FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-09-16 10:10  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W łańcuchach akurat można przebierać a i tak nagminnie są nadwymiarowe uwzględniając skalę. A kolory są żywe z powodu technologi cyfrowej. Tak po prawdzie to do budynków tp najlepiej wychodzi offset na matowym, np. jak pięknie wychodzą budynki ze Schreibera. A ten wydruk cyfrowy dobry jest za to w każdym razie pod względem kolorystyki do kolejówki i pojazdów cywilnych. Już było o tym mówione, kwestia nakładów. Albo , albo masz dużo tematów , albo znacznie mniej tematów w dużych nakładach jak było za PRL i potem jeszcze doszedł Modelcard , Fly i GPM, a teraz jeszcze z 10 wydawnictw plus z 10 zagranicznych dostępnych na polskim rynku.

 
04-09-16 19:24  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Krótkie wyjaśnienie: w surówce kratownice są rzeczywiście nieco grube, bo pierwotnie były przewidziane do wycinania ręcznego. Po podjęciu decyzji o wydaniu z tymi elementami wycinanymi laserem, szerokość tych paseczków została zmniejszona.

 
04-09-16 20:17  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jeżeli ktoś uważa że kratownice są za grube może je poprawić a mniej doświadczony modelarz wytnie takie jak w wycinance

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
05-09-16 10:20  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mnie takie uproszczenia zniechęcają do kupna. Jak ktoś ma ochotę poprawiać taką ilość kratownic to proszę bardzo. Kolor cegły też mam sobie sam poprawić? Liczę na to, że na laserkach te kratownice już są ok i wtedy model zakupię. A co z wyciągarką?

--

 
05-09-16 10:31  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Oczywiście kratownic nie wycinamy, bo w wycinance są już wycięte laserem. Taki "szczebelek" ma tam 1,3mm szerokości. Ponadto sugerowanie się kolorem ze zdjęć malowanej surówki też nie jest do końca miarodajne - w wycinance kolory te są inne.
Co masz na myśli pisząc "wyciągarka" ?

 
05-09-16 12:28  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na następny raz to może lepiej zamiast się na zapowiedzi rozpisywać jednym ciągiem ,to napisać od myślników w pionie co jest w komplecie. A prawdę mówiąc dalej nie wiem czy szkiełka są w komplecie czy dodatkowo można dokupić.

 
05-09-16 12:42  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A czytać potrafisz? Bo na stronie Modelika jest napisane:

Blok A3 zawiera:
- 7 arkuszy A3 z częściami do wycinania
- 4 arkusze z gotowymi wyciętymi laserowo elementami kratownic (w szarym kartonie barwionym w masie)
- 1 arkusz A4 drukowany na bezbarwnej kliszy (okna)
- 3 strony z rysunkami montażowymi (1 kolorowy)
- 1 stronę z tekstem i wizualizacją kompleksu muzeum

 
05-09-16 14:08  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No właśnie po fakcie przypomniałem sobie że gdzieś te pionowe myślniki widuję.

 
05-09-16 17:13  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Chodziło mi o ten kołowrotek co jest na okładce na pierwszym planie. Jak spojrzałem na okładkę po raz pierwszy to myślałem, że też jest w zestawie choćby w uproszczeniu.

--

 
05-09-16 17:55  Odp: [N] MODELIK 12/16 – Wieża wyciągowa Poelziga z 1908 roku
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież napisane że kołowrotek będzie do dioramy. Jak będzie schodzić stara wieża wyciągowa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024