FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-07-16 11:08  [R/G] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na ostatnich konkursach, na których miałem przyjemność być, prócz żaglowców (których było niewiele - flota Kolumba zdecydowanie zawyżała średnią pod względem ilości :P ) zainteresowały mnie różnego rodzaju budowle. Coraz częściej nachodziła mnie chęć do zmierzenia się z tym tematem. No i trafiła się okazja, otrzymałem niemalże w prezencie od p. Andrzeja z Inowrocławia tą wycinankę:



Tak więc z radością i nadziejami przystąpiłem do budowy tegoż obiektu. Będzie to moje pierwsza walka z modelem tego typu, więc nie wiem co się z tego urodzi. Model jest trudny. Nie wiem jak w porównaniu z innymi tego typu modelami, ale jest dosyć szczegółowy, sporo małych elementów, wnęk, kącików... Na dzień dobry byłem pod wrażeniem ilości wręg! Około trzech arkuszy 100x70 cm... Sporo :)



Niemniej, rozpocząłem budowę jak instrukcja przykazała i tego będę się trzymał. Póki co skleja się bardzo przyjemnie, wszystko pasuje do siebie idealnie. Co z tego będzie... Zobaczymy. Łatwo nie jest, ale będziemy walczyć :)




--

Post zmieniony (29-11-16 11:02)

 
29-07-16 09:31  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ooo, już widać że w tej skali będzie spory model. Ciekawy obiekt. Kibicuję!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-08-16 21:42  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To prawda, model jest słusznych rozmiarów, słuszniejszych niż przewidywałem :) Namieszałem przy głównym wejściu niestety, model mało co nie poszedł na straty... Ale jakoś wybrnąłem i uratowałem z minimalnymi uszczerbkami na szczęście. Szkoda by mi było...




--
54323031

 
04-08-16 07:29  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Wygląda to fantastycznie!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-08-16 10:48  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Mi sie podoba.
Na zdjeciach troche rzuca sie w oczy retusz. Polecam stare akwarele i pomieszaj troche kolory a afekt bedzie na pewno lepszy.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
05-08-16 09:19  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Retusz rzuca się w oczy na zdjęciach, ale na żywo tak bardzo nie. Nie znam się na ustawianiu parametrów aparatu i wyostrzył za bardzo kolory. Oczywiście nie twierdzę że retusz jest idealny :) Ale na zdjęciach wyszedł gorzej. Używam Pactry A79 i jest to idealny ceglasty kolor - jeśli odpowiednio rozcieńczyć (akurat w tym modelu), co nie zawsz idealnie mi wyjdzie...

--
54323031

 
20-08-16 17:18  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zaczynają się schody - wyłapałem kilka błędów niestety... Częśc 4 L i P są takie same, a co za tym idzie - po prawej stronie Nie zgadzają się pola, gdzie mają być wklejone wzmocnienia wież. Na szczęście zapas koloru uratował sprawę - choć jeśli jeszcze jakieś większe kwiatki wyjdą, może go zabraknąć. Ale nie kraczmy. Ponadto Nie zgadza się poziom "przy podłodze" nawy głównej i wejścia... Mam nadzieję, że jak dojdzie jakaś podstawka, to uda mi się to zamaskować.



i stan obecny:



Budowla będzie spora. Linijka przy niej to 30 cm. Dojdzie jeszcze z tyłu conajmniej połowa obecnej długości.

--
54323031

 
09-11-16 12:44  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Doszły wieże i trochę tyłka...





--
54323031

 
09-11-16 19:57  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Surowość epoki, z jakiej pochodzi ta piękna budowla, uwypukla się w oszczędności tekstu i fotek w tej relacji:)
A tak Ci przygadałem, używając grubego głosu:)
Przy następnej aktualizacji poproszę o więcej zdjęć - w tym również z poziomu "gruntu".
Powtórzę też, że kopułka całkiem fajnie wygląda. Jest kilka smaczków w tym modelu, a całość już teraz robi nieliche wrażenie.
Nie oszczędzaj nam proszę pokazywania tego;).

Pozdrawiam

 
09-11-16 20:15  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeszcze marudzi!!! :P

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024