FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 
10-11-16 08:00  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Te łączenia to diabelskie sztuczki!

 
10-11-16 08:01  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fantastyczne wykonanie Wojtek. Zresztą jak zawsze. Szczere gratulacje. O zdjęciach większość pisała, więc nie będę dorzucał swoich 3 groszy.
Wydawca graficznie na plus, jednak sam projekt i problemy jakie miałeś przez to totalnie na minus.
Czekam na kolejna relacje!

 
10-11-16 08:46  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: ... model jak najbardziej klejony BCG i retuszowany temperą. Owszem BCG nieco rozpuszcza retusz wykonany temperą, dlatego retuszuję w większości po sklejeniu, chyba że nie można inaczej to przed. A jak się nieco rozmaże to można trochę poprawić. Niestety tempera nałożona grubszą warstwą przed sklejeniem osłabia spoinę.

Dlatego proponuję zastosować do retuszu farbki do farbowania tkanin lub farbki rozpuszczalne w wodzie do barwienia pisanek. :-) http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=231942&t=231942&filtr=3&page=1

--

Post zmieniony (10-11-16 09:00)

 
10-11-16 09:06  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wykonanie jak, zwykle, na najwyższym poziomie. Jedyne, czego mi brak w tym modelu, to nitowania. Ale to już wada opracowania. Ale to chyba wynika z koncepcji opracowania...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-11-16 11:16  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

A ja powiem tylko,że czekam na następną relację niecierpliwie:-).

 
10-11-16 19:32  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zupełnie nie przypomina kartonu. Czad.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-11-16 20:08  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wykonanie powala, widać ogromny kunszt i wielkie doświadczenie, jak zresztą w każdym Twoim modelu.

Zachwycacie się łączeniami, a Ceva miał edycję specjalna wycinanki w której cały samolot to jeden segment ;-).

 
11-11-16 08:40  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I to już koniec ? :(
Ceva , a może jakieś warsztaty z łączenia ? Ja się zapisuje :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-11-16 16:11  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Świetny model i piękne wykonanie. Gratuluję.

 
12-11-16 10:20  Odp: [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Chciałbym serdecznie podziękować za obejrzenie galerii, a także za Wasze miłe i motywujące słowa. Wbrew wielu mniejszym lub większym trudnościom udało się dobrnąć do końca i osiągnąć założony cel jakim było sklejenie kolejnego latającego Fiata i udowodnienie sobie, że jeszcze czasem warto iść pod górkę... W wielu miejscach nie wyszedł tak jak bym chciał np. garb za kabiną, no i powinien być jeszcze pomalowany lakierem bezbarwnym matowym, ale po jakościowej degradacji matowego Duplicolor nie znalazłem jeszcze jego odpowiednika w sensownej cenie. Lakierowanie na matowo ukryło by w większym stopniu moje niedoróbki, a przede wszystkim "srebrzenie" spoin wykonanych przy użyciu BCG. Oczywiście do kompletu przydały by się zdjęcia rodzinne z sklejonym kiedyś CR.42, ale od jakiegoś czasu chwilowo nie mam go w domu.

Technick, połączenia w miarę potrzeby są głaskane, ale od zewnątrz.
Lelum Polelum, z niedopasowaniem owiewki ten typ tak miał.
Tomex, technika łączenia segmentów to nic innego jak BCG, dokładne wycinanie i pasowanie w miarę potrzeby, a także wygładzenie (lub nie) spoin. To chyba w moim modelowaniu najlepiej wychodzi ;-)
Art, nie mogę się nie zgodzić z Twoimi uwagami, bo rację masz, niemniej pozostanę przy swoich leniwych metodach i przy okazji powtórzę mnie bardziej interesuje ilość niż jakość.
Do poziomu modelarstwa reprezentowanego np. przez Laszlika czy Rowina nawet nie myślę się zbliżyć.
StuG, może nieco zluzować poślady do pozycji wyjściowej, bo długie przebywanie w napięciu osłabia mięśnie i może grozić niechcianymi przytarciami... ;-)
Miśkowski, koła są takie jaki Pan projektant przykazał...
OSTOJA, MARIUSZ, tak jak wspominałem, mój aparat wyciąga kopyta i nawet uzyskanie w miarę sensownego materiału do obróbki jest trudne. Mogłem je jeszcze rozjaśnić ale w moim odczuciu już zbyt znacznie traciły na jakości.


Jeszcze raz dziękuję i już zapraszam do przyszłej galerii (do relacji pewnie też) wszak nie jestem tu tylko do psucia powierza...

Zaległa sesja fotograficzna innego modelu wykonana w tym samym czasie co Fiat, niestety się nie powiodła. Większość fotek nawet po obróbce nie bardzo nadaje się do prezentacji. Nowy sprzęt fotograficzny już w drodze, mam nadzieję że z jego pomocą uda mi się dokładniej pokazać Wam swoją pracę. Jak nie to zapisuję się na kurs pilarza...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024