FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-11-16 12:30  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Reaktywując nieco dyskusję w kwestii koloru czarny vs. granatowy zastanawiam się czy to np. był kolor pokroju tego.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-11-16 15:01  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

Rafael, ja akurat zgadzam się z Bizonem. Też poluję na ten model, żeby go kupić pierwszego dnia jak pojawi się w Empiku, bo jak nie zdąrzę to za chwilę będzie tak wymięty, że wtedy na pewno go nie kupię. Poczta Polska też zdarzyło mi się, że też potrafiła podgiąć model. A jak miał być wydany na początku listopada, bo taki termin też był zapowiedziany, to dymałem na piechotę 4 km do Empiku specjalnie, po powrocie z roboty na budowie, żeby go kupić w dobrym stanie. I co? I nie znalazłem go na półkach. Więc po powrocie do domu patrzę w internet a tu kolejna zmiana terminu... I szczerze Rafael może Ciebie to wali czy zostanie wydany jutro czy za pół roku, bo mnie też. Tylko niech się pan AH zastanowi głęboko kiedy ten model wyda i napisze wkońcu coś co jest zgodne z rzeczywistością, a nie robi sobie jaja ze swoich klientów, bo dla niektórych klientów data wydania może mieć duże znaczenie. A takimi działaniami to odechciało mi się już tego modelu i jedyne co mi się chce to tak w komentarzach traktować szanowne wydawnictwo jak ono szanuje swoich klientów. I rzeczywiście chyba odpuszczę już sobie ten model. Mam innego P-47 na półce do sklejenia więc tego skleję. A wydawnictwu życzę powodzenia i niech się zastanowi czy klienci są po to żeby ich wku....iać robiąc sobie z nich jaja. A propos 10 listopada też przed robotą dymałem do Empiku i co? Tylko się wkurw...em. Szkoda gadać...

Post zmieniony (15-11-16 16:27)

 
15-11-16 15:09  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zgadzam się, ale to powszechny problem polskich Wydawnictw, że nic nie ukazuje się w terminie. Jedynie pozytywnie wypada tu Answer i GPM, które nie podają dokładnych dat wydania i przez to unikają takich problemów jakie opisałeś powyżej :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
15-11-16 15:19  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A ja zmieniając przynudny już trochę temat z tego miejsca poproszę Pana Halińskiego o reedycję S-2 Wilczur, w nowej szacie graficznej. Ach, miałby wzięcie.

 
15-11-16 17:16  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
moskit   

Dla większości to już pewnie nudne, ale pozwólcie że też się wypowiem w sprawie koloru.
U modelarzy plastikowych można zauważyć taką rzecz: model samolotu w 1:48 wydaje się być jaśniejszy od modelu w 1:72 (te same samoloty), dlatego modele w skali 1:72 często są malowane lekko rozjaśnionymi farbami. Wizualnie ten sam efekt a farby na modelach różne. Duże powierzchnie zarówno w samolotach jak i pojazdach się rozjaśnia, a wszelkie zakamarki zaciemnia. Uzyskany efekt wizualny przypomina/naśladuje malowanie pierwowzoru choć ten był malowany jednolicie. Dochodząc do sedna: jeżeli samolot wydawał się granatowy z większej odległości a z kilkudzesięciu centymetrów czarny to zachowując skalę 1:33 model oglądany z 2 cm powinien być czarny a z każdej większej odległości granatowy. Ponieważ raczej nie jest to możliwe do spełnienia należałoby wybrać czy chcemy mieć czarny jak "oryginał" czy "pozorny"granatowy. Plastikowcy mogą wybrać, za nas wybrał Wydawca. Słowa "oryginał" używam tylko do porównań, wcale nie twierdzę że taki był ten samolot :)

Post zmieniony (15-11-16 17:18)

 
15-11-16 17:46  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Co do malowania w różnych skalach to jest tak jak piszesz. Natomiast to co piszesz o P-47 to nie jest tak ze tak jak piszesz ze z większej odległości powinien przybierać inny kolor. Tutaj dawniej przypisano taki kolor kamuflażu, bo przypuszczam, że tak był interpretowany kolor z kolorowej fotografii, gdzie kolorowa fotografia w tamtych czasach stawiała pierwsze kroki. I związku z tym fotografia mogła przekłamać właściwe kolory.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-11-16 18:15  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
moskit   

Może mnie pamięć zawodzi ale w zamkniętym wątku o tym P-47 ktoś podał informację, że samolot był pomalowany na czarno a z odległości ponad kilkadzięsiąt cm wydawał się granatowy. Przy niczym się jednak nie upieram. Kleję dla zabawy zgodnie z zasadą "podoba się - nie podoba".

 
15-11-16 18:51  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
eustachy87   

Airman - rozumiem Twoją złość, ale o ile dobrze pamiętam to termin zawaliła drukarnia... może pewniej byłoby zadzwonić do tego Empiku i zapytać czy już jest... tylko że w takim przypadku trza by dzwonić codziennie ;) no ale lepsze to niż latać z buta... może jednak skleisz obydwa i później porównasz. nie namawiam bynajmniej do kupna :) ja nabędę egzemplarz, ale czy kiedyś skleję - bardzo bym chciał, będę próbował.
Pozdrawiam!

--

 
15-11-16 20:45  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Mi cierpliwość się skończyła i kasę przeznaczoną na P-47 (70PLN + 40 PLN wręgi + 6 PLN oszklenie = 116 PLN) wydałem na Bf-109 E-4B w skali 1:32 za jedyne 129 PLN (trochę dopłaciłem), ale piszę o tym, aby dać porównanie co w tej cenie można dostać w plastiku. Sami oceńcie: http://www.mojehobby.pl/products/Bf-109E-4-B-Wing-Tech-Series.html

Wiem wiem, że w kartonowym można sobie zrezygnować z wręg wycinanych laserowo i kabinki tłoczonej. Zobaczcie jednak co ten model ma i w jakiej jakości.


Kartony idą cenowo w górę a plastiki lekko w dół, albo bez zmian.

--

 
15-11-16 21:14  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dla mnie plastik to profanacja. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo. :) Na początku przygody z modelarstwem sklejałem plastiki. Później już nic. Dolicz do tego modelu jeszcze farby, aerograf z kompresorem (jeśli nie masz). Do tego trzeba mieć umiejętności, aby ładnie pomalować. Sklejając karton i znając jakość modeli AH nie wróciłbym do plastiku za żadne skarby a link, który dałeś kompletnie mnie nie przekonuje. :)

Osobiście wolałbym jakiegokolwiek messerka od Hala. Masa detali, efekt murowany!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024