FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
14-12-16 18:39  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
pawcio37   

GrubyCzarnyKOT na moje email też nie odpowiadają (wysłałem 2). Z okazji czarnego piątku i oferowanego na stronie wydawnictwa rabatu zakupiłem lasery :Lokomotywa SP 45 - szkielet, detale, koła, pomosty...i niestety lasery przyszły ale bez kół które w opisie wydawcy oczywiście są a poza tym 2 z 4 elementów maskownice/siatki są źle wypalone jakby były już "waloryzowane" tj zeżarte przez rdzę jak na foto.




Post zmieniony (14-12-16 18:42)

 
15-12-16 06:06  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najgorsze jest to, że z daleka widać uszkodzenia a mimo wszystko znajdzie się ktoś, kto to pakuje. Potem taki wyrób jest wysyłany. Ja też mialem podobną historię z relingami ciętych jakże nowym i superernowoczesnym laserem. Ale tu akurat u mnie na plus ponieważ skutecznie mnie z nich wyleczyli.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-12-16 14:24  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
OLO   

Witam.

Nie udzielam się na forach, ale myślę że w tym wypadku warto. Zachęcony świetną ceną, nabyłem jakiś czas temu AKAGI wraz z kompletem laserów. Bardzo podoba mi się wizualnie jego opracowanie. Myślę że model da się skleić poprawnie, ale jest to trudniejsze niestety za sprawą wydawcy. Kończę oklejanie kadłuba i już mam kilka ważnych w mojej ocenie uwag :

1.Szkielet jest niesymetryczny.
Składa się z dolnej oraz górnej części. Otóż dolne i górne części przyklajamy do dwóch wodnic. Wodnica złączone ze sobą plecami (a powinno tak być aby przyklejać żeberka wzdłuż wyznaczonych linni) powodują przesunięcie żeber między sobą o kilka mm.
2.Szkielet jest niedopasowany do opracowania - zbyt długi.
Czy w epoce opracowań komputerowych nie można dopracować wszystkich elementów ?
3.Niejednolity druk na kolorze szarym.
Osobiście bardzo mi to nie przeszkadza bo może to mieć swój urok na gotowym modelu. Jeżeli ktoś szuka jednolitego koloru, będzie zawiedziony.
4.Druk laserowy.
Przyznam że pierwszy raz się z tym spotkałem. Często w modelach używam kleju obuwniczego. Tutaj spowodowało to powstanie w kilku miejscach plam nie do usunięcia. . Klej obuwniczy reaguje z atramentem który dosłownie schodzi pod palcem. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy część nasiąknie klejem lub unoszą się jego opary a wcale nie ubrudzimy części zadrukowanej. Przy kleju polimerowym problem nie występuje. Dlatego uważam teraz, że wydawca powinien informować o rodzaju druku oraz możliwych niebezpieczeństwach z tym związanych.
5. Rodzaj kartonu.
Tu jest i wada i zaleta. Karton bardzo dobrze się formuje, nie strzępi zbyt mocno. Niestety użycie cyjanoakrylu którego używałem często, powoduje błyskawiczne przesiąkanie go przez cała warstwę przez co powstają plamy na stronie zadrukowanej.
6. Czarne linie w całym opracowaniu, nie są liniami płynnymi.
Podejrzewam że model jest opracowany poprawnie ale drukarka nie potrafi narysować linii pod dowolnym kątem bez efektu schodków. Wydawca ma jednak pływ na to czym drukuje.

Reasumując, nie mam zamiaru nikogo obrazić,uważam że model jest bardzo ładnie opracowany i wydany. Posiada jednak elementy które należy poprawić lub wskazać w opisie na jakie trudności może natknąć się osoba klejąca.

Myślę że czytając powyższe oraz wszystkie inne komentarze wydawca powinien wyciągnąć wnioski, ale daleki jestem od udzielania komuś rad w jego biznesie. Osobiście jeżeli nie zobaczę wyraźnych zmian, drugi raz po model tego wydawnictwa nie sięgnę.

Pozdrawiam.

 
15-12-16 15:19  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> wydawca powinien informować o rodzaju druku oraz możliwych niebezpieczeństwach z tym związanych.

OLO, w innym miejscu na forum wydawca napisał że informowanie o tym czy druk jest laserowy czy offsetowy stanowi "problem logistyczny".

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-12-16 16:05  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak i to, że sposób druku offset bądź cyfrowy nie ma większego znaczenia. OLO kleisz wydanie niskobudżetowe wydrukowane cyfrowo i druk się ześlizguje pod wpływem kleju obuwniczego.
Edit: ja kleiłem Akagi wydanego w offsecie i kleiło się bajkowo. Ale i tak zapas koloru się wręcz palił. W cyfrze bym się nie odważył.

--

Post zmieniony (15-12-16 16:08)

 
15-12-16 16:35  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

>OLO, w innym miejscu na forum wydawca napisał że informowanie o tym czy druk jest laserowy czy offsetowy stanowi "problem logistyczny".

Aż strach pomyśleć jakie problemy logistyczne ma Pan Zenek z okolicznego targowiska, który sprzedaje jabłka 5 odmian...
Twierdzenie, że informowanie klienta o rodzaju druku to "problem logistyczny" jest po prostu kpiną. Pracuję w branży logistycznej od ponad 6 lat i nie znam nikogo, kto chcąc uchodzić za poważnego człowieka powiedziałby coś takiego... Jeśli rozwiązanie tak prostego (żeby nie powiedzieć prostackiego) problemu przerasta wydawcę, to może warto się zastanowić nad zmianą branży...

--
pozdrawiam
Piotr


 
15-12-16 16:40  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pozwolę sobie zauważyć, że Pan Janusz Oleś z Modelika, jakoś ten arcytrudny problem logistyczny zdołał przeskoczyć. I śpi spokojnie, absolutnie nikt nie ma do niego pretensji. Ale widać Pan Oleś się szanuje i chce być szanowany. A tu? No cóż, dalszy komentarz jest zbędny.

 
15-12-16 17:35  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pan Oleś szanuje siebie i chce być szanowany, ale przede wszystkim szanuje swojego klienta, czego niestety nie można powiedzieć o Answerze, wnioskując po przytoczonych tu przypadkach.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-12-16 17:48  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kari   

... jeżeli Answer tworzy sztuczne problemy i nie chce ich w prosty sposób rozwiązać
to pozostaje pokazać kto tu rządzi ;-) ... wiecie jak :-)
-----------------------------------------------------------------------------------

 
15-12-16 17:49  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Problem logistyczny polega na tym pewnie że Modelik obecnie nowości wypuszcza tylko w w druku cyfrowym. A Answer wiekszość wydaje w offsecie ale jak się skończy nakład a są brania to dodrukowują cyfrowo. Jest tu metoda bo się nie robi wielkich zapasów jak temat sie nie będzie sprzedawał. A drugie to motywuje to klientów do szybkiej decyzji o zakupie w przypdaku nowości. Choć też nie wszystkich bo pojazdy cywilne idą tylko cyfrowo. I dla napalonego sklejacza czy nawet zbieracza to co to za różnica. Jak się jakiś modle spodoba to idzie skleić wydruk cyfrowy, ale chyba najmniej do tego nadaje się klej obuwniczy. Kolory topią od niego już jak napisane od oparów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024