FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-08-16 16:10  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Kolega Marzen w sumie dobrze opisał kwestię profilowania mocno zaokrąglonych części.
Robię to w podobny sposób, okrągłym elementem wygniatam wszystkie listki do momentu aż same nabiorą pożądanych kształtów. Trzeba tylko dobrać odpowiedniej wielkości narzędzie do danego elementu. Dobre też jest lekkie zwilżenie kartonu pędzelkiem, wtedy karton jest jeszcze bardziej podatny na kształtowanie, a po przeschnięciu sztywnieje w ukształtowanej formie, oby tylko nie przesadzić z tym nawilżeniem.

 
26-08-16 16:20  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Heh, niestety mam AK-5 z ostrym końcem, ale coś wymyślę :) Próbowałem już na podkładce pod myszkę, byłem średnio zadowolony. Zobaczę jak sprawdzi się gumka do mazania. Dzieki

 
26-08-16 21:55  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dobre są w pędzelki, ich drzewce mają z reguły ładny kropelkowy kształt, są gładkie i wystarczająco sztywne. No i w zależności od rozmiarów pędzelka mamy do wyboru wiele rozmiarów tegoż dzindziora:)

 
07-09-16 22:04  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Zgodnie z opisem budowy, którego w zasadzie się trzymam, nadszedł czas na skrzydła.
Na razie powstały odcinki łączące gondolę pilota z silnikami.
Zdecydowałem się na pewien eksperyment, którego wcześniej nie robiłem, a mianowicie uzupełniłem szkielety skrzydeł kartonem 0,5 mm.
Karton wyprofilowałem, całość utwardziłem klejem i delikatnie oszlifowałem.
Wyszło tak:



A tak po oklejeniu poszyciem:



Z efektu jestem zadowolony, bo skrzydła są twarde i równe na powierzchniach, można je śmiało trzymać bez obawy o odgniecenie szkieletu w poszyciu.
Muszę się przyznać, że miałem mały problem z instalacją skrzydeł do gondoli.
Po przyłożeniu miałem w tylnej części przerwę 1 mm.
Podejrzewam, że była to wina wręgi przy samej gondoli, która nadaje kształt skrzydła.
Była w trzech częściach i zapewne minimalne odchylenie przy sklejaniu szkieletu spowodowało tą rozbieżność. Lekki szlif załatwił sprawę i wszystko tworzy już całość:



Pozdrawiam.

 
19-10-16 22:17  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Witajcie,
Udało mi się skończyć centralną część samolotu.
Wnętrze uzupełnione o fotel i radiostację:



I całość po dodaniu osłony kabiny i poszycia tylnej części gondoli:



Kabina jak widać będzie otwarta.
Pozdrawiam.

 
20-10-16 20:38  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fotel wykonałeś świetnie, tak jak i całą resztę, zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-10-16 21:54  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Brawo Panie Wojtku, świetnie!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
21-10-16 16:18  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pięknie!

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
21-10-16 17:48  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wykonanie na najwyższym poziomie! Brawo!
Będe tu czesto zaglądał, bo mi sie podoba ta konstrukcja i mam ją w dalekosieżnych planach.

 
22-11-16 22:10  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Odświeżając relację, prezentuję kolejną porcję efektów moich zmagań z P-38.

Na początek końcówki skrzydeł, które wykonałem tą samą metodą co części skrzydeł łączące silniki z gondolą pilota. Czyli szkielet uzupełniony kartonem i pozwoliłem sobie jeszcze na lekkie przesmarowanie szpachlą co po wyszlifowaniu dało efekt idealnej gładkości. Przyklejenie poszycia do tak przygotowanego podkładu było proste i przyjemne.



Zgodnie z opisem kolejnym etapem budowy są silniki, szkielet dosyć masywny i dobrze przemyślany, zwłaszcza jeśli chodzi o późniejsze połączenie wszystkich elementów w całość.
Ale żeby nie było tak łatwo to oklejenie szkieletu trzeba zacząć od środka, i jakoś nie lubię takich rozwiązań bo jak coś pójdzie nie tak w takim momencie to później ciągnie się na całą resztę.



Pierwsze elementy poszycia przyklejone, w kierunku przodu samolotu wyszło w miarę równo, co będzie dalej to się okaże po wykończeniu luków podwozia i turbosprężarek od góry.



Dosyć trudne było wyprofilowanie i wklejenie wewnętrznych elementów wlotów powietrza pod silnikiem.




Na razie to tyle, do następnego.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024