FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-11-16 21:51  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Myślę, że nie ma sensu porównywać tego, czy bardziej opłaca się kupować modele kartonowe czy plastikowe. Istota każdej z dziedzin sztuki modelarskiej jest zupełnie inna. W modelarstwie kartonowym zawsze urzekało mnie to, że z płaskiej kartki papieru, odpowiednio uformowanego, można wykonać figury przestrzenne, zbudować bryły, które po złożeniu w całość dają nam nierzadko piękny model. W tym kryje się dla mnie czar modelarstwa kartonowego i to skłaniało mnie zawsze do pracy z kartonem a nie np. z plastikiem. Nie pomniejszam przy tym znaczenia modelarstwa plastikowego czy też wykonywania modeli z innych materiałów. Praca modelarza podlegać winna ocenie nie z uwagi na materiał wykorzystywany do budowy modelu, ale jakość wykonania. Zwykła kartka papieru, która znajdzie się w odpowiednich rękach może dać o niebo lepszy efekt w postaci gotowego modelu, niż nawet najdroższy plastik nieumiejętnie sklejony i źle pomalowany. Chodzi o to, by modele wykonywać rzetelnie, niezależnie od wykorzystywanego materiału.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
15-11-16 22:00  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Święte słowa Panie Paragrafie, święte.
Teraz trzeba to przekuć w czyn modelu kartonowego w standardzie.
Nie daj się długo prosić i przekonywać.
Jak to rzekł Kmicic:
"Dwa tygodnie, nie zginie Viki, dwa tygodnie"
Tyle Ci/nam zejdzie z pewnym modelem... :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-11-16 22:26  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ktoś chyba usłyszał Wasze wołanie, bo już jest.

--
serwusik

 
15-11-16 22:35  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mejdej jak już tak porównujesz ceny plastik vs karton to wypada chyba porównać porównywalne, czyli P-47 plastik vs P-47 karton.
Proszę bardzo ceny za plastik http://www.mojehobby.pl/products/P-47D-THUNDERBOLT-927690.html, czy inna wersja tego samolotu http://www.mojehobby.pl/products/P-47D-Thunderbolt-Razorback.html
Oczywiście masz prawo się irytować, że modelu jeszcze nie ma - twoje pieniądze, twój wybór.
I jeszcze jedna prośba - proponuję się trzymać tematu - czyli dyskusja o malowaniu - jakieś informację z tym związane, czy jak już ktoś kupi model uwagi co do tego co cieszy lub smuci.

 
15-11-16 23:09  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Poczłapię sobie w piątek do empika, a w sobotę zacznę go lepić .... chyba ;-))

 
16-11-16 00:26  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
rysiu62   

Porównywanie kartonówek z plastikiem to zwykła głupota.

 
16-11-16 00:37  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Porównanie było do ceny, a nie modelu P-47. Po prostu byłem w szoku, że za taką można by rzec niską kwotę (dla plastików) zdarza się tak zdetalizowany model, stąd kupiłem, bo nie mogłem się oprzeć.

Panowie kartony mają dusze, wszyscy to wiemy i za to je cenimy, kochamy i nigdy się z nimi na dłużej nie rozstaniemy. Ta mała dygresja z tym Bf-109 to wynik szoku. Cena - bardzo niska jak za plastik w skali 1:32. Detalizacja - bardzo wysoka jak na plastik w 1:32 w takiej cenie. Normalnie tak nie ma, a często jest odwrotnie. Do tej pory mnie dziwi, że Dragon (czołowa jak by nie patrzeć firma) wydała takie cacuszko w takiej cenie. To tak jakby cena P-47 wynosiła nie 70PLN a 25 PLN. Szok szok i jeszcze raz szok, ale za to jaki przyjemny:).

Malować przecież nie ma konieczności, może stać taki szary - model prototyp :), czyli odpada aerograf. Można go też pomalować pędzelkiem, a co :P.

Wracamy do tematu P-47 i jego ukazania się, bo wpis wcześniej potwierdził już ten fakt.
Kupować zatem, bo ja już nie mam kasy.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-11-16 01:07)

 
16-11-16 01:28  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ktoś wspomniał, że trzeba plastik ładnie pomalować, aby było cacy. Z modelem kartonowym jest podobnie tyle, że nie z malowaniem, a ze sklejaniem. Trzeba ładnie natrzaskać modeli, aby poziomem dorównać np Cevie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-11-16 08:10  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Chyba im się okładka pomyliła;) Do biegu, gotowi, start!

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
16-11-16 08:50  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
kari   

... chyba nie tylko okładka im się pomyliła ;-)
-------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024