FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
20-08-16 13:32  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przedtem też mistrz :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-08-16 13:39  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Teraz i zawsze i na wieki ....

 
20-08-16 20:01  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
kari   

miszcz ?... miszcz ... miszcz !
---------------------------------------------- ;-)

 
21-08-16 06:59  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wręgi to naprawdę jest mały problem zwłaszcza na paski. Nie wiem ale zawsze mi się wydawało że w kartoniakach obowiązuje zasada 3 x przymierz , 1x klej. Za dużą wręge łatwo obszliwować. A co będzie jak wregi pan Pacyński czy kto inny opracuje na styk , a ktoś ma tendencje do wycinania częśći po wewnętrznej stronie obrysu. To wtedy będzie za małe. Jak by nie pasowały owijki to była szczapa. Ale robienie problemu z wręg to gruba przesada. Przed erą komputerowgo opracowywania to i wręgi i owijki trzeba było po 3-5 x docinać i pasować. I nie robiło się z tego problemu. A w plastikach to nie trzeba pokombinować. A to nadlewki ,a to takie spasowanie że szpary .

 
21-08-16 18:49  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Barbarossa 

 

proArte wydaje dużo modeli w dobrej cenie, dotychczas uwzględniało uwagi modelarzy, zapewne taka sytuacja jak z przedmiotowym Fiatem nie powtórzy się z winy Wydawcy.
Ceva: jak zwykle super robota.
proArte: na pewno przynajmniej co do grafiki daliście radę (inaczej Ceva by się za Fiata nie zabrał;), czekam niecierpliwie na nowe projekty z uwzględnieniem sugestii poważnych forumowiczów.

--

Post zmieniony (22-08-16 22:25)

 
22-08-16 09:10  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wojciechu:
Wątek "odchudzony" z wpisów niewiele wnoszących. Pozostawiłem część postów ( że tak to ujmę) patognomonicznych ;-) - jak wspomniałeś "dla potomności" ;-)
Pozostawiłem posty peaniczne ;-)
Czekamy z wypiekami na twarzach na kolejne aktualizacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-08-16 07:08  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dzięki MARIUSZ.

Na warsztacie wylądowały skrzydła.
Szkielet.

W części zewnętrznej (od komory podwozia) przystosowany do zastosowania podposzycia przez korektę dźwigara i żeberek cz.42J i 42K. Dodany kawałek szkieletu między cz. 42C i 42M. Wszystkie żeberka mają odtworzony do końca profil, bo nie wiedzieć czemu autor przyjął założenie, że będzie je ucinał przed końcem. Głębokość szczelin na wpusty między elementami szkieletu dość przypadkowa.
Poszycie przygotowane do montażu.

Fragmenty poszycia centropłata dodatkowo podklejone tekturą ze względu na ubogość szkieletu i w związku z tym obawy o zapadanie poszycia.

Pierwsze do szkieletu zostały przyklejone właśnie te elementy. Mimo początkowych obaw do szkieletu pasowały.
Na spodzie trochę rozjeżdżały się linie podziałów blach.

Część z nich nieco zgrałem.
Na grzbiecie skrzydła elementy poszycia trochę nie pasowały do siebie. Pojawiła się szczelina. Poszycia zewnętrznych części płata też i też na grzbiecie.

Wnęki lotek okazały się nieco za wąskie i nie wiem czy nie są za głęboko wklejone, chociaż właśnie tak pasowały do poszycia.

Kilka cięć nożyczkami i wszystko pasuje.

Nie zgrywają się trochę odcienie poszyć i o dziwo linie podziału blach.

Przypuszczam, że to znowu wina poprawy grafiki i cienie zostały umieszczone nie po tej samej stronie linii czarnej co na elemencie sąsiadującym.
Nie zgrywają się też krawędzie wnęk podwozia i kształty żeberka wewnątrz wnęki.

Na zdjęciu widać również, że wnętrze prawej wnęki po przesunięciu (w wyniku mojego klejenia) o <0,5 mm względem poszycia zewnętrznego, w stosunku do szkieletu przesunęło się o prawie 1mm. Trudno, ale jednocześnie ciekawe, bo z lewej jest ok. mimo też nie do końca udanego celowania...
Na koniec przymiarka, potem jeszcze mała kosmetyka zauważonych na zdjęciach mankamentów i mazanie farbom tego co konieczne i po przyklejeniu do kadłuba zabieram się za oprofilowanie.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-08-16 09:04  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rzeczywiście, linie podziału blach na górnej powierzchni skrzydła wyglądają dziwnie... Może to kwestia przyzwyczajenia...? ;-)
Ale jak zawsze budujesz piękny model, mimo przeciwności.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-08-16 09:42  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Patrząc na "mordkę" tego Fiata aż się przypomina Hien ze Stegny sprzed kilkunastu lat :). Tamten to dopiero posiadał bogatą paletę odcieni... Najważniejsze, że kadłub ma dość jednolite barwy. Co do skrzydeł -charakterystyczne załamanie powierzchni płata powinno trochę oszukać wzrok.

Chwalić będę na końcu, na razie z zaciekawieniem podglądam i jestem dobrej myśli.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-08-16 07:36  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nastąpił w końcu etap którego się obawiałem. Przykleiłem skrzydło do kadłuba, bez uwag z wyjątkiem braku podparcia tylnej części dolnego poszycia.

Biorąc pod uwagę, że w tym miejscu będzie przyklejona chłodnica takie podparcie by się przydało.
Oprofilowanie, chmmm...
Po doświadczeniach z oprofilowaniami usterzenia nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony do elementów oprofilowania skrzydło-kadłub. Tylna część pasowała nie najgorzej, tu i ówdzie wystawała (czerwona strzałka) i wymagała przycięcia (żółta linia).

Przedni fragment niestety ze względu na zły kształt nie dawał się nawet sensownie wpasować na swoje miejsce i nawet wycięcie klina na styku przedniej i tylnej części niewiele pomogło. Krawędzie oprofilowania z liniami ograniczającymi na poszyciu pokryły się zaledwie w kilku miejscach a w większości mijały ze sobą, miejscami dość znacznie. Zrobiłem co mogłem, na co mi pozwolił projekt. Zalecane przez autora nacięcie krawędzi cz.43b nic by nie zmieniło, a wręcz by pogorszyło szczególnie estetykę.

Na koniec widok z większej odległości i...


...CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024