FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
09-12-16 16:20  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niejedno złoto zgarniesz na wystawach tym modelem. Podziwiam to co wykonujesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-12-16 21:00  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Powiem tak - to co dotychczas pokazałeś to było to... do momentu przyklejenia tych poziomych wzmocnień, które zupełnie nie pasują wyglądem do tego co widać na zdjęciach wnętrza, gorzej, bo to również nie pasuje do tego co było całkiem dobrze wydrukowane w modelu, czyli bardzo wąski paski ze światłocieniem i rzędami nitów.
Tak te wzmocnienia ( kątowniki, zamknięte profile ? ) wyglądają na zdjęciach https://www.flickr.com/photos/saminkuvat/2652228575/in/photostream/, https://www.flickr.com/photos/saminkuvat/3398777332/, https://ww2aircraft.net/forum/threads/brewster-buffalo-netherlands-flaps-help.30456/

 
09-12-16 22:53  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Borowy. Dzięki. Co do konkursów to jeżdżę dla towarzystwa, nie mam parcia na złoto, czy srebro. Więc nie robię modelu, żeby wygrywał konkursy. Ale dziękuję za życzenia :)

Halogen. Przyklejone, pomalowane i oderwane nie będzie. Jeżeli będziesz śledził dalej relację to myślę, że nie będzie to ostatni element, który uznasz za nie pasując do oryginału. Nie skupiałem się zbytnio na tym elemencie, bo wiem, na podstawie poprzednich moich modeli, że "ginie" to później w całości, kiedy przyklei się przewody, cięgna, oprzyrządowanie i zamknie kadłub. Dodatkowo jeżeli zrobiłbym to w taki sposób jak jest w oryginale (na kształt teownika, czy kątownika), to miałbym utrudnione przyklejenie przyrządów do ścian bocznych. Także jest to przemyślane uproszczenie. Ale dziękuję za czujność i radę.

 
11-12-16 11:21  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Spoko te listwy rzeczywiście mało widać, szczególnie w kabinie, ale przez otworzony luk widać ich więcej. Też tam coś w tylnej części dodałem od siebie wykonanych samodzielnie elementów na podstawie dostępnych wtedy zdjęć, wszak sklejałem swojego 8 lat temu, ale tych wzmocnień nie wykonywałem, bo nie malowałem wnętrza kadłuba.
Miałem wczoraj przynieść model na Sjestę, ale te swastyki, sporo ludków przychodzi do lokalu, różni są ludzie : ))))))))

 
21-12-16 21:50  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj bez zbędnej pisaniny. Niech będą same zdjęcia.





W razie pytań piszcie śmiało.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

 
21-12-16 21:55  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O w mordę, ale miazga. Jakakolwiek pisania jest tu zbędna. Te zdjęcia mówią same za siebie ... rewelacja.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-12-16 22:51  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Trochę skomplikowany.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
22-12-16 10:14  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ja pytań nie mam.
Całość wygląda obłędnie.
Najgorsze, że spora część zniknie pod poszyciem.
Pozdrawiam.

 
22-12-16 13:41  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Kartonowi puryści i wyznawcy metody "po co robić coś czego i tak nie widać" pewnie dostaną zawału ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-12-16 11:00  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wiesz stary , ale pozostanie miażdżący efekt przy oglądaniu relacji. Poza tym coraz więcej na konkursach modeli z dołączonym albumem zdjęć z czasu budowy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024