FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 16Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
06-09-16 14:38  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Pan Piotr coś wspominał o tym, że korzystają z kartonu w arkuszach. W związku z tym plastyczność kartonu będzie cechą indywidualną w zasadzie każdego egzemplarza wycinanki (różne ułożenie włókien, "zleżakowanie" samego kartonu).

 
13-09-16 12:36  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kolejny krok na przód.
Celownik był ostatnim elementem wyposażenia kabiny przed jej zamknięciem osłoną.
Ponieważ jestem za cienki aby wykonać celownik zgodnie z projektem, zrobiłem to po swojemu.

Pasek do zwinięcia pociąłem na dwa kawałki z których zwinąłem rurki. Efekt ten sam (a może nawet lepszy) a robota o wiele prostsza.


Owiewkę chciałem wykonać bez tłoczenia folii i nawet na początku to się udało. Szyby wykonane z folii ~0,1mm za wyjątkiem przedniej , ta jest z 0,2mm. Rama owiewki nie posiada wewnętrznej strony co zmusza do pomalowania rewersu. Niestety taka owiewka jest strasznie wiotka i delikatna. Na szczęście udało się ją przymierzyć i stwierdzić że wymaga małej korekty.

Jedno cięcie i jest lepiej.

Mimo to wiotkość owiewki pozostała. Próbowałem ją nieco zniwelować SG na krawędziach owiewki, ale skończyło się to tylko zabrudzeniem i "zaparowaniem" części szyb. Sztywność poprawiły dopiero paski kartonu wklejone na krawędziach (przód, tył i boki) limuzyny. Dwie warstwy kartonu na krawędziach nasączone SG zapewniają już akceptowalną sztywność konstrukcji. Zaparowane szyby próbowałem ratować lakierem bezbarwnym, na pierwszy rzut oka udało się, na drugi już nieco mniej...
Przyklejona owiewka do kadłuba wygląda jak poniżej.

I widok ogólny.


Sebastian W. mnie to też ciekawi ;-)

RAVEN6, nie przejmuj się, pewnie są wpisy które mogą mnie urazić, Twoje do nich nie należą...
Nie sądzę, że ton mojej relacji uległ jakiejkolwiek zmianie, może przypadkiem to niespasowanie chłodnic wpasowuje się w Twoje pojęcie błędu/niedociągnięcia.
Oceny właściwości plastycznych kartonu na którym jest wydrukowany model z racji mojego zbyt dużego nasycenia caponem nie podejmę się, bo na pewno nie będzie to miarodajne.
Jedyne co mogę to trwać przy wcześniejszej uwadze odnośnie jego niezbyt dużej grubości.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-09-16 14:26  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Ceva czy planujesz wyrobić się z modelem do Przeciszowa?:-) Fajnie by było takie dzieło zobaczyć na żywo. Nie wspominając już o "Leninie":-)

 
13-09-16 22:28  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Sebuś musisz się zacząć przyzwyczajać do tego że jak Wojtek coś przed konkursem jakimkolwiek (ważnym i ujętym w Jego kajecie) zaczyna sklejać to to sklei i na 100% go zobaczysz. Tak że śmiało wal na Przeciszów, a i na autografa się załapiesz ;-))

Fiacik zajefajny, mimo trudności ... jak zawsze to bywa.

 
13-09-16 22:35  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też myślę ( i mam nadzieję) zobaczyć to dzieło w Przeciszowie. Kolejna nagroda murowana.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-09-16 11:31  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W modelu przybyło podwozie ogonowe.

Oklejka goleni podwozia moim zdaniem jest za długa (brak miejsca na drut) żeby zwinąć ją do sugerowanej przez autora grubości. Nieco za długie są też paski na goleni.

Odciąłem jasnoszary fragment i ok.1/4 długości pasków. Przez kombinowanie z uzyskaniem właściwej średnicy nieco wymęczyłem oklejkę goleni, na szczęście po wklejeniu jej we wnękę mało to widać.

Niestety na ukończenie modelu i jego prezentację w Przeciszowie raczej na pewno zabraknie mi kilku-kilkunastu godzin (Lenin będzie). Chęci niestety nie pokryją niedoborów wolnego czasu...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-09-16 17:38  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kilka godzin ... ech no to przykro, ale chyba niema co galopować na siłę. Szkoda zawalić efektu końcowego.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
14-09-16 18:07  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ceva nie marudź , klej w drodze do Przeciszowa , akuratnie kilka godzin będziesz miał ;)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-09-16 18:10  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zawsze mozesz w piatek dokonczyc na miejscu. Pomozemy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
14-09-16 21:20  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Noo, to będzie na Szczecin, na wystawę tematyczną. ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 16Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024