FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
28-07-16 16:06  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak narazie dobrze Ci idzie zobaczymy jak będzie dalej, jak mogę jeszcze doradzić to zabezpieczał bym na twoim miejscu krawędzie SG. Modelem zawsze się "obraca" i czasami niektóre elementy się zaginają i ścieraja, SG dobrze zabezpiecza przed ewentualnym wypadkiem.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
30-07-16 01:07  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
biket26   

Mam ten model i aż strach się za niego brać. Co do farb to polecam akrylowe kolory natowskie z firmy Tamiya:
Nato green XF-67, Brown XF-68 i Nato Black XF-69. Drobny pigment i ładnie się kładą a do tego nie śmierdzą.
A ja mam pytanie do Ciebie odnośnie gąsek laserowych:
czy w Twoim mniemaniu są odpowiedniej grubości i czy dobrze odwzorowują oryginał. (Zawsze jest opcja zrobić je samemu w oparciu o projekt kolegi QNa. po odpowiednim przeskalowaniu)
A i czy impregnujesz model lakierem przed podkładem? W razie powstania "Fal Dunaju" po nałożeniu podkładu.
Powodzenia z tym kolosem.
Piotr.

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
30-07-16 11:31  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wszystkie arkusze zaimpregnowałem dwustronnie solidną warstwą caponu więc nie powinno być takich historii.

Skleję w międzyczasie jedno ognisko z zestawu laserowego sam ocenisz. Nawet się jeszcze nad nimi nie zastanawiałem. Przed nimi jeszcze jakieś 1500 innych części

 
08-08-16 08:42  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ciąg dalszy.

Spód kadłuba mam wstępnie ogarnięty. Wszystko co miało się tam znaleźć jest na miejscu. Po wstępnym tryśnięciu podkładem wyszły na jaw wszystkie babole. Spodziewałem się tego, ale może nie aż tyle. Cóż, czeka mnie jeszcze sporo szlifowania. Ale, jak na moje możliwości jest ok.





Na pewno wiem już, że przed malowaniem należy jeszcze raz solidnie trysnąć lakierem. W jednym miejscu, gdzie docierałem papier, zdarłem warstwę caponu i przy malowaniu papier nasiąkł i się lekko wyoblił. Nauka przez doświadczenie. Na temat aerografu czeka mnie jeszcze wiele lekcji, nie jest to łatwa dziedzina. Nauczyłem się wczoraj, że podkład rozcieńcza się wodą a nie jakimiś wamodami czy innymi. Po dodaniu rozcieńczalnika wamodu do farb akrylowych z farby zrobił mi się serek wiejski i zapchał dyszę:/ A o wyczyszczeniu nim aerografu tym bardziej nie ma mowy.



Spasowanie części w dalszym ciągu bez zarzutu.

 
10-08-16 23:39  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
biket26   

Nie jestem wytrawnym modelarzem. Z mojego doświadczenia jednak nauczyłem się że farby i podkłady najlepiej rozcieńczać dedykowanym rozcieńczalnikiem. Woda to nie jest dobry pomysł. Jak dolałem jej do farby tamiyi to rozwarstwiła się i nie nadawała do dalszego użycia. A i jest coś takiego jak opóźniacz do farb akrylowych. Akryle lubią szybko zasychać zaraz po opuszczeniu dyszy aero. Efektem tego jest pył i chropowata powierzchnia.
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5934

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
11-08-16 08:33  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Taki efekt (matowe i chropowate miejsca) to właśnie efekt braku impregnacji - tu starcia papierem ściernym powierzchni. Mi się tez to zdarza nagminnie.

Ja sobie z tym radzę w ten sposób, że zanim położę następną warstwę koloru, to po delikatnym wyszlifowaniu drobnym papierem, psikam całość bezbarwnym lakierem z puszki. Ma on inny skład chemiczny niż farby modelarskie, dobrze separuje warstwy. To może być istotne, żeby uniknąć bielenia powierzchni przy farbach lub lakierach matowych. Po sprayu chłonność podłoża jest praktycznie zerowa i nie ma już problemów z nadmiernym matowieniem czy bieleniem powierzchni.

A samo sklejanie - ładnie.

Widać, że dobry projekt i dobre wykonanie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-08-16 09:13  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Biket, dziękuję za radę z opóźniaczem. Na pewno zainwestuję. Na dyszy aerografu działy się dokładnie takie rzeczy jak mówisz.

QŃ, do tego wniosku też już doszedłem. Przed każdym malowaniem będę psikał szprajem. Dziękuję za rady, są bardzo pomocne.

 
21-08-16 14:44  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
biket26   

A i jeszcze walkaround PeTeka... może Ci się przyda :)
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=70&t=51&start=60
https://plus.google.com/photos/116466405119501355037/albums/6192213192929053185

--

Post zmieniony (03-09-16 09:17)

 
29-08-16 10:14  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Biket, dzięki.

Skromna aktualizacja z budowy przedziału kierowcy. Szkoda, że to wszystko będzie prawie nieosiągalne dla wzroku.

Jak widać na jednym ze zdjęć całość trochę nie chciała się zmieścić we wręgach. Jest szansa, że to mój błąd. Być może klejąc wręgi za dużo kleju wylazło na łączeniach i dlatego nie dało się wsunąć przedziału do końca. Tak czy owak, nie ma to żadnego znaczenia. Wystarczyło obciąć naddatek. Nikt i tak tam nie zajrzy.





Buuu...

 
29-08-16 14:02  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kupierz   

Nie masz czego żałować - wycinankowe wnętrze w bardzo niewielkim stopniu przypomina oryginał - spokojnie można je sobie odpuścić.

--
Z czasem wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024