FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
28-07-16 21:08  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zacząłem zmieniać nieco zabudowę platform łodziowych/dźwigów. Co ciekawe na każdej z nich powinno być 4 łodzie a nie 2 jak jest w wycinance, trzeba będzie dorabiać, poza tym brakuje ażurowych pomostów przy krawędzi pokładu przed tymi platformami: u mnie na razie doklejony pasek przy pokładzie będzie zasłonięty taką platformą.



--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-08-16 08:41  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Platformy łodziowe dają się zwaloryzować, zacząłem platformy pod artylerię główną, ale tutaj mamy błąd taki, że pokład nad nimi nie miał niemal wcale wcięć, nie zmienię już tego, oraz to, że te platformy miały pokłady deskowane, zostawię tak jak jest, nie chce mi się układać deseczek ani kombinować. Generalnie platformy wokół pokładu a co się z nimi wiąże: cały kadłub nadają się do zaprojektowania od nowa bo to co jest bardzo odbiega od tego co powinno być. Zobaczę co da się jeszcze poprawić. Ale i tak całość zaczyna nabierać kształtu.







--
Sven

HMS Ark Royal

 
14-09-16 11:09  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Powoli do przodu, coraz więcej galeryjek wokół pokładu. Jeszcze na krawędzie w wycięciach w pokładzie nad platformami dział pójdą paski.









--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-09-16 18:54  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Powoli, bo powoli, ale z ładnym efektem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-09-16 17:24  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Udało się jakoś "zamknąć dziób" ;)



--
Sven

HMS Ark Royal

 
30-09-16 19:06  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sven, czy to co widać na ostatnim i wcześniejszych zdjęciach to już finalny wygląd burt z tymi drucikami, będzie to jakoś malowane na szaro : okapnik i ten w środku o trudno odmienialnej nazwie, czy tak to zostawisz ?

 
30-09-16 20:05  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Gdybyś zrobił pełne podposzycie, byłoby chyba znacznie łatwiej.

--
serwusik

 
30-09-16 20:49  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na burtach dojdzie jeszcze sporo detali, ażurowe galeryjki, których nie ma w wycinance. Bulajów i okapników nie pomalowałem z lenistwa, zostawię tak. Podposzycie jeszcze bardziej skomplikowałoby budowę bo trzebaby je w wielu miejscach ścinać ponieważ szkielet rozjechał się kompletnie do poszycia. Poza tym dopasowanie wnęk i galeryjek to też dodatkowe cięcia bo normalnie nic tu nie pasuje. Ale jestem już na prostej. Jest tylko jeden problem: w wycinance zostało niewiele części a te co zostały nie za bardzo nadają się do zastosowania: uproszczenia ala Miś oraz zupełne oderwanie od rzeczywistego wyglądu. Mamy np łodzie z płaskimi dnami. Zamknę kadłub i wracam do Ticonderogi.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-10-16 12:22  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sven to dziwne co piszesz, bo zawsze uważałem ciebie za modelarza, którego interesuje wygląd modelu względem oryginału, zawsze przy okazji dyskusji i również bez nich pokazywałeś zdjęcia okrętów, podawałeś linki do bardzo ciekawych materiałów, a tu ponownie w twoim modelu widzę miedziane druciki przyklejone do burt ( w USS Washington na nadbudówkach), a przecież, ani tak to nie wyglądało na AR, ani na Washingtonie.
Według mnie kompletnie zbędna robota, dodatkowo powodująca, że model znacznie traci na wyglądzie, oczywiście pomijam fakt, że sam model AR jest jaki jest.

 
01-10-16 12:52  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zostawiając te koszmarne kropki i wielkie grochy z wycinanki wyglądałoby to jeszcze gorzej, kwestia malowania bulajów czy nie to kwestia po prostu chęci i możliwości modelarza.
Tutaj jest masa malutkich bulajów, nie dam rady w tym modelu, może w następnym spróbuję. W tym modelu kwestia zgodności z oryginałem to zupełna niezgodność całości. Kwestia bulai takich czy innych zawsze była przedmiotem dyskusji, sporów. Jeśli chodzi o mnie postaram się zmobilizować w następnym modelu. Nigdy nikomu nie wytykałem i nie wskazywałem jak ma robić te nieszczęsne bulaje, staram się sugerować w tej materii o której mam przekonywujące materiały w danej jednostce, a tutaj nie jestem przekonany. Czy poza bulajami masz jeszcze jakieś sugestie, wskazówki co do innych elementów okrętu?

--

Post zmieniony (01-10-16 12:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024