FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
31-08-16 17:34  [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Znów pora na potwora...
Tym razem śmigłowiec-gigant.
Sklejanie rozpocząłem od części środkowej, największej. Zważywszy na to że poszycie zewnętrzne jest ogromne, a wręg mało postanowiłem coś zrobić żeby mi "krowie żebra" nie wyszły. Wpadłem na pomysł żeby zastosować patent z modelarstwa okrętowego czyli podposzycie. Prosta sprawa, karton 0.5 mm pociąłem na odpowiedniej szerokości pasy i wkleiłem pomiędzy wręgi. Otwory na okna to wyciąłem tak na chybił- trafił, raczej.
Podposzycie zdało egzamin, fragment poszycia zewnętrznego długi na 25cm leży rewelacyjnie.
Nie wiem czy to moja wina czy też projektu, ale nie zgrały mi się otwory okienne poszycia wewnętrznego z zewnętrznym. Trzeba było kombinować.
Sam też już musiałem coś zepsuć. Jedno okno z lewej strony usmarowałem SG, a na drugim zrobiłem konkretną rysę pęsetą która mi się obsunęła.



--

Post zmieniony (01-09-16 17:59)

 
31-08-16 17:50  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak mi się przy Kamanie wyświetlała relacja cyrylusa , przy cobrze też cyrylus, przy pkz także. I byłem 100% pewien że się taki fan śmigłowców szarpnie na Stalliona. A kupiłem właśnie Stalliona i miałem isć pod nóż. Ale teraz chyba będe musiał się zabrać za Mi 6 .

 
31-08-16 18:13  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

WOW! No to wziąłeś temat na tapetę! Działaj i powodzenia :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
31-08-16 19:54  Odp: [R] HH-53C
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Też mnie kiedyś korciło, po Mi-17 ale jak zobaczyłem, że będzie jeszcze większy od niego to odpuściłem. Mił i tak stoi na półce bez jeden łopaty w wirniku głównym:)

Powodzenia.

 
31-08-16 23:46  Odp: [R] HH-53C
indianscout   

Stallion...w książce "Polowanie na Czerwony Październik"Toma Clancy'ego określany jako DNO-czyli dostawy na okręt...

Post zmieniony (31-08-16 23:47)

 
01-09-16 10:01  Odp: [R] HH-53C
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uprzejmie proszę o uporządkowanie tytułu wątku.
Proszę o podanie nazwy wydawcy wycinanki, rodzaju statku powietrznego ( bo chyba o taki chodzi?),skali.
To taka nasza świecka tradycja- a ja jej strażnikiem ;-)
Ktoś coś już próbował robić, bo takie dane "wyskakują" przy niektórych postach, ale skutecznie można to zrobić modyfikując jedynie PIERWSZY post.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-09-16 14:31  Odp: [R] HH-53C
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

No właśnie wszystko było podane a ktoś mi tu grzebał i usunął.
Albo sam coś sobie zepsułem. Teraz powinno być dobrze.
Co do modelu to zawsze mi chodziło po głowie żeby go mieć w kolekcji. A jego wielkość jest imponująca, nawet Mi24 będzie przy nim kruszyną. Sama przestrzeń ładunkowa to około 30 cm długości.

Post zmieniony (01-09-16 14:40)

 
12-09-16 11:44  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Ogon. Ogon jaki jest każdy widzi...
Nic fajnego, ale to nie moja wina. Każda część inna, jedna większa, druga mniejsza, jedna skręca w prawo, druga w lewo. Koncepcja ruchomej rampy upadła...



--

 
12-09-16 12:04  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale bydle. No a zdjęcie okładki i oryginału to gdzie - się pytam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-09-16 12:24  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pomysł z podposzyciem jest ok ale na takiego potwora to nie wiem czy 1 mm byłoby wystarczające. 0,5 jest za mało, co widać po krowich żebrach, których chciałeś uniknąć.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024