FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-07-16 11:08  [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Mam na imię Cyprian, modelarstwem interesuję się od zawsze.
Choć konradusa odkryłem przeszło 10 lat temu, to prawie nigdy nie udzielałem się po cichu podpatrując Mistrzów. Do tej pory kleiłem głównie samoloty, ale z zazdrością patrząc na konkursach jaką uwagę (moją zresztą też) przykuwają pływadła, postanowiłem wystartować z relacją budowy okrętu. Nie licząc sklejonych w latach 90-tych Burzy i Pioruna z MM, będzie to pierwszy poważny okręt w moim modelarskim życiu.
Wybór padł na... pewnego IJN'a, ale im głębiej zagłębiałem się w jego dokumentacje, tym nabierałem większego przekonania, że to za wysokie progi:P Po zrewidowaniu planów, wybrałem USS Helena z Domu Bumagi.

Model wydany jest z wręgami wyciętymi laserowo (niestety bez alternatywy w postaci wręg na cienkim papierze) i z ciekawym dodatkiem w postaci flag wydrukowanych na płótnie. Jeśli chodzi o wręgi to jedyną ich zaletą jest karton na jakim zostały wycięte. Krawędzie są postrzępione, tam gdzie powinien być przepalony nie jest, a tam gdzie np. występują linie symetrii jest nadpalony co osłabia przekrój wręgi.
Po obejrzeniu chyba wszystkich ważniejszych relacji okrętowych na forach, jako raczkujący w tej kwestii uznałem, iż najlepszą metodą do zachowania symetrii jest przypięcie wodnicy na desce (podpatrzone u Svena). Wręgi i podłużnica przecięte zostały wzdłuż lini wodnej i klejone do przytwierdzonej wodnicy. Po sklejeniu szkieletu ponad linią wodną rozpocząłem wzmocnienia pod przyklejenie pokładu. Poniżej pierwsze zdjęcia z budowy.



W modelu nie opracowano hangaru, w necie jest świetne zdjęcie, na podstawie którego postaram się dodać coś od siebie.



Pytanie do fachowców. Czy kolor pokładu hangaru był taki sam, jak kolor pokładu górnego?


Zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (25-07-16 17:41)

 
25-07-16 12:06  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witamy i podpatrujemy.
Zwyczajowo zamieść zdjęcie okładki, by każdy wiedział o jaki model chodził i, że masz oryginalną wycinankę.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
25-07-16 14:27  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Witaj, moja Helena stanęła mniej wiecej na etapie szkielet części nawodnej z naklejonym pokładem, może kiedyś zmobilizuję się i wznowię go. Metoda na "pinezki do deski" jest skuteczna, a tutaj trzeba jeszcze ciąć na pół wzdłużnice i wręgi. Wodnicy nie ma, ale i z tych poprzecznic da się jakoś je skleić jak widać. Masz bardzo ambitny plan wnętrza hangaru na rufie, mi się nie chciało i został tak jak w wycinance. Co do koloru pokładu hangaru to oprócz metalicznej blachy ryflowanej na pierwszym planie reszta musi byc szara, jak w lotniskowcach. Powodzenia w budowie!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-07-16 23:47  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam, sklejałem kiedyś Helene z JSC w 1:400, także tę relację będę podglądać i życzę powodzenia w budowie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-07-16 00:35  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Podglądam i widzę że mocno ambitnie podchodzisz do tematu ..
Powodzenia
Pzdr

 
26-07-16 09:40  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Powodzenia w budowie, jak znam życie to będzie wypas ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-07-16 19:15  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj na forum.
Początek wygląda profesjonalnie i zachęca do kibicowania.
Te flagi płócienne były wraz z wręgami, czy to taki bonus od sklepu, w którym kupiłeś model?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-07-16 20:12  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spychacz, co prawda swój model kupiłem na giełdzie, ale z tego co się orientuję flagi są bonusem od Wydawcy.

 
11-09-16 22:33  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie w kolejnej odsłonie.

Zeszło się długo. Sezon urlopowy nie sprzyjał pracom nad modelem. Na początek poszły ściany hangaru będące jednocześnie podposzyciem dla burt i wzmocnienia pod pokład. Tu niestety popełniłem błąd i nie wykleiłem od wewnątrz gładszym kartonem i wyszło to przy malowaniu.



Po tym wziąłem się za rozrysowanie części, co robiłem pierwszy raz w życiu, więc szło to mozolnie. W wielu miejscach poszedłem na kompromis, w przeciwnym razie zakopałbym się z tym jeszcze na kilka miesięcy. Poniżej efekt dotychczasowej pracy.



Zapraszam do komentowania.

 
13-09-16 15:01  Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
marcelina173   

!!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024