FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-08-16 17:34  [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Znów pora na potwora...
Tym razem śmigłowiec-gigant.
Sklejanie rozpocząłem od części środkowej, największej. Zważywszy na to że poszycie zewnętrzne jest ogromne, a wręg mało postanowiłem coś zrobić żeby mi "krowie żebra" nie wyszły. Wpadłem na pomysł żeby zastosować patent z modelarstwa okrętowego czyli podposzycie. Prosta sprawa, karton 0.5 mm pociąłem na odpowiedniej szerokości pasy i wkleiłem pomiędzy wręgi. Otwory na okna to wyciąłem tak na chybił- trafił, raczej.
Podposzycie zdało egzamin, fragment poszycia zewnętrznego długi na 25cm leży rewelacyjnie.
Nie wiem czy to moja wina czy też projektu, ale nie zgrały mi się otwory okienne poszycia wewnętrznego z zewnętrznym. Trzeba było kombinować.
Sam też już musiałem coś zepsuć. Jedno okno z lewej strony usmarowałem SG, a na drugim zrobiłem konkretną rysę pęsetą która mi się obsunęła.



--

Post zmieniony (01-09-16 17:59)

 
01-09-16 14:31  Odp: [R] HH-53C
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

No właśnie wszystko było podane a ktoś mi tu grzebał i usunął.
Albo sam coś sobie zepsułem. Teraz powinno być dobrze.
Co do modelu to zawsze mi chodziło po głowie żeby go mieć w kolekcji. A jego wielkość jest imponująca, nawet Mi24 będzie przy nim kruszyną. Sama przestrzeń ładunkowa to około 30 cm długości.

Post zmieniony (01-09-16 14:40)

 
12-09-16 11:44  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Ogon. Ogon jaki jest każdy widzi...
Nic fajnego, ale to nie moja wina. Każda część inna, jedna większa, druga mniejsza, jedna skręca w prawo, druga w lewo. Koncepcja ruchomej rampy upadła...



--

 
12-09-16 15:39  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Ostoja po co Ci okładka skoro są spore szanse na to żebyś mógł zobaczyć model w 3D?
Art i ABC obaj jesteście w błędzie. Podposzycie 0,5 mm jest wystarczające i tam gdzie ono jest nie ma krowich żeber . W ogonie podposzycia brak ( od przedniej krawędzi otworu do samego końca). Na bocznych ścianach delikatnie widać odcisk wręg, na dachu nie. Może trzeba było wkleić jakiś brystol... Ale weź to ukształtuj potem...
Natomiast krawędź otworu, po długości, jak i elementy wzmacniające tą krawędź od wewnątrz są idiotycznie narysowane a ja je idiotycznie wyciąłem jak leci. Nie mają obłego profilu tylko kanciasty. Boki rampy też są kanciaste. A klejów to ja używałem dwóch: butapren i SG.
Taka sytuacja...

 
20-09-16 18:10  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Obie części furty i obie nie ruchome. I kawałek przodu...



P.S. ART pamiętaj co kiedyś powiedziałeś o tym że moje modele lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciach. :)

 
20-10-16 09:10  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Wnętrze kabiny pilotów... Bez udziwnień...

 
20-10-16 14:14  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak, Arturze, właśnie lecę do sklepu po nowy egzemplarz...
A skoro mi się nie chciało podklejać brystolem tego ogona, to jak myślisz, będzie mi się chciało kleić od nowa tego grata? :-D

 
20-10-16 17:45  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak, czochranko!!!
Po prostu model jest "słaby" i szkoda czasu. Jeśli to będzie coś lepszego to na pewno się postaram. ;)

 
20-10-16 21:21  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Artur nie masz co robić i Ci się nudzi czy musisz postawić na swoim? :P
Co do mojego warsztatu to zazwyczaj piszę o tym co zepsułem.
Napisałem że model jest słaby, a nie do niczego więc daj spokój z tym "sierpem".
Coś Ty się nagle taki wrażliwy zrobił na cudze uczucia? Nieraz słyszałem jak jedziesz po cudzym "klejeniu" i "rysowaniu". :P

 
21-10-16 09:44  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak myślałem. ;)
Tyle że ja też nie odpuszczam i swego zdania bronię.
No na piwku wyjaśnimy. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024