.

PS. Kiedyś wygrałem jeszcze inne Junyo od innego użytkownika. Napisane było w temacie " model wycinany laserowo" jak otrzymałem model w cyfrze, od razu była propozycja zwrotu pieniażków bo. Chodziło o druk cyfrowy tej Pani. A i licytacja też była od 1 zł.

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024