FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-09-16 10:58  [R/G] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W związku z tym, że wszystkie modele pokończone mogłem zabrać się za następny.



Dlaczego właśnie ten model ? Bardzo podoba mi się sam czołg i kiedy zdecydowałem się na klejenie pancerki powiedziałem sobie, że jak mi to jakoś tam pójdzie to muszę mieć sklejone : T-34, właśnie Shermana i ... . Na tego trzeciego przyjdzie czas :) Może po Shermanie ? A dlaczego wydawnictwo GPM ? Otóż wycinanka ta trafiła do mnie od naszego kolegi syriusza. Mam nadzieję, że się nie pogniewa, że o tym napisałem :) i więcej o szczegółach tego nie będę już pisał :) Model będzie tradycyjnie już malowany i trochę przerobiony w stosunku do wersji z wycinanki. Do budowy wykorzystam żywiczne gąsienice z Panzer Hobby Art, w których posiadanie wszedłem biorąc udział w promocji dotyczącej pakietów do modeli czołgów (sklejając IS-a z takim pakietem). W związku z tym, że dwa czołgi mam już w kolorze zieleni, a lubię urozmaicenie, postanowiłem znaleźć jakieś inne malowanie. Po poszukiwaniach w internecie znalazłem trzy wersje malowań, które mi się spodobały.
Pierwsza wersja została odrzucona przez mojego cenzora, czytaj małżonkę :)) bo przecież ma za dużo zielonego :)



Druga, która mi się podobała to malowanie z Korei.



Ale jak zobaczyłem zdjęcia modelu, który wykonał Pat Johnston, wiedziałem, że to jest TEN :)



Spodobało mi się malowanie i dodatkowo wygląd z tymi chwytami powietrza i osłonami układu jezdnego. Niestety nie mogłem znaleźć żadnych informacji z jakiego teatru działań pochodzi wersja, którą wykonał modelarz i dlatego przyjąłem, że będę wykonywał model na podstawie modelu :)
Po tym przydługawym wstępie skromne dwa zdjęcia z początków budowy modelu.



--

Post zmieniony (13-02-17 13:12)

 
02-09-16 11:11  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Looknij tu :-)
http://www.ww2f.com/topic/19554-inquiry-us-marine-corps-armour-in-the-pacific-war/

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
02-09-16 11:20  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

ten z 3 fotki wygląda raczej na mix wersji:
blisko mu do tzw wersji DWG (Deep Wading Gear) - brodzącej wykorzystanie (choć w innym malowaniu i bez desek na burtach) D-Day lub USMC Battalion z Iwo Jima (wersja z chwytami, deskami, ale bez osłony układu jezdnego)

http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/US/M4_Sherman.php

--

 
03-09-16 21:09  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Będę lukał systematycznie ;-)
Mi też podoba się sherman.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
05-09-16 21:43  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Borowy, wręcz przeciwnie, bardzo mi miło, że wspomniałeś o mnie. Udanej pracy nad modelem. Dla mnie kleisz wspaniale (dbałość o detale, wyobraźnia, świetne wykonanie).

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
11-09-16 14:15  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie miałem ostatnio czasu na klejenie, ale coś tam udało się sklecić, czyli trochę części na kadłubie, spawy i osłony z desek.



I na koniec w temacie Shermanów, piękny tył na tle przodu :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-10-16 17:45  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przybyło trochę dupereli na kadłubie. Na zdjęciach widać ile jeszcze szlifowania mnie czeka, żeby pozbyć się tych ,,farfocli" :)



Jako laik w temacie, zastanawiałem się z czego tak urządzili tego Shermana.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-10-16 09:32  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Macieju, merytorycznie w Shermanach jestem z daleko w tyle, ale Twoja praca bardzo mi się podoba :-)

Natomiast jeśli chodzi o zniszczenia na wraku, to sądząc po skupieniu, otworach i kątach pod jakimi padały pociski - wygląda mi to na robotę lotnictwa i ich działek (20mm i ciut więcej );) ale to moje zdanie ;)

Pozdrawiam
Tommy

 
02-10-16 10:06  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny temat, chętnie popatrzę! Te dechy na kadłubie to tektura ponacinana skalpelem?

--
Pozdrawiam!

 
02-10-16 10:52  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ostrzał lotniczy z działek chyba nie ma aż takiego skupienia. Moim zdaniem to jakiś wrak na poligonie i ktoś coś na nim testował. Podziurawione są nawet boki kadłuba czyli tak sobie stał bez kół już od jakiegoś czasu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024