FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-08-16 22:43  [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam

Odwiedziłem jakiś czas temu Muzeum Morskim (Maritime Museum) w mieście Kingston upon Hull mieszczące się na wschodnim wybrzeżu Anglii, nad zatoką Humber, w wschodniej części hrabstwa Yorkshire.

Wśród wielu modeli, w tym bardzo imponującej replice statku pasażerskiego, wykonanego w obozie pracy przez więźnia skazanego za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii, znalazła się niesamowita gratka - model kartonowy wydawnictwa Modelik. Było to dla mnie niesamowite zaskoczenie - niezbyt często się widuje modele kartonowe jako eksponaty muzealne, szczególnie w krajach zachodnich.

Model jest eksponowany w specjalnej sali poświęconej Bitwie Jutlandzkiej - sala wypełniona jest także innymi eksponatami, przedstawiającymi historię tego wydarzenia i wspominająca mieszkańców miasta Hull, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

Model nie jest mojego autorstwa - nie chciałbym sobie przypisywać cudzych zasług - jeszcze nie posiadam wystarczających umiejętności, aby w ten sposób eksponować swoje dzieła.



 
09-08-16 22:57  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Temat jest ciekawy, ale jeżeli chodzi o sam model to niespecjalnie jest się czym chwalić. Jeżeli jest to eksponat pokazywany w muzeum to wypadałoby, żeby był wykonany lepiej. O wiele, WIELE lepiej...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-08-16 22:57  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ciekawe kto go sklejał :)
Obstawiam że 5-6latek :P

--
----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
09-08-16 22:58  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No taaaak bez retuszu, ciekawe kto to sklejał i ile miał lat : )))))

 
09-08-16 23:03  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Podkreślam jeszcze raz, że to nie moje dzieło. Ja tam tylko patrzyłem i oczom nie wierzyłem.

Osobiście podejrzewam, że sklejał go Anglik i trochę sobie nie poradził z instrukcją po polsku. Widać, że amator, bo ja sobie z instrukcjami pisanymi po angielsku świetnie radzę.

W każdym razie, według mnie ten model zasługuje na szczególną uwagę - z mojej analizy wynika, że został sklejony bez wykorzystania szkieletu, lub z szkieletem podklejonym tylko blokiem technicznym. Ja chylę przed autorem czoła - ja bym tak nie umiał, a on nie dość, że podołał tak karkołomnemu zadaniu, to jeszcze nie wyrzucił modelu do kosza, a nawet miał dość odwagi aby go wystawić w muzeum. Co ciekawe w wycinance są zdjęcia surówki. Ciekaw jestem co czuł porównując je z swoim dziełem.

 
09-08-16 23:28  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Będę polemizował - to, że model jest bez szkieletu albo ze szkieletem bardzo wiotkim nie czyni go ciekawym - to po pierwsze. Po drugie - ja nie uważam, że autor PODOŁAŁ, a po trzecie - odwagę to mieli ci, którzy umieścili model w gablocie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-08-16 00:01  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziób jest najlepszy.

Modele na naszej Błyskawicy trzymają jednak nieco wyższy poziom;)

 
10-08-16 05:55  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Sklejony na tyle na ile ktoś umiał. A że nie ma modelu plastikowego w tej skali to ktoś zrobił w kartonie, bo taki tylko jest do kupienia.
Fajnie by było jak by ktoś od nas skleił i im podarował.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-16 06:13  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No nie trzeba wymyślić jakąś akcje żeby im dosłać prawdziwy model . Bo na razie jest jakaś kupka ścinków kartonowych. Tylko łatwo się mówi a jak to by zorganizować w praktyce.

 
10-08-16 06:27  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, model przynosi trochę wstydu naszemu hobby ... Pewnie była kasa z funduszu unijnego i trzeba było coś wstawić w gablotkę :-) szuka jest sztuka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024