FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-09-16 21:13  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Ryszardzie te węże to węże ssawne i są mniej więcej w takim kolorze (przynajmniej u mnie na straży) więc nie będę nic zmieniał. Co do świateł to robię tak jak w wycinance a ta mówi że te światła są białe choć pewnie nie są.
Porobiłem parę elementów. Szybki w reflektorach zmieniłem z kartonowych na przezroczyste z koszulki na dokumenty a odbłyśniki z folii aluminiowej.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
21-10-16 19:23  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Znów przybyło parę elementów.


Dwa dni szukałem techniki aby wykonać kurki od zaworów. Najpierw kleiłem na super glue, potem na inne kleje. Okazało się musiałem zrobić mały szablonik i lutować.
Na sąsiednim forum już stwierdzili że jeśli zrobiłem takie fajne znaki mercedesa to koło sterowe się nie nadaje. Prawdopodobnie będę je przerabiał na bardziej 3D :)



Musiałem także zrobić drugi raz podest bo przy malowaniu armatki gaśniczej farba rozlała mi się na podeścik. Poza tym aby uwypuklić kratkę na podeście to na karton nakleiłem jakąś firankę czy inną falbankę materiałową.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
21-10-16 22:18  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cóś foty zjadło....

--
MiSza

 
21-10-16 22:38  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Ja widzę i w miniaturkach tutaj i zdjęcia na photobucket.
Ktoś może potwierdzić? zaprzeczyć?

 
22-10-16 14:03  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teraz widzę. Może to cóś na łączach...Szczegóły super, ale ten ostatni do poprawki bo do reszty pasuje jak pięść do oka.

--
MiSza

 
22-10-16 14:59  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja sobie utrudniłem wyrzuciłem kartonik wykonałem stelaż i wkleiłem siateczkę ,Twój kawałek firanki bardziej pasuje,ale barierkę zrobiłeś chyba troszkę za grubą,podglądam ,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-10-16 19:03  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Ktoś tu zagląda jednak :)
Nie wiem niekiedy jakie grubości drutów dobierać, wycinanka tego nieuwzględnia. Robię to na wyczucie. Mam zdjęcia prawdziwej jednostki ale to takie określanie na oko. Wykorzystać drut 0,4mm a 0,7mm to w tej skali niewielka różnica zaś w na rzeczywistej jednostce to 3cm. Jakby ktoś miał jakieś dane gdzie jaki drut to byłbym wdzięczny.

Poza tym poprawiłem koło sterowe.
Nie jest ideałem ale wydaje mi się że lepsze niż było.
Pokazuję jak je wykonałem. Niestety się musiało zepsuć. Element wewnątrz koła jest już tylko wklejony na kropelkę i jak klej wyschnął to okazało się że się takie "grube spawy" na łączeniach porobiły więc wpadłem na genialny pomysł że na momencik nad zapalniczkę wsadzę, ponieważ sądziłem że szybciej spali się klej niż stopi cyna.... niestety było na odwrót. Luty się rozpuściły. Musiałem robić jeszcze raz.



Pozdrawiam
Przemek

 
05-11-16 20:22  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Tak lutowałem relingi.


Pozdrawiam
Przemek

 
06-11-16 18:51  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Większość części mam już posklejanych i czekają w pudełkach i pojemniczkach



Podoklejałem wyposażenie górnego pokładu nadbudówki. Brakuje tylko anten, które będę przyklejał na końcu bo teraz mogą przeszkadzać, tak samo komin wraz z masztem stoi na sucho.



Pozdrawiam
Przemek

 
11-11-16 11:29  Odp: [R] R-27 "CYKLON" w skali 1:100 PRO-MODEL
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Uzbroiłem pokład. Na dniach powinienem kończyć model.



Czy ktoś może powiedzieć co to za element, jak powinien wyglądać i gdzie powinien się na modelu znajdować? Nie ma go na planach albo ja nie widzę.



Pozdrawiam
Przemek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024