FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
27-07-16 10:20  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

(...)A uprzejmościom nie było końca(...) ;)

Myślę, że temat kolorystyki mamy zamknięty. Kupiłem już wcześniej wspomniany zestaw i zielony podkład, więc z racji ekonomicznych, zmian nie przewiduje się.

Ruszyłem z poszyciem. Wszystko jak na razie pasuje bardzo dobrze. Mimo największych starań kadłub jednak jest zwichrowany, na szczęście bardzo delikatnie, poniżej 1 mm wzdłużnie. Wymagało to lekkich korekt w poszyciu dna, ale problem udało się uratować. Jak pokazałem na poniższym zdjęciu, poszycie rozciąłem na 3 części, w całości byłoby ciężko to przykleić na raz i niczego nie pognieść.


Pytanie o ten element. Tak miałoby to zostać przypadku klejenia w standardzie? Rozumiem, że wówczas trzeba by to wyretuszować po prostu.


A dalej szło już bez kłopotów. Pierwsze elementy w zasadzie same wskakują na swoje miejsce.



Aktualizacje mam robić gęsto czy raczej skupić się na konkretnych postępach, kamieniach milowych?

Halogen, postaram się aby mój model był zdecydowanie lepszy od tego którego pokazałeś w poprzednim poście (ten z Reichu). Jak na mój gust to jest zepsuty do granic przyzwoitości.

Post zmieniony (27-07-16 10:25)

 
27-07-16 11:57  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Temu z Kartontonmodelbau strasznie się retusz świeci.

Wrzucać możesz często, chyba nikt nie ucierpi.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
27-07-16 12:15  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kalafior - aktualizuj jak najczęściej, wtedy widać co i jak powstawało.

A ja mam takie zapytanie do Halogena - może udało by się namówić wydawcę aby wydać ten model w skali 1:25? Rozumiem, że trzeba by było trochę pozmieniać przy przeskalowywaniu, ale baza już jest.
Dla mnie ten model jest po prostu za duży, a na 1:25 bym się skusił, jedyną alternatywą jest ten z Małego Modelarza, ale to "tęczowy wojownik".

--
"Si vis pacem para bellum"

 
27-07-16 17:53  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Niewątpliwie model w 1:25 byłby niezłym kąskiem oraz pojawiłaby się szansa na korekty kolorystyczne. Kalafior proponuje bardziej się przykładać do elementów, jeżeli już coś ci nie wychodzi SG i szlifowanie bo odbije ci się czkawką w czasie malowania. Powodzenia i czekam na więcej.

--

Post zmieniony (27-07-16 17:54)

 
27-07-16 19:29  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ten model niemieckiego modelarza służy jako przykład kolorystyki, ale fakt, że przy okazji pokazuje, że sklejanie modeli kartonowych prostym zajęciem nie jest.
Proponuje tym razem wyższy poziom sklejania http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=4588

Rób gęsto aktualizacje, jak tylko masz czas i chęci, bo w sumie nikt na polskich forach w taki sposób nie pokazywał relacji ze sklejania tego modelu.

Najger - odpowiem dyplomatycznie hmmmm : )))))

 
27-07-16 19:58  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Retusz ładny, co do reszty: szału nie ma, błotniki połamane, gąski z pasków, obłości na wieży skaszanione, mnóstwo szpar :P. W 1:25 bym przygarnął, wydaje się dobrą bazą żeby zaszaleć.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
27-07-16 20:03  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Karol, a który model oceniasz ?

 
27-07-16 20:15  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ten który teraz podesłałeś. Kalafior nie robił jeszcze wieży ani błotników, a obłości wychodzą mu bardzo ładnie, więc nie zrobi takich baboli.
--
Ale nie śmiećmy już koledze w wątku.

Post zmieniony (27-07-16 20:47)

 
27-07-16 20:47  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pokazałem według mnie lepszy model od tego niemieckiego, a Karol, a ten może być http://www.kami-mokei.com/kansei/GPM310.htm ?

 
28-07-16 07:42  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model z dalekiego wschodu miodny.

Konradoo, będę szlifował. Tak tego przecież nie zostawię. Chcę to po prostu robić hurtem po ulepieniu kilku elementów. Nie lubię skakać od zadania do zadania. Najpierw jedno, potem drugie.

Jakby kogoś zainteresowało. Oto rzeczone farbki. Bardzo rzadkie, dobre do aerografu. Na pędzelek już trochę mniej. Zobaczymy jak się będą spisywać. Barwa i odcień, moim zdaniem będą pasowne.



Poszycie boczne kadłuba, również bez problemu. Jedynie końcówki, które są oddzielnym elementem (cała część nie zmieściłaby się na jednym arkuszu) mają nieco niespasowane kolory. W moim przypadku nie ma to jednak znaczenia. Grunt, że wszystko pasuje jak ulał.



Następna aktualizacja już przy nieco większym postępie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024