FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-09-16 12:35  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

OSTOJA napisał:

> Ale bydle. No a zdjęcie okładki i oryginału to gdzie - się pytam.

Ale to zabrzmiało ;)
Model zapowiada się ciekawie, z przyjemnością pośledzę relację.

 
12-09-16 13:35  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Krowie żebra i fałdowania halsztackie to nie koniecznie wina zbyt cienkiego podklejenia. Obstawiałbym winę po stronie kleju na bazie wody. Na Butapren nawet podklejka z książki telefonicznej dobrze robi.

 
12-09-16 15:39  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Ostoja po co Ci okładka skoro są spore szanse na to żebyś mógł zobaczyć model w 3D?
Art i ABC obaj jesteście w błędzie. Podposzycie 0,5 mm jest wystarczające i tam gdzie ono jest nie ma krowich żeber . W ogonie podposzycia brak ( od przedniej krawędzi otworu do samego końca). Na bocznych ścianach delikatnie widać odcisk wręg, na dachu nie. Może trzeba było wkleić jakiś brystol... Ale weź to ukształtuj potem...
Natomiast krawędź otworu, po długości, jak i elementy wzmacniające tą krawędź od wewnątrz są idiotycznie narysowane a ja je idiotycznie wyciąłem jak leci. Nie mają obłego profilu tylko kanciasty. Boki rampy też są kanciaste. A klejów to ja używałem dwóch: butapren i SG.
Taka sytuacja...

 
20-09-16 18:10  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Obie części furty i obie nie ruchome. I kawałek przodu...



P.S. ART pamiętaj co kiedyś powiedziałeś o tym że moje modele lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciach. :)

 
20-10-16 09:10  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Wnętrze kabiny pilotów... Bez udziwnień...

 
20-10-16 11:21  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Podtrzymuję opinię o krowich żebrach. Twoje tłumaczenie, że trudno jest ukształtować poszycie po podklejeniu brystolem, jest nie do przyjęcia u Ciebie - starego wygi.
Nie chce Ci się i tyle :)
Wywal to i zrób po Bożemu raz jeszcze ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-10-16 14:14  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak, Arturze, właśnie lecę do sklepu po nowy egzemplarz...
A skoro mi się nie chciało podklejać brystolem tego ogona, to jak myślisz, będzie mi się chciało kleić od nowa tego grata? :-D

 
20-10-16 14:21  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Znając Cię, myślę, że nie...
Chyba, że Cię nie znam lub źle myślę :))
Czyli pozostaje :czochranko ?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-10-16 17:45  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak, czochranko!!!
Po prostu model jest "słaby" i szkoda czasu. Jeśli to będzie coś lepszego to na pewno się postaram. ;)

 
20-10-16 20:22  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mam nadzieję, że Twoje stwierdzenie o "słabości modelu" odnosi się wyłącznie do Twojego standardu wykonania, a nie do projektu samego w sobie.
Nawet nie wiesz jaką krzywdę można zrobić projektantowi takim "sierpem" jakim machnąłeś, ot tak sobie.
Tobie zrobi się tylko wstyd, gdy zobaczysz ten model dobrze wykonany z tegoż samego projektu... trochę empatii dla pracy projektanta Cyrylusie drogi.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024