FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-07-16 14:35  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kalafior widzę, że dalej nie zmieniłeś stylu pisania, każdy kto czyta moje wpisy na forum i twoje następujące po moich to widzi, kto kogo zaczepia i nie jestem to na pewno ja. I dalej twierdzę,że twoje wpisy to nie jest przypadek.

I jeszcze jedno jeżeli wspominasz moje nazwisko to samemu wypadało by się publicznie przedstawić, bo tak to mocno jest nie fair - przedstaw się, czego się boisz ? Co to za sztuka ukryć się za nickiem i pyszczyć - wiesz kto tak się zachowuje - zwykły tchórz.

Oczekuję od ciebie zakończenia takiego pisania, nie życzę sobie takich tekstów i proszę cię o wykasowanie tych bezsensownych wpisów pod moim adresem.

Robisz relację to ją rób - chętnie ci pomogę jak czegoś nie będziesz wiedział, nie ma problemu.
Określenie "malowanie nieprawidłowe" ma jednoznaczną wymowę stąd automatycznie moje pytanie, gdybyś napisał "wykonam model w innym malowaniu, które mi się bardziej podoba" nie odezwałbym się na taki stwierdzenie słowem.

Na litość boską, czy ja gdzieś napisałem, że ma nie malować modelu ?! Stwierdziłem tylko, że przygotowanie modelu i to tak dużego i skomplikowanego pod malowanie będzie wymagało o wiele więcej czasu, a przede wszystkim sporych umiejętności niż samo retuszowanie części.

 
22-07-16 14:46  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie napisales, zgadza sie - ja to tak odebralem, nadinterpretujac to co przeczytalem. Wiec publicznie, wszem i wobec przepraszam za to, co napisalem wczesniej...

Naprawde te trzy pierwsze akapity byly potrzebne? Coz on tam takiego napisal? Ze jestes ciezki w odbiorze? Rany... Daruj, czlowieku...

Za to ciesze sie, ze reszta idzie ku dobremu. Patronat projektanta i jednego z forumowych wymiataczy (to o Tobie, Qniu ;)) na pewno przysluza sie tej relacji i powstanie piekny model, ktoremu i ja kibicuje.

BTW, tam mozna gasienice z ogniw zrobic? W takim modelu to warto byloby sie o amortyzacje nawet pokusic...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-07-16 15:02  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cóż, skoro Rafael jasno zasugerował, że jesteś autorem tego projektu a twe nazwisko w nim widnieje to nie bardzo rozumiem gdzie widzisz tu moją winę...
Skończ już, i tak do niczego to nie prowadzi. Ja czerpie ze swojego hobby radość. Dla ciebie to jakaś mantra i filozofia życia. Nie dogadamy sie.

Post zmieniony (22-07-16 15:04)

 
22-07-16 15:40  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Halogen nie rozśmieszaj mnie bo dopiero co obiad jadłem.

"Co to za sztuka ukryć się za nickiem i pyszczyć - wiesz kto tak się zachowuje - zwykły tchórz."

Napisał ten co boi się ujawnić swój adres e-mail...


ps. Chyba tą złotą myśl umieszczę sobie w podpisie... ;-)
ps2. To jak jest z tymi gąsienicami w projekcie? Są paski czy ogniwka?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-07-16 17:19  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ceva w modelu są paski

Kalafior na twoim miejscu zastanowił bym się nad malowaniem tam gdzie jest "ziemisty brąz" moim zdaniem lepiej pasuje do epoki TWARDEGO. A co do retuszowania czy brudzenia oryginalny kolor można przyciemnić pastelami, jednak wymaga to czasu i umiejętności. Tak czy inaczej rób ten model, sam jestem ciekawy co w trawie piszczy...

Uwaga uwaga chyba znalazłem ów malowanie......

TWARDY Z WATU

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-07-16 17:31  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja zaciekawiony zapytam.
Czy tutaj ma miejsce porównanie zdjęcia modelu na zdjęciu okładki ze zdjęciem rzeczywistego malowania na prawdziwym czołgu? Chodzi mi o to jak mają się ustawy kilku aparatów po drodze a porównanie w realu.
Na logikę to najlepszym porównaniem było by przyłożenie arkusza wycinanki do oryginału.

Przyznam, że nudzi mi się w pracy i tak sobie dumam. Najbardziej podoba mi się fakt, że Kalafior jeszcze dobrze nie zaczął lepić a tu tyle odsłon i tyle stron odpowiedzi ; )

Sorry za of topic.

--

Post zmieniony (22-07-16 17:33)

 
22-07-16 17:38  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Problem polega na tym że do niektórych nie docierają pewne argumenty, w WP używa się koloru KHAKI w kilku odcieniach mniej wiecej takich: khaki jak na tej palecie. Jak widać kolor ma kilka odcieni, a kamo malowane jest według określonego wzoru których też jest kilka wersji. Do tego powłoka lakiernicza uzupełaniana jest raz do roku, co powoduje że czasami do początkowej wersji wzoru jest "daleko" a pisanie że farba jest wypłowiała.....to troche na siłę.

oki jeżeli ktoś ma ochote to napisze że to wersja z "parku trupów" lub przedstawione wyżej homoniewiadomo z jakiegoś dziwnego parku z WATu ale czy o to chodzi???

--

Post zmieniony (22-07-16 17:44)

 
22-07-16 19:34  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Powiem krótko - to najlepszy model jaki sklejałem w życiu w swojej kilkudziesięcioletniej już karierze.
W standardzie to niewątpliwe wyzwanie - ale przy takim projekcie się da :)

http://images78.fotosik.pl/769/24699e765262a7e1med.jpg

Czekam na ciąg dalszy relacji, na razie to czwarta strona i nic do przodu poza laserowym szkieletem sklejanym w pół godziny nie wyszło...

--

Post zmieniony (24-07-16 20:24)

 
22-07-16 21:32  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kiedyś se go zrobię po swojemu :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-07-16 08:50  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wygląda kolorystyka modelu sklejonego nie z wydruków jak sklejony model na okładce ( swoją drogą taki odcień zielonego koloru przez pewien czas był również stosowany na tych czołgach ) tylko z części z wycinanki :
http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Fahrzeuge-Panzer/PT-91%20Twardy%20GPM%20310%201_16/PT-91%20Twardy%20GPM%20310%201_16.htm

Tak wygląda jedno z wielu rodzajów malowań czołgu PT-91 Twardy:
http://meteor2017.blogspot.com/2014/05/pt-91-twardy.html,
http://www.militaryphotos.org/albums/2015/08/02/18/184/pt-91-twardy-polish-mbt-8.jpg

Jak już tak komuś malowanie tego czołgu nie odpowiada to można pokusić się o wykonanie takiej dioramy... i mniej kół będzie do sklejania i kolorek się podrasuje : ))))
http://joemonster.org/art/31388

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024