FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-08-16 13:15  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A te łopaty śmigła to aby nie na odwrót? Jak tak patrzę to mam wrażenie, że przy takiej geometrii i lewych obrotach to raczej by samolot pchały do tyłu. Ale może się mylę lub to jakieś złudzenie.

Post zmieniony (26-08-16 13:28)

 
26-08-16 14:19  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jest dobrze. Ja bym się przyczepił że jest za mały kąt śmigła

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-08-16 15:57  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie wyprofilowana obudowa silnika, a silnik przepiękny.
Lubie takie dodatki bo oszczędzają sporo czasu i są bardzo efektowne.

Post zmieniony (26-08-16 19:42)

 
26-08-16 17:11  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

A ja bym się nie przyczepiał bo nie ma o co. Piękna robota, świetne zdjęcia i wyjaśnienia co, jak i dlaczego powodują że czyta się tą relację z przyjemnością.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
26-08-16 18:43  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki za komentarze.

Kalafior, silnik kręcił się w prawo patrząc w kierunku lotu samolotu. Widać to zresztą po układzie łopat śmigła z drugiego zdjęcia, które przytoczyłem w pierwszym poście. Samo śmigło było budowane w oparciu o zdjęcia egzemplarza rzeczywistego, więc udało mi się ustrzec, przed błędem o którym piszesz.

Bizon, nie wiem czym jest "mały kat śmigła". Ale jeżeli chodzi Ci o kąt ustawienia łopat (krawędzi natarcia), to w tym samolocie występowało śmigło o zmiennym skoku. Także zakres był różny, przy ustawieniu opierałem się o zdjęcia wojenne. Oczywiście było ustawione "na oko", więc może sprawiać wrażenie błędu. Ale porównując ze zdjęciem rzeczywistego obiektu wydaje mi się, że jest ok.

Pozdrawiam

 
26-08-16 19:33  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

O właśnie nie mogłem sobie przypomnieć tego slowa, chodziło mi oczywiście o kąt ustawienia łopat.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-09-16 23:24  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w drugiej odsłonie relacji z moich zmagań z modelem fińskiego Buffalo

Dzisiaj będzie, dość krótki post pod tytułem SKRZYDŁA. Wykonałem je głównie według instrukcji, więc niewiele można napisać. Opiszę więc tylko zmiany, które zastosowałem. Przede wszystkim wykonałem pominięty w modelu reflektor do lądowania. Jest to dość duży element, więc pominięcie go w modelu, przy tak rozbudowanym wnętrzu kadłuba, mija się z celem. Także osoby wykonujące ten model w przyszłości, powinny poświęcić parę chwil i wykonać go we własnym zakresie.
Dodatkowo uplastyczniłem wnękę podwozia, a dokładnie jej część skrzydłową. Według dokumentów oraz zdjęć wyłowionego egzemplarza, była ona w kolorze aluminium. Brakuje w niej przewodów, ale będą one poprowadzone po zainstalowaniu skrzydła do kadłuba.
Jak widać na zdjęciach poniżej wyciąłem również wyloty łusek, które również są pokaźnych rozmiarów i aż prosiły się o skromną waloryzację.
W wizualizacjach modelu w instrukcji, jest błędnie przedstawiony kształt osłony aerodynamicznej karabinów maszynowych. Na zdjęciu z portalu fińskiego, który przytaczałem w pierwszej wiadomości tej relacji, widać ją wyraźnie. Dzięki temu istnieje możliwość wykonania tego elementu poprawnie.





Skrzydła są obecnie pomalowane jedną warstwą ochronną lakieru bezbarwnego, o którym pisałem przy okapotowaniu silnika, stąd widoczny połysk. „Szkło” lampy do lądowania jest zabezpieczone maskolem przed działaniem lakieru. Całość prezentuje się następująco.











Miejscowy retusz będzie jeszcze robiony w miarę potrzeb, kiedy będzie już cała bryła modelu.

To by było na tyle dzisiaj. Bardzo dziękuję za aktywny udział w relacji.

Pozdrawiam

 
06-09-16 23:20  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pojechałeś z tym silnikiem, wykonanie bardziej niż rewelacyjne. Piękny model będzie. Czekam na ciąg dalszy :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-09-16 23:01  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w trzecim odcinku relacji z budowy modelu Brewstera

Dzisiaj zademonstruję efekt zmagań nad statecznikami i powierzchniami sterowymi oraz podwoziem. Jeżeli chodzi o te pierwsze elementy, nie było tu zbyt wiele zmian, właściwie tylko szare powierzchnie dźwigarów i mechanizmów, zostały przemalowane na srebrno. Reszta natomiast jest sklejona zgodnie z instrukcją. Większość klejona BCG, tylko miejscami użyłem butaprenu. Ogólnie nie ma o czym pisać, więc prezentuję zdjęcia.













Podwozie natomiast wymagało troszkę więcej modyfikacji. Przede wszystkim zdecydowałem się na wykonanie charakterystycznych nitów z kulek BGA (średnica 0.3mm), które znajdowały się na tej nietypowej konstrukcji „goleni” podwozia. Założenie było takie, aby nie malować całego elementu, także starałem się pomalować pojedyncze nity, kolorem wcześniej dobranym do retuszu.
Dodatkowo zmieniłem konstrukcję dolnej części goleni, tuż przy amortyzatorze i mocowaniu felg. Ta z wycinanki niewiele miała wspólnego, z tym co jest na zdjęciach archiwalnych samolotu. Również zmieniłem kolor na aluminium, który nawet na zdjęciach czarno-białych z epoki, jest dość łatwy do rozpoznania, ze względu na połysk. Na tej części brakuje jeszcze tabliczek znamionowych, które wykonam w podobny sposób, jak te na bloku silnika, przewodu hydraulicznego oraz ostatecznego retuszu i brudzenia. Wszystko to zaplanowałem w dalszej części budowy modelu.









Jeżeli chodzi o model to tyle na dzisiaj. W kolejnej odsłonie relacji zaprezentuję pracę nad wnęką podwozia, która będzie wstępem do wnętrza kadłuba.

Oprócz tego chciałbym pokazać rarytas, którego odnowienie zostało zakończone u mnie w pracy w zeszłym tygodniu. Jest to oczywiście Lim-5, czyli polski MiG-17 (dzieki Pawel). Ten egzemplarz to pomnik na terenie mojej firmy. Wcześniej bardzo zaniedbany i lekko podgnity miejscami, ze względu na składowanie pod chmurką. Firma odnawiająca, wyczyściła samolot z brudu i glonów, które rozwinęły się na płatowcu, następnie wypiaskowali całość, wypełnili ubytki i odmalowali go. Dodatkowo osłona kabiny została wypolerowana, dzięki czemu jest teraz bardziej przezroczysta. Widać, że wulkanizacja przespała projekt, ale mimo wszystko prezentuje się naprawdę dobrze.







Osoby „z zewnątrz” będą mogły zobaczyć, między innymi ten samolot na imprezie, która jest co roku organizowana u nas pod nazwą „Noc w Instytucie Lotnictwa”. W tym roku odbędzie się ona 14.10.2016, więc zapraszam wszystkich. Więcej informacji jest tutaj o wydarzeniu jest tutaj http://nocwinstytucielotnictwa.pl/ . Ja zapewne, jak co roku, będę opowiadał o zasadzie działania silnika turbowentylatorowego na podstawie, obsługiwanych u nas silników CF6 albo CFM56, które mamy jako eksponaty na hali, więc będzie można mnie zagiąć jakimiś trudnymi pytaniami. Jeszcze bliżej wydarzenia dodam jakieś szczegóły jakby ktoś był zainteresowany. Ale serdecznie zapraszam już teraz.

Dziękuję i pozdrawiam

Post zmieniony (12-09-16 08:37)

 
12-09-16 00:46  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zmień opis dotyczący trzech ostatnich zdjęć. Lim-5 to oczywiście polski MiG-17, a nie 15. Jeszcze miłośnicy "rur" mogliby się obrazić :)

--
http://www.kartonowa.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024