FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-04-16 11:33  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mrówka Twoje Famo jest śliczne i zrobiłaś chyba to co najtrudniejsze. A na pewno najbardziej nużące, więc może czas powrócić do niego.

Po malowaniu model nabierał trochę rumieńców, parę poprawek i "zamykam" szoferkę.


 
07-04-16 20:42  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zastanawiałem się jak wyjdie ci tablica, czy aby nie będzie za bardzo "papierowa" ale widać że niepotrzebnie. Tak trzymać czekam na armatę, powodzenia ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-04-16 14:47  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziękuję za miłe słowa.

Mała aktualizacja.
Zrobiłem pierwsze elementy opancerzenia kabiny. Okrągłe błotniki sprawiły mi sporo trudności ale udało się jakoś ogarnąć, teraz powinno być łatwiej.




Pozdrawiam

 
24-04-16 15:16  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Zaczyna powolutku nabierać finalnych kształtów.
Super :-)
Teraz, to Ci życzę powodzenia z nitami... hehehehe :-)

 
20-06-16 14:53  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam.

Od razu przeproszę, ale niektóre zdjęcia z budowy gdzieś mi zaginęły.
Wykańczanie szofer rozpocząłem od sklejenia tylnej części kabiny. Na początek Mauser Kar98k oraz uchwyty.


Kolejne zdjęcie przedstawia tylną kanapę obsługi.


Gotowa boczna ściana, z uchwytem na ławeczkę oraz zasuwką otwierania górnej części ściany, ja ją zrobiłem na stałe.


A tak się prezentuje pomalowana przedział obsługi


Dwa reflektory. Szukając kopyta do sklejenia wypukłości reflektorów wpadły mi ręce nakrętki kopułkowate które spasowały idealnie rozmiarowo. Zdjęcia powinny wszystko wyjaśnić


Drzwi oraz włazy górne, tu nie ma co opisywać bo wszytko widać, zawiasy oczywiście ruchome.


Dwie drabinki oraz pojemniki na podstawy podpór które widać na pierwszym zdjęciu. Co ciekawe przednie i tylne pojemniki różnią się wielkością


Bagnety z przednich błotników


"Kierunkowskazy"


Następnie skleiłem panele boczne komory silnika, maskę, zderzak oraz płyty przednie, tu nie robiłem zdjęć ponieważ na fotografiach całości wszytko będzie widać.
Uzupełniłem nity i podoklejałem wyżej wymienione elementy.
Praktycznie ten etap jest zakończony. Brakuje tylko podpory lufy na dachu szoferki ale to musi poczekać na samą lufę aby poznać dokładny jej wymiar.



Czas wracać do sklejania choć Euro nie pomaga :-).

 
20-06-16 19:28  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jakbyś jeszcze do Mauserów dorzucił okucia kolb i pasy nośne, to byłoby naprawdę świetnie ;)

 
30-06-16 20:25  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Marius   

Witaj Darek1207, powstaje super model, wykonany rewelacyjnie, szkoda tylko że gdy model będzie gotowy, wszystko będzie zakryte. No ale

 
15-09-16 08:54  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Coś drgnęło w budowie modelu po małej przygodzie z Migiem powróciłem do sklejania Famo.
Postanowiłem że w pierwszej kolejności dokończę sklejanie Flaka.

Na początek dwa siłowniki podnoszenia lufy


kołyska


zębatka podnoszenia lufy, samą zębatkę wykonałem z masy modelarskiej,


Na koniec pokażę skończony lewy bok podstawy działa.


Na dziś tyle, do zobaczenia w Przeciszowie.

--

 
15-09-16 09:34  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Rozbił Pan bank.....cudo!! Tak trzymać ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-02-17 19:36  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Oj sporo czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji,, byłem trochę w szoku ile czasu minęło od ostatniego wpisu, więc czas przypomnieć mój projekt.

Rozpocząłem budowanie tylnej podłogi na której będzie ustawiony Flak, na początek widok dolnej części


Dalej zrobiłem skrzynię amunicyjną, której oryginał widać poniżej


Najpierw zrobiłem „półki” na pociski


Całość została oklejona płytami pancernymi oraz dorobiłem drzwi


Na przedniej ścianie skrzyni widać złożoną ławkę z oparciem dla obsady działa


W dolnej części podłogi brakowało jeszcze podkładów pod koła, wraz z uchwytami


Pierwsza z burt wraz z zawiasami


Do burt brakowało jeszcze łańcuchów oraz zamków


Podpory boczne, są różnej długości gdyż dwie będą rozstawiane.


Na koniec wszytko pomalowałem i pobrudziłem


I pozostało mi poskładać wszystko w całość, pomalowałem kolorami podstawowymi, a oto efekt


Teraz czekam mnie brudzenie i dokończenie Flaka, czekam jeszcze na toczoną lufę oraz pociski.

Na dziś tyle, mojej bardzo wylewnej relacji, hehe.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024