FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
02-01-17 11:03  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Aaaaa! No chyba że ;) Rico, zostałes oczyszczony z oskarżenia o zaniedbanie sprzętu :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-01-17 16:08  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Czekaj, czekaj Mirek.

Z alkoholem to prawda, nie ukrywam, ale kto Ci pierdół o ślimaku nagadał, to nie wiem? Może Stasiek z Bachorc? Ty wiesz co się działo?

Zjeżdżaliśmy do cukrowni, bo to przed samą Kruszwicą było. A że właśnie taka sytuacja, to i skład załadowany, kilkanaście wagonów. I tak jedziemy, jedziemy i widzimy – krowa! no prawie na torach stoi. Światła nam się świeciły, bo jak Mirek mówiłeś, to bardzo wczas rano było. Ale nic, a nic. To my gwizdawką, ale za cholerę zleźć nie chciała. Czekaliśmy z decyzją do ostatniej chwili, bo może akurat się uda i krowa ucieknie. Nie chcieliśmy na darmo składu zatrzymywać, bo szkoda naszej roboty, a już fajnie się rozpędziliśmy. A gdzież tam! uczepiła się zielonego źdźbła przy torach i ani rusz. No to my w hamulec i jak Ci wagony nie walnęły po sprzęgach! Dobrze, że się nic nie wykoleiło, bo jak to załadowany wagon na tory? Wiesz ile czasu by zeszło? Więcej niż z tą rogacizną.

A właśnie!

Ty!

Ona taka uparta, bo to się na miejscu okazało, że to Staśka krowa była! W tych okolicach, to tylko od niego krowa ma taki kościsty zad. Ale w zasadzie, to inwentarz ma dobrze utrzymany. Musiała się franca z łańcucha zerwać, bo Stasiek ma pole niedaleko. Może za bykiem? Że nie chciała na święta sama być… haha, kto wie? Przez nią mieliśmy pół godziny spóźnienia w cukrowni. Stasiek pewnie na drugi dzień ploty po wsi rozesłał, że to skład się akurat przez ślimaka zatrzymał. Skąd mu to do głowy przyszło? Musiał być po świętach sporo nawalony, choć w zasadzie to równy chłop. Jakby się w cukrowni dowiedzieli, że to przez jego krowę taka heca, to ooo, by się działo. My to wiesz, Mirek, z gospodarzami za pan brat, ale dyrekcja to cięta jest na jakieś opóźnienia.

Tłumaczyliśmy się, że dziki z zagajnika nagle wyskoczyły i zaczęły się kręcić przy torach. A zanim myśmy te dziki minęli i się rozpędzili, to na krzywy ryj akurat te pół godziny zeszło.

A co mieliśmy powiedzieć? Że to przez Staśka? Nigdy w życiu! W razie czego on i trunkiem poratuje – szczególnie w zimę - i piniendzy w GieeSie pożyczy, to nie musimy na zeszyt. Lepiej się u Staśka zaciągnąć, niż u GSowców, bo to wiesz, swój u swego, a sprzedawcy, to odpowiadać muszą przed szefostwem. Zresztą jak my, to i dlatego Staśka nie wydaliśmy!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
02-01-17 16:24  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Eee Patryk, to ja tu taką okrągłą gadkę puszczam coby Rodrusa zamydlić a was usprawiedliwić a ty marynarę podszewką do góry pokazujesz! No i wylazło jak było, ha, ha, ha. Dobrze, że to już trochę temu było bo ho, ho.
No to jeszcze Vikinga ostrzeż, coby już nic więcej nie pisał bo jeszcze wyjdzie jak z tym kumplem co naraz u 4 kolegów był jak kobieta po nich dzwoniła...

pozdro
Mirek

Post zmieniony (02-01-17 16:56)

 
15-01-17 10:43  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Witam znajomych!
I tych, których nie znam, też witam!
Chociaż na forum, to wszyscy znajomi. ;-)
Ale są przecież osoby, których na forum nie ma. Może one też mi kibicują?
Kłaniam się nisko!
;-)))

Od ostatniego wpisu doszły przede wszystkim czołownice i sprzęgi.
Powiem szczerze, że sprzęgów nie mogłem się doczekać, bo sposób wykonania ułożyłem sobie w łepetynie już sporo wcześniej. :-)

To tak:
- drut
- karton
- łańcuszek z drogerii Rossmann.

Wszystko łączymy za pomocą kleju. ;-)



A teraz...
GALERIA KOŃCOWA!

Tak, tak Kochani. To już koniec budowy słodkiego parowozu. Nie ma już co dodawać, ani co brudzić. Przytłumiłem jeszcze trochę te jasne zapylenie - głównie dach i silniki. Pociapkałem co nieco. Tak już będzie. :-)
Wszystko co mieliście zobaczyć, to już widzieliście, więc w galerii tylko takie ogólniki. W zimowym nastroju, bo przecież wciąż sypie (przynajmniej u mnie - na południe od Katowic ;-))

Zapraszam!







Na sam koniec powiem Wam, że jestem w jakimś stopniu więcej, niż zadowolony z powstałego efektu. Model wykonałem na podstawie, powiedzmy sobie szczerze, prostego rysunku z książki „Parowozy wąskotorowe produkcji polskiej” autorstwa Bogdana Pokropińskiego.
Sam rysunek, jak i powstały (z modyfikacjami względem rys.) parowóz i tak nie jest odzwierciedleniem oryginału. Co zresztą widać, jeżeli porównamy zdjęcie i model. Tutaj nie trzeba być nie wiadomo jakim znawcą. Jednym słowem, model zbudowałem na podstawie dostępnych źródeł i nie każdemu musi się podobać. Szanuję to. :-)

Model powstawał 5 miesięcy i 4 dni. Czy to dużo, czy mało? Jak na projekt własny parowozu, to chyba mało. ;-)

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i szczególnie tym, którym chciało się napisać te kilka słów. Kolej wąskotorowa, zwłaszcza w skali H0e, nie jest wielce popularna, więc tym bardziej dziękuję za wiadomości i kibicowanie.

Patryk (Rico)

Do następnego!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
15-01-17 20:08  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Wrażenie, to ten model robi na żywo, bo jest niemal mikroskopijny :) Jak dla mnie bomba, teraz jeszcze jakąś kolebkę i buraków narób :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-01-17 13:29  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Po tym "zamydlaniu" to tak jakoś "ciężko" mnie się patrzy na tego szkraba :)) - oczy łzawią :))) Ale z tego co widzę to całkiem zacny "imbryczek" Ci wyszedł. Przyłączam się do postulatu o koleby i buraki.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-01-17 17:12  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Rewelacja :) i to rewelacja na torach :) gratulacje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
17-01-17 08:06  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Greg77   

Gratulacje!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
17-01-17 12:47  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Fantastyczny model :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
19-01-17 23:01  Odp: [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ładny maluch! :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024