FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-09-16 21:27  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Poważne modelarskie wyzwanie przed Tobą. Świetnie poradziłeś sobie
z Maz-em , więc i w tym przypadku będzie świetny model .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
08-09-16 16:23  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim,
Z powodu szkoły mój warsztat mocno zwolnił, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Skleiłem przekładnie boczne i koła napędowe. Spasowanie elementów bez zarzutu. Wieńce zębate to laserki z dedykowanego zestawu.



Muszę wykombinować jakiś lepszy aparat...

--

Post zmieniony (05-10-18 17:23)

 
10-09-16 15:53  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim,
Pomimo, że czasu mam wyraźnie mniej to model skleja się genialnie i prace idą w dalszym ciągu. Zrobiłem mechanizmy napinające oraz koła napinające. Co do tych podzespołów mam tylko jedną uwagę, a mianowicie: brakuje elementów 56e ( detal napinaczy). Nie są to elementy trudne do dorobienia, jednak wypada o tym wspomnieć. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że wgniótł mi się element podłogi wnętrza, wyprostuję to w najbliższym czasie.



W następnej kolejności wypadają gąski, jednak z powodu ich skomplikowania rozkładam je sobie na dłuższy czas budowy modelu żeby nie zwariować...

--

Post zmieniony (05-10-18 17:19)

 
02-10-16 18:25  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim :-),
Budowy ciąg dalszy. Tym razem przedstawiam budę kabiny wraz z prawie wszystkimi zewnętrznymi detalami (Brakuje tylko nożyc na dachu, ale elementy gdzieś posiałem i czekam na podesłanie zapasowych. Jedyne czego mógłbym się na siłę przyczepić to brak szablonu do poskładania kratownic reflektorów, przez co trzeba je kleić w powietrzu na reflektorze. Skleiłem też jedną gąskę i powiem szczerze, że już mam dość, zanim się wezmę za drugą to trochę minie. Karabin wziąłem z modelu Fireflyia od Hala, ponieważ w wątku nowości pojawiły się głosy, że karabin w wycinance jest nie taki, a że akurat mam resztki wycinanki Halowskiego Shermana to wykorzystałem :-).




Buda na modelu jest oczywiście na sucho :-).

--

Post zmieniony (05-10-18 17:33)

 
09-10-16 20:18  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim :-),
Zeszły tydzień upłynął mi pod znakiem chorobowego, więc podgoniłem trochę model. Skończyłem całkowicie kabinę. Jedyna uwaga jaką mam to to, że na wewnętrznej stronie przedniej ściany są naniesione miejsca na elementy, które odpowiadają tym dwóm małym klapką na przodzie, jednak nie znalazłem ani tych elementów ani ich numeru w planach, więc białe miejsca zamalowałem, i tak tego nie widać.




Wszystkich plam po kleju i farbie bez w rzeczywistości nie widać. Flash je za bardzo powyciągał.

--

Post zmieniony (05-10-18 17:35)

 
09-10-16 20:45  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wpiszę się i tutaj ;-)
Fotele, naprawdę mi się podobają. Natomiast tablica rozdzielcza, stanowczo odstaje od reszty.
Proponowałbym poprawić kolor narzędzi, ich części roboczych ze świecącej stali na kolr typu "gun metal"

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie :-)

P.s. Jest dobrze, ale Ty masz potencjał i musi być lepiej ;-)

 
09-10-16 21:05  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Odpiszę również tutaj ;-)
Fotele są zrobione najprostszą metodą z możliwych, czyli fotel z wycinanki obklejony chusteczką higieniczną i pomalowany. Używałem kleju typu Wikol. Nie wiem, czy klej ma tutaj jakieś znaczenie, więc wolałem dopisać czego używałem :D.
Okręgi w tablicy to elementy z wycinanki. Teraz już ich nie poprawię, ponieważ buda jest doklejona do podwozia na amen i nie mam dostępu do deski rozdzielczej. Pociesza mnie fakt, że nie bardzo te okręgi widać...
Co do farby to malowałem teoretycznie kolorem gun metal firmy Pactra. Wychodzi na to, że muszę zainwestować w jakąś lepszą farbkę :-). Masz może jakąś inną sprawdzoną farbkę w tym kolorze godną polecenia?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
15-10-16 11:40  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć wszystkim :-),
W dzisiejszym odcinku silnik modelu. Silnik w stosunku do oryginału nie jest jakiś mega szczegółowy, ale podejrzewam, że to z powodu tego, że i tak nie będzie zbyt widoczny po obudowaniu osłonami. Napotkałem pierwsze zonki w modelu, a mianowicie:
Elementy chłodnicy nie bardzo chciały do siebie pasować.
Elementy nr. 113 mają albo za małe wręgi albo za duże oklejki (zależy od punktu odniesienia :-) )
Element 127a ma ten sam problem.
Podczas składania tego wszystkiego do kupy brakowało mi rysunku generalnego komory silnika, (takiego jak w Mazie), ponieważ utrudniało to poprawne zamocowanie wszystkiego w modelu i musiałem szukać zdjęć po internecie.





We własnym zakresie dorobiłem przewód idący od chłodnicy do silnika, jednak po zamontowaniu osłon chyba nie bedzie tego widać...

--

Post zmieniony (05-10-18 17:45)

 
04-12-16 13:05  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Trochę to trwało, ale w miedzy czasie dopadł mnie kryzys weny i nie chciało mi się kleić, a i czasu nie za dużo... Pomimo, tych drobnych zawirowań udało mi się skończyć M4. Brudzenie modelu zrobię jak skleję haubice. Opracowanie jest bardzo dobre, jednak napotkałem kilka drobnych problemów m.in. brakuje kilku elementów o czym już pisałem w czasie relacji. Główną bolączką jest grafika modelu. Różnice w odcieniach kolorów nawet miedzy elementami na tym samym arkuszu, oraz przynajmniej w moim egzemplarzu przesunięcia kolorów. Zapraszam do oglądania.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-06-17 16:03  Odp: [R] M4 + Long Tom, 1:25 Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

M4 spodobał się we Wrocławiu. Otrzymał Grand Prix wydawnictwa Model-Kom.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024