FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-09-16 01:51  [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mój pierwsza relacja na forum, jeeee :) Sklejam ten model od jakiegoś czasu, wreszcie jest się czym pochwalić.

Na początek trochę technikaliów. To dopiero mój trzeci model więc mogę zadawać głupie pytania - proszę o wyrozumiałość. Z dwóch poprzednich skończyłem tylko jeden, drugi służył jako poligon doświadczalny wszystkich modelarskich myków jakie przyszły mi do głowy. Zeszyt zaimpregnowałem kaponem dwa razy po nadrukowanej stronie, raz z tyłu. Sklejam eksperymentalnie klejem introligatorskim Magic, elementy konstrukcyjne butaprenem. Retuszuje farbami chromacryl student acrylic, mam trzy kolory podstawowe i mieszam. Ymmm... chyba tyle .

Już zauważyłem kilka błędów w opracowaniu. Opiszę je później.

Nie wiem czy nie pojechałem za bardzo z brudzeniem. W niektórych miejscach mogło być mniej rys? Co myślicie?


















--

Post zmieniony (04-09-16 08:59)

 
04-09-16 08:26  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po radiostacji to jednak chyba nikt nie chodził. A tak wygląda..

--
MiSza

 
04-09-16 08:31  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hehe, prawda. Widocznie zainstalowali taką zniszczoną :)

 
04-09-16 11:39  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trzymając się całości to te czerwone uchwyty to chyba nówki nie śmigane...:-)) Orczyk nie powinien być trochę wyżej? Tak jak tu: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7999

--

Post zmieniony (04-09-16 11:40)

 
04-09-16 11:53  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście, trzeba je troche upaprać. Orczyk jest dobrze. Czytałem wcześniej tę relację, autor pisze poźniej, że zrobił to źle i musiał poprawiać. W ogóle to ta relacja z kartonwork wyjaśnia kilka spraw. Opracowanie zawiera parę błędów, zwłaszcza jeżeli chodzi o wnętrze kabiny, w dodatku brakuje schematów pokazujących całość (kabiny). Nie wiadomo gdzie mocować poszczególne elementy.

 
04-09-16 12:01  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Skoro to jest Twój trzeci model to odpuść sobie waloryzację i skup się lepiej na poprawności wykonania. A te rysy to wyglądają jak starty druk laserowy a nie ślady eksploatacji.
Idąc za opinią powyżej: orczyk jest za nisko. Wygląda jakby się w podłogę wtopił.
Sklej model w standardzie, jak instrukcja podaje.

 
04-09-16 12:39  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie tak podaje instrukcja. Tak samo pisze autor relacji w kartonwork. Zrobił tak jak radzicie i musiał poprawiać.

Post zmieniony (04-09-16 12:41)

 
04-09-16 13:59  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witaj u nas!
Uwagi:
Czerwone uchwyty ( domyślam się,że do przeładowywania km-ów) powinny być z nieco cieńszego drutu i nie zalane farbą ;-)
Orczyk bym odpuścił ( nie poprawiał) - jest najgłębiej i będzie najsłabiej dostrzegalny.
Za to zrobiłbym nowy drążek - ten poza tym,że jest za gruby, jest (ogólnie moim zdaniem) nie do przyjęcia.
Pudełeczka radiostacji mają okrągłe krawędzie - trzeba nad tym popracować w przyszłości.
Ale ogólnie, jak na trzeci model może być. ;-)
Powodzenia!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-09-16 20:58  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hehe, już wiem w czym problem. Kompletnie źle was zrozumiałem, sorry nie znam za dobrze fachowego nazewnictwa :) Mówiliście o orczyku a ja patrzyłem na drążek heh :) W takim razie przyznaję, orczyk robiłem sam bo ten z opracowania mi się nie podobał. Rzeczywiście jest za nisko, nie powinien szurać po podłodze. Sorry hehe. Zwracam honor :)

Co do drążka to rzeczywiście jest za gruby ale z nim nic nie kombinowałem, jest taki jak autor zamierzył, tylko go pomalowałem bo mi się starł przy zwijaniu. Może poprawię? Zobaczę.

Pudełeczka radiostacji rzeczywiście mają zaokrąglone krawędzie. Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi, wydawało mi się OK. Jak w takim razie zrobić kanciaste zgięcie krawędzi? Mam taki problem, przykładam linijkę, "rysuję" czymś (albo igłą albo wypisanym długopisem) po niezadrukowanej stronie, to wychodzi tak jak wyszło. Jeżeli robię to po zadrukowanej stronie, to ścieram nadruk. Jak zrobię za lekko, to jest jeszcze bardziej okrągłe. Jak za mocno to przecinam element na pół. Już się zastanawiam czy nie lepiej by nie było rozciąć nożem ten element na krawędzi i posklejać pudełeczko z oddzielnych ścianek. Nie wiem czy jasno się wyrażam.

Czym odciskacie takie krawędzie i po której stronie?

 
05-09-16 10:51  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ławoczkin Ła-7 - skala 1:33 - Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

klik ja mam taki sposób.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024