FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
15-09-16 10:57  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Foch ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-09-16 20:11  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Żeby zdążyć na następną wystawę prace powoli, ale idą do przodu.
Podwozie główne.
Ponieważ nie spodobało mi się obrzygane olejem tłoczysko goleni podwozia postanowiłem odrobinę odejść od standardu.

Zmieniłem także konstrukcję goleni. Podstawę stanowi rdzeń z papieru o średnicy tłoczyska i na niego są owijane (do pełnego obwodu) paski stanowiące goleń. Raz nie mam uskoku, dwa mam wszystkie szwy od strony klapy podwozia czego rozwinięcie goleni z wycinanki raczej nie gwarantowało."Świecące" tłoczysko wykonane z folii aluminiowej. Widelec również ma inna konstrukcję niż przewidział autor. W celu jego wzmocnienia został sklejony z pięciu warstw kartonu. Górna/zewnętrzna oklejka widelca moim zdaniem jest za długa i za szeroka. Siłowniki chowania podwozia wykonane podobnie jak goleń z tym że rdzeń stanowi igła medyczna o nieco mniejszej średnicy (0,9mm) niż sugeruje wycinanka. Ostatnim zmienionym elementem podwozia są koła z których usunąłem "felgi" (do przyklejenia po obróbce i malowaniu) i zmieniłem profil opony na bardziej prawdopodobny czyli półokrągły także od strony felgi. Elementy podwozia na razie luzem, bo opony dopiero schną.

Przymiarka goleni do wnęki pokazuje że bez małej korekty poszycia się nie obędzie. Goleń ma być prostopadła do spodu skrzydła, a na razie nie jest.

Na koniec dzisiejszego odcinka będzie uzbrojenie. W górnych karabinach wykorzystałem igły oklejone fragmentami wycinanki, w dolnych ze względu na długość nie dało się wykonać z igieł jak i z wycinanki, są więc zwinięte z papieru.

Czy górne km-y są wklejone prawidłowo nie wiem w wycinance nic o tym nie ma z której strony ma być dłuższy. W ogóle to ten samolot jest jakoś specjalnie uzbrojony bo w kadłubie ma dwie lufy więcej niż wynika z danych technicznych zamieszczonych w wycinance.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-09-16 11:54  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
proArte   

Wtopa w opisie :) przepraszam
tzw. seria zerowa miała uzbrojenie w postaci 1 działka 20mm w osi silnika i 4 x km Breda.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
21-09-16 13:57  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wojtku, w dolnej części "pod nosem", a przed pierwszą chłodnicą jest takie prostokątne coś.
To "nawiew". Przetnij i odegnij do wewnątrz.

Skoro zagląda tutaj Wydawca, ośmielę się zapodać, iż w wersji Centaruo od Was, tej w paski żółto-zielone, wręgi laserowe (i wycinankowe) pasują niemal idealnie (potrzebny jedynie lekki szlif po obwodzie). Skleiłem kadłub (bez ogona).
Czary jakieś :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-09-16 14:20  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Ceva czy Ty model budujesz w rękawiczkach?:-) jak Ty zwijesz te ciasne elementy, że są takie czyste a druk pozostaje na swoim miejscu?

 
21-09-16 22:05  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

ceva czarujesz ten karton... patrzę i nie wierzę...
Możesz pokrótce napisać o łączeniu poszczególnych segmentów? Widzę, że nie retuszujesz krawędzi. A może są one fazowane? Używasz tylko BCG?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-09-16 15:34  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Powinienem już skleić podwozie główne, ale przeboje z emalią Revella, użytą zwyczajowo do malowania kół, skutecznie to opóźniają.
Myślałem początkowo, że przestała się lubić z olejkiem terpentynowym, ale z benzyną ekstrakcyjną jest podobnie a nawet gorzej. Schnie prawie na pędzelku. Czekam na rozcieńczalnik Wamodu i podejmę ostatnią próbę.
Żeby nie tracić czasu sklejam kolejne elementy.
Śmigło, poza trudnością do zmuszenia łopat do skręcenia uwag w zasadzie brak, chociaż brakiem jest brak środków okręgów na wręgach kołpaka przez co nie mogłem trafić w środek i kołpak obraca się z nieznacznym biciem.

Kolejnymi elementami były: rurka Pitota, jakieś kolanko i światło pozycyjne na grzbiet kadłuba.

Były to elementy dla mnie niewykonalne prosto z wycinanki. Rurka i kolanko wykonałem z przewodu telefonicznego w izolacji, światło pozycyjne zostanie zrobione z kropli wikolu.
Na koniec jak zwykle widok ogólny.


Art, wlot zrobiony według Twojej podpowiedzi, w instrukcji nie ma o tym ani słowa ani śladu na rysunkach.
Z pasowaniem wręg w skrytosklejanym przez Ciebie modelu to rzeczywiście jakieś czary. Jakby to napisał ktoś inny to bym w to wątpił, niestety Art nie kłamie podobnie jak moje zdjęcia. Nie mam pojęcia z czego mogą wynikać takie rozbieżności...

Sebastian W., bez rękawiczek, zwijam wykorzystując odrobinę wilgoci z BCG.

Windus, krawędzie elementów nie są fazowane, jedynie dokładnie wycięte (jak mi się uda) i sklejone BCG. Tak gdzie potrzeba krawędzie są dogładzane i retuszowane. BCG jest dla mnie podstawowym klejem, do podklejania i łączenia poszycia ze szkieletem używam klejów Pattexa Universal Classic i Shoe Glue.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-09-16 18:48  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kołpak genialny. Jak Ty to robisz ?!!! (pytanie retoryczne)

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-09-16 23:01  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MarioTechNet 

 

Rzadko tutaj bywam, kolega mi wspomniał o tej relacji i zaglądnołem... i jestem w wielkim szoku, pozytywnym szoku. To co robisz to mistrzostwo, będzie wspaniały model. Pozdrawiam, Mariusz :-)

 
25-09-16 07:55  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Wojtek miałem to samo. Olejek terpentynowy dolany do farbki na jakiś czas wystarczał. Potem znowu farbka tężała wiec znowu dolewałem porcję olejku i proces tężenia i wysychania powtarzał się dosyć szybko. Nie jestem chemikiem i nie wiem jakie procesy tam zachodziły ale widać było , że nieszczególne . Olejek teraz to używam tylko do czyszczenia pędzelka. Farbki rozcieńczam tylko Womadem i zniknęły problemy z zasychającą farbką.

Powodzenia i pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024