FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-09-16 13:02  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jaroslav miło Cię czytać ;) Może ta relacja pokaże, że coś spi....olę :) Poległem już na Hortenie...

Widzę dyskusja się rozwinęła, zaskoczę was. Stare wydanie AH offsetowe sklejone z jednej wycinanki przez mojego zmarłego przyjaciela Ryszarda Biska:



Wszystko da się skleić, kwestia z jakim efektem. Mam nadzieję, że Fly'owski UHU mnie nie pokona.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
16-09-16 13:32  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To stare z AH to mi pies pogryzł przed skrzydłami a po trudach przebrnąłem przez kadłub. Ale to drugie z 96 z AH to był dla mnie luksus jak kupowałem . Nie miałem może doświadczenia ale 3 x robiłem przód już nie pamiętam dokłądnie co ale mam go na szafie i widzę że tam coś mi brakuje czarnego na kantach części. Generalnie to jest piękny samolot ,ale właśnie na model kartonowy to wbrew pozorom trudny do bezbłędnego opracowania. Bo to nie są jakieś obłe cześci. Nawet niedawno kleiłem Cobre pana Mistewicza tą starą przed komputerową to ogólnie wyszła w porządku. Ale możesz w relacji Cobry Cyrylusa zobaczyć że taki coś jak kadłub dąży do kwadratu to z segmentami nie jest tak fajnie.

 
16-09-16 13:51  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dalej nie rozumiem o co Ci chodzi, widać z czymś jest u Ciebie problem skoro potrzebujesz tylu wycinanek na jeden model. Przed sklejeniem części należy ją przypasować pińcet razy w przypadku starego modelu. Nie chcę żeby moja relacja stała się wątkiem ze ślinotokiem. W przeciwnym razie skasuję wątek.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
16-09-16 14:39  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Generalnie chodzi mi o to że heniek 219 to piękny samolot. No ale na nowe opracowanie takie jak dziś wychodzą to nie ma szans to się robi z tego co jest.

 
16-09-16 15:14  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Generalnie, narobiłeś Pan zamieszania, niepotrzebnie.
Szebi, czekamy na kolejną odsłonę.

 
16-09-16 20:29  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Szebi- poległeś przy Hortenie z Fly'a? Co Ci tam nie grało? Mi ten model sklejało się całkiem przyjemnie. Wyjątkiem było jedynie łączenie kadłuba ze skrzydłami. Eh, bardzo mi się marzy nowe opracowanie Hortena.

 
16-09-16 23:43  Odp: [R] Heinkel He-219
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Machnąłem Hortena w 3 dni te 2 Henki tez mam .

Post zmieniony (17-09-16 07:10)

 
17-09-16 10:33  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Właśnie na tym łączeniu poległem, nie ta kolejność klejenia. Spokojnie mam drugi egzemplarz ;-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
29-09-16 14:58  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to skrzydła padły. W zasadzie 6 h roboty, ale trzeba było jeszcze ten czas znaleźć. Co do pasowania wypowiem się wprost: 500+ ;-) a czasem więcej... Każdy segment podklejam dodatkowo ze względu na wiotki papier:



Na spływie skrzydeł zastosowałem paski łączeniowe przyklejone ok. 2 mm od końca spływu (dodatkowe wzmocnienie przed rozklejeniem).
Skrzydła skleiłem starą metodą zawsze skuteczną. Natarcie skrzydeł zagięte standardowo "na ślinę" plus wszystko na paski, a na sam koniec nasadzone na szkielet.
W zasadzie podklejone płaty są na tyle sztywne, że szkielet to tylko nadanie ostatecznego wzniosu.
Osią symetrii podobnie jak w przypadku kadłuba zaznaczaną na każdym elemencie nie należy się sugerować bo można nieźle popłynąć ;-)
Na lewym natarciu skrzydła we własnym zakresie wykonałem reflektory, gdyż w modelu ich brak. Miejsca przytwierdzenia goleni podwozia podkleiłem 5 mm warstwą tektury wewnątrz płata ze względu na dorabiane wnęki podwozia.

A oto efekt:





Pora na jednostki napędowe.
pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
06-01-17 18:22  Odp: [R] Heinkel He-219 "UHU" 1:33 Fly Model nr 54
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Niemiecka wersja, "drewnianego cudaka" zaczyna przypominać samolot idzie Ci świetnie, z przyjemnością się to ogląda:)

P.S: Czytałem Twój wywiad w gazetce PGG, nie sądziłem że też pracujesz na kopalni, jak coś zagadaj na e-maila: przemek.klaja@wp.pl

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024