FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 18Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
13-10-16 09:45  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ale się obronisz; zlikwidujesz zbieractwo zlikwidujesz modelarstwo...
Będziesz sobie sam rysował w zeszycie i sklejał pudełeczka :-)
Zasada podstawowa, pytać, czytać, patrzeć...
Przecież kurka mógłbym już modeli nie kupować, a kupuję ..
Pzdr

 
13-10-16 11:32  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
FloggerB   

Na zdrowy rozum - gdyby nikt nic nie wydawał to rynek wtórny oraz zbieracze utrzymałby sklejaczy przez dłuuugi czas - więc modelarstwo rozumiane jako dobre i kiepskie sklejactwo nie zniknęłoby.
Dla mnie może zniknąć - mam sklejania na 500 lat 😃

A co do druku laserowego - impregnacja nie jest problemem.
Dla mnie główną wadą tego druku jest formowanie a szczególnie wyoblanie wypukłości i krągłości części - na przykład kołpaki śmigieł elementy kadłuba czy gondol silnikowych albo oprofilowania - czy końcówki skrzydeł - w tych przypadkach dochodzi do "odłażenia" tonera.
Druk laserowy pewnie nie jest problemem przy budowlach.
Skleiłem tybetańską Potalę ze strony Canona i problemu nie było więc mam pewne podstawy aby tak napisać.

Post zmieniony (13-10-16 13:05)

 
15-10-16 15:48  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie odnośnie Meserschmitta Bf 109 T1 MPModel. Czy ma ktoś ten model i mógłby rozwiać moje wątpliwości w sprawie zastosowanych kolorów, mianowicie wydaje mi się że kolory w wycinance są za bardzo zielone, powinny być raczej takie jak te na okładce? I czy to malowanie to jakiś konkretny egzemplarz bo nie mogę się nigdzie doszukać jakiś zdjęć samolotu z takimi oznaczeniami?

PS: może celowe byłoby założenie wątków dla każdego wydawnictwa na temat wydawanych przez nie modeli, mogłoby to być miejsce do umieszczania wszelkich pytań, informacji na temat modeli godnych polecenia z danego wydawnictwa i tych które należy omijać z daleka. co o tym sądzicie?

 
18-10-16 15:09  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Mnie zastanawia jedną rzecz teraz. Kontaktowałem się z propozycją ugody do wydawnictwa, bez odzewu. Przypomniałem się.. otrzymałem odpowiedź, żebym był cierpliwy, sprawy osobiste. Jestem ludziem- dobrze więc poczekam. Było to jakieś 20-23 dni wstecz. 5 dni temu otrzymałem paczką uwaga uwaga jedną stronę do Ise z podkładami. ( Mam dwa egzemplarze, a stronę którą dostałem w obu modelach mam) Zgłupiałem całkowicie już...
Skoro wydawnictwo publikuje zapowiedzi i nowości to chyba już wszystko wróciło do normy... Tak sobie myślę... Cyce mi już opadają...

 
18-10-16 15:32  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Uważaj bo pójdziesz na listę "tych klientów nie obsługujemy"

 
18-10-16 15:37  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Dlaczego niby?

 
18-10-16 17:26  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bo nie jesteś klient w krawacie, mniej awanturujący się ;)

 
23-10-16 20:56  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No i za dwa dni minie miesiąc od mojej propozycji ugody...

 
23-10-16 21:01  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Oto mój mail w tej sprawie:

Może koledzy się wypowiedzą czy jest to uczciwe rozwiązanie :

"Witam, może załatwimy sprawę polubownie? Oto moja propozycja:

Niestety jeden z Ise został zniszczony podczas próby impregnacji jednego arkusza z zapasem koloru. Tego mogę zostawić.
Za 2 Akagi i drugiego Ise w cyfrze wychodzi około 240 zł. Zamiast pieniędzy moglibyśmy zrobić wymianę tj. 3 modele, które wygrałem w cyfrze na równowartość modeli okrętów wydrukowanych w offsecie po cenach jakie macie na stronie wydawnictwa... Myślę, że będzie to najrozsądniejsze rozwiązanie naszej sytuacji.
Proszę przemyśleć całą sytuację raz jeszcze.
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam."

 
23-10-16 21:55  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Propozycja uczciwa.
Też mam proszkowego Akagi i właśnie szukam offsetu. Moja reakcja na całą sytuacje jest taka, że po pierwsze wydawcy powinni pisać na okładce jaki druk. Po drugie na tą chwilę rezygnuję z jakichkolwiek zakupów produktów answer w obawie, że natnę się na cyfrowy. Na dłuższą metę taka gra w kotka i myszkę z klientem, czy w modelach, czy produkcji samochodów musi skończyć się porażką.

Post zmieniony (04-11-16 12:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 18Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024