FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-08-16 21:39  [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, witam!
Za namową kolegi Marzena zakładam... kolejną relację. Wydawnictwo Answer, niedawna nowość wydawnicza czyli tytułowy MiG-21 bis w polskich barwach. Odnotować należy, że model jako projekt bazuje na wcześniejszej pozycji wydawniczej czyli MiG-21 SMT i jest w niektórych miejscach uproszczony (modyfikacje te moim zdaniem nie mają żadnego wpływu na atrakcyjność modelu i pewnie ułatwią sklejanie mniej doświadczonym modelarzom, do których sam się zaliczam :) to są w sumie drobne rzeczy). Trzeba też napisać, że w ramach jednego numeru otrzymujemy 2 zestawy części - na papierze kredowym oraz offset. Osobiście wybrałem offset bo mi przypadł do gustu, więc jeśli ktoś jest miłośnikiem kredy mogę mu sprezentować komplet części (1 arkusz z wręgami jest wspólny dla obu wersji - ale jak ktoś dokupi zestaw wręg wyciętym laserem to ma komplet części).

Cóż jeszcze o samym modelu? Bardzo ładny druk, instrukcja tym razem w formie renderów (chyba tak to się nazywa :) mi pasowały te wcześniejsze zwykłe rysunki). Sam projekt dla mnie 100% trafiony, dobrze przemyślany.

Więc przejdźmy do rzeczy i zaprezentujmy zdjęcia z początku budowy.
Pytania, komentarze mile widziane.

Przy okazji po raz pierwszy użyłem kleju typu BCG - nie wiem czy UHU Glue Pen to ten mityczny i w czystej formie BCG, ale dla mnie po prostu super.











No to dobrze :) a teraz do założenia relacji nominuję kolegę Marzena :):):)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
24-08-16 22:56  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
Rekrut 

 

Chętnie odkupię kredę. Reszta na @.

 
24-08-16 23:20  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super ! Ja założę jak już będzie się czym pochwalić ;-)
Od razu pytanie - nie chciałeś ciąć elementów tak, żeby nie było widać czarnych linii ? Wydają się trochę zbyt mocno akcentowane na gotowych segmentach kadłuba ... W kabinie coś pokombinuję chyba bo robi wrażenie zbyt płaskiej :-) Kibicuję i będę regularnie odwiedzał :-)

 
25-08-16 22:23  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego Rekrut - skrobnij do mnie maila :)

Kolego Marzen - kolega został nominowany :) proszę zakładać relację i wstawić zdjęcia z początków budowy :) Co do czarnych linii to już tak zostanie po prostu wycinam standardowo, a z kabiną rzeczywiście można dużo - tablica przyrządów to niezłe pole do popisu :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
28-01-17 18:59  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!
trochę czasu już zleciało, model nie przepadł, ale też jakoś specjalnie nie urósł :) W każdym razie mając na uwadze przyszłych sklejających dzielę się poniżej swoimi uwagami i zdjęciami. Wszak istota forum taka jest!

A oto i hangar, z którego ma ów ołówek wylecieć, jak wysoko w górę to się jeszcze okaże...


Umyśliłem sobie zlepić tył kadłuba, więc na początek poszła do zrobienia dysza. Składa się ona z walca i nakładki. W trakcie pasowania okazało się, że owa nakładka jest za duża względem walca. Tak więc na walec nakleiłem dodatkowy cienki pasek kartonu i wtedy wsunęła mi się już dobrze.



Ostatni segment kadłuba składający się z dwóch części zewnętrznej i wewnętrznej.




Idąc dalej widzimy tylny szkielet kadłuba (oklejony już jednym poszyciem), który zamiera mocowanie stateczników poziomych oraz mocowanie dyszy.




I kleimy to wszystko w całość. Użyłem do łączenia segmentów kleju UHU Glue Pen. Nie do końca jestem zadowolony z połączeń jakie mi wyszły...



Zabrałem się też za tablicę przyrządów



W międzyczasie powstały także szkielety skrzydeł i stateczników.



No i wreszcie zabrałem się za sklejenie dwóch kluczowych moim zdaniem segmentów w modelu czyli przedział z kabiną pilota. Trzeba tu poświęcić maksimum uwagi - chwycić za klej jak ma się już 1000% pewności, że się wszystko dobrze układa. Ja niestety nie jestem do końca zadowolony - na prawej burcie mogło mi to trochę lepiej wyjść.



... i na koniec wstępna przymiarka tablicy przyrządów w kabinie.



Dorzucam jeszcze zdjęcie przyrządów pomagających w kształtowaniu jakich używam + odwieczny dylemat jak kleić, aby krowich żeber i nieplanowanych wypukłości nie oglądać :)


Pozdrawiam!

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
28-01-17 22:16  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mam coraz większą ochotę na ten model.
Nie będziesz "szklił" zegarów ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-01-17 22:19  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotter - zegary były szklone :) tylko nie widać na tych wcześniejszych zdjęciach.
Chyba, że masz na myśli jeszcze coś innego jak przeźroczysta folia.



--

Post zmieniony (28-01-17 22:20)

 
28-01-17 23:43  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Słabo widać. Ale widać. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
29-01-17 15:19  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model. Chętnie popatrzę.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
29-01-17 21:30  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Nieźle, nieźle, ja niestety mimo, że mam urlop, zacząłem inny model, tym razem ze Stegny.
Miga odłożyłem do szufladki, ale nie przykryłem go niczym, więc codziennie o sobie przypomina :)
Ładnie Ci idzie ! :)

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024