FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
28-11-16 19:00  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Pingwiniasty, my masz jednak nie po kolei :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-12-16 15:41  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję za wszelkie wpisy!
Miło poczytać tę parę słów. :-)

Tak jak mówiłem. Kolejne zdjęcia są przed sylwestrem, noo, nawet szybciej. :-)
Na początku tej wiadomości „pochwalę się”, że odwiedził mnie Ogoniasty ze swoją kupą futra, czyli razem z Mortem. Ogoniasty bawił się w fotografafa i próbował coś tam zdziałać, ale go przegoniłem, bo przeszkadzał. Morta w zasadzie nie musiałem… poleciał za stópkami.



Od poprzedniej odsłony przybył dach, który widać, a którego jakoś specjalnie nie fotografowałem. Ot wyprofilowany i pomalowany kawałek kartonu. Noo i oczywiście przybyła (na razie) jednoosobowa obsługa maszyny. Nie śmiejcie się z jego wyrazu twarzy! O ile górę zrobiłem za pierwszym razem, to do ust podchodziłem razy trzy… łoj, jak to brzmi. ;-)



Aaa i żeby nie było, bo nie pokazywałem, podłoga w budce została maźnięta na „okołodrzewniany”. I tak licho widać, ale jest. :-)



Przybył kuper parowozu wraz z klapą na skrzyni węglowej oraz doszło oświetlenie elektryczne. Wzorowałem się na kruszwickim parowozie Kp4. Światła wykonane analogicznie, jak te z przodu. Czyli… kółeczko z kartonu, z jednej strony warstwy wikolu, z drugiej maźnięte srebrnym i warstwy lakieru błyszczącego.





I w zasadzie na chwilę obecną całość wygląda tak:







Przypominam, że całość prowadzę również na KK, więc gdyby zdjęcia zdechły, to zapraszam:
http://kartonowakolej.pl/parowoz-c1n2t-cukrowni-kruszwica-h0e-cz-9/


Pozdrawiam ciepło,

Patryk / Rico. 🙂

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-12-16 21:48  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Greg77   

Zawiodłeś mnie! Spodziewałem się, że "karaluchem" będzie sterował Kowalski!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
16-12-16 22:12  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to zostało Ci niewiele. Fajnie wygląda to maleństwo. Tylko sprawdź, czy aby Ogoniasty czasem jakowejś śrubki nie poluzował :) On zawsze pcha swe odnóża gdzie nie wolno :))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 10:11  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

No widzicie, Kowalski, Ogoniasty..., a przybył sobie jakiś tam pan i steruje. ;-)

Witajcie w nowym roku. 🙂
Tradycyjnie, co doszło od poprzedniego wpisu?
Przede wszystkim skrzynie wodne oraz eżektor.



Dla nie będących w temacie, eżektor to swego rodzaju zasysacz. Poprzez przyłączenie do niego węża, mógł on pobierać wodę prosto z rzeki czy innego akwenu będącego przy torach.

To powyżej, to był pikuś. Konkretną pracę wykonałem przy brudzeniu parowozu.

W czasie tej operacji wzorowałem się na zdjęciu Pana Tadeusza Suchorolskiego, które znalazłem na http://forum.modelarstwo.info/

Przedstawia ono drugi parowóz dla cukrowni od WSABP. Kruszwica zamówiła go w 1928, czyli rok później, niż pierwowzór modelu. Był on bez osi tocznej. Użytkowany do 1977 roku.



Uwaga!
– Parowóz nie jest skończony, więc i brudzenie nie jest zrobione w 100%. Jeżeli wpadnie mi coś do głowy, to wtedy wykonam.
– Fotografie nie oddają w pełni efektu postarzania . Były wykonywane przy lampce biurkowej, więc przy sztucznym świetle. W ten sposób kolory mogą być delikatnie przekłamane. Zdjęcia trzaskałem przy dwóch różnych odległościach lampki od modelu. Początkowe są ze światłem oddalonym, te przy końcu lampkę mają już bliżej i szczerze mówiąc, podobają mi się najbardziej.
Być może lekko przesadziłem z zaciekami na skrzyniach wodnych, ALE:
– Białe zacieki tworzyły się dzięki dodawaniu do wody środka sodafos. Miał on zmniejszać powstawanie kamienia kotłowego. Lanie wody czasem nie było też idealnie w dziurę i zakładam, że zdarzały się „przelewania”, stąd taki efekt.
– Poza tym wąski tor częstokroć wykazywał się nierównościami, co mogło powodować ulewanie się wody ze zbiornika przy pełnym napełnieniu.

Tak, tak to sobie tłumaczę. ;-))) Czas na galerię.







--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-01-17 10:54  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Taki FAJNY sprzęcior,a taki ZANIEDBANY !!! WSTYDŹ się Rico !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 12:26  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Zapylenie z pola!

Komu jak komu, ale chyba Tobie nie muszę tłumaczyć? ;-)))

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-01-17 16:13  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Hm, Patryk,
jesteś niemożliwy! A może dalibyście już spokój z tym pomniejszaniem? Jeszcze parę lat i na jakąś wystawę to z mikroskopem trzeba będzie jeździć..
Gratulacje! Ha, ha, już miałem napisać: kawał fajnego modelu!
To może napiszę: kawał fajnego modelarstwa!

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
01-01-17 20:01  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kurz,pył i inne świństwa brudzące zawsze można zmyć,usunąć,lub przynajmniej częściowo doczyścić :) Nie żebym narzekał lub Cię krytykował :) Ale te zabrudzenia zbiorników wodnych są zbyt "przesadzone" według mnie. Ale kolejnictwo to nie mój konik,więc mogę być w błędzie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 20:15  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rodrus, bo to było tak:
Noc była chłodna, kampania buraczana na całego, ludzie zmachani jak konie. Zdrzemli się tylko z godzinkę, rano rosa to i po kielichu na rozgrzewkę. Wtedy i tak nikt nie szalał z abstynencją przy robocie. Chłopaki aby zmiękczyć wodę prosto z wora sypnęli sól ale jako, że byli trochę zmęczeni to poszedł cały wór. Ze złością machnęli ręką i pojechali. Podczepili wagony i jazda! Jadą, jadą i tu właśnie ten pieprzony ślimak musiał wejść na szynę. Po hamulcach, wajcha na rewers ale i tak nie wyhamowali...Jak szarpnęło, woda przez niedomknięte pokrywy poszła a tu już słoneczko grzeje na całego. Maszyna gorąca, na tankach także szybko wyschło ale sól została. Umyli to pod wieczór ale w międzyczasie Patryk zdjął migawkę i tak już zostało...

pozdro
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024