FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-07-16 09:19  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

[ciach by Rafael - Piotrek, Ty czytasz, co ja pisze i o co prosze???]

Oglądając twoje poprzednie sklejanki wcale mnie nie dziwi, że po pretekstem "nieoprawidłowego " malowania będziesz malował model, bo dobrać kolory i retuszować części to trzeba niestety umieć, a szczególnie nie jest to proste przy tak dużym modelu, ale jeszcze trudniejsze i bardziej pracochłonne jest sklejenie części pod malowanie, bo wymaga to dużej czystości sklejania i obróbki części- szlifowania krawędzi itp. zabiegów.

Co do "nieprawidłowego" malowania to argumenty konradoo są wyjątkowo dziecinne, bo widział czołgi, jeżdził nimi, co to z argumenty... a czołg o tym numerze widziałeś i jeździłeś nim, widziałeś wszystkie czołgi Twardy w każdym momencie ich służby ?

 
22-07-16 09:50  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Halogen - on ma prawo malowac, wyklejac papierem sciernym, czy co sobie zamarzy - to jego wizja i jego problem, nie Tobie i nikomu innemu to oceniac... Tym bardziej jego umiejetnosci. Jesli "sklejanki" go rajcuja, to chyba wszystko w porzadku, skoro ma z tego frajde. Ja tez maluje swoje modele, tez mam pelno niedociagniec, bo pewnie nie potrafilbym tak pieknie wyretuszowac, jak paru mistrzow tego forum, wiec rozumiem, ze tez jestem w tym samym worze?

Co do malowania, to sobie z Konradem pare zdan wyjasnilismy na priv i znalazlem fotke z taka wyplowiala zielenia, zreszta na fotkach Cichego tez ja widac w paru miejscach... Ma ktos fotke oryginalu, zeby skonczyc te bezowocna dyskusje?

I na marginesie - jestes autorem tego projektu. Wiecej bys wniosl, gdybys zapodal to i owo odnosnie budowy i detalizacji, bo pewnie mozna wiele rzeczy jeszcze dopiescic. Lepiej ciagnac jakies bezsensowne gadki? No ale pewnie sie nie znam...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-07-16 10:26  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To ja tak nieśmiało zapytam: kiedy dalszy ciąg relacji? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-07-16 10:39  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pozwole sobie przypomniec dyskusje o tym kolorze przy okazji zapowiedzi:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=196706&t=194708#reply_196706
Kroolo pisal, ze kolor sie zgadza z tym, ktorego on widzial. Jemu to akurat wierze :)

Ja znalazlem takie fotki:




Na moje oko, zielen zblizona...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-07-16 12:20  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
kolejny_cichy   

Ta zieleń z czasem blaknie z "soczystego"do takiego "dziwnego" odcienia jak wycinance. Najlepiej to widać na BWP-1 i Starach 266.

Pzdr
Cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
22-07-16 12:43  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Pozwolę sobie wtrącić,swoje trzy grosze.
Odnoszę wrażenie,że najwięcej i najgłośniej krzyczą ci,którzy nie potrafią zrobić malowanego i "upaćkanego" modelu.Skoro to jest takie proste,to może ktoś się odważy,i popełni malowany model.Przecież to takie logiczne,będzie można zamalować wszelkie babole,i niedoróbki.Także wszyscy wrogowie malowania,i brudzenia.Pędzle,nożyczki w dłonie,i do roboty.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-07-16 13:03  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co jak co ale pancerka czy to standard kartonowy bądź "czyścioch" plastikowy nie wygląda przekonująco.
Sam lepiłem przez około 10 lat plastiki niemieckiej pancerki i każdy był utytłany. Zasypiałem wówczas będąc bardzo szczęśliwym ; )
Klej Waść jak Ci się tylko podoba, ja chętnie po cichu pooglądam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
22-07-16 13:36  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kleić model każdy może jak chce - jego cyrk jego małpy.

Ale na pewne elementy wypowiedzi HALOGENA zwróciłbym uwagę wykonawcy:

"ale jeszcze trudniejsze i bardziej pracochłonne jest sklejenie części pod malowanie, bo wymaga to dużej czystości sklejania i obróbki części - szlifowania krawędzi itp. zabiegów"

To święta prawda. Jak nie przygotujesz odpowiednio powierzchni pod malowanie, to gwarantuję Ci, że lepiej robić retusz plakatówkami czy akwarelami. Aż takie trudne to nie jest.

Co do kolorystyki druku...

Myślałem, że już lata temu ludzie doszli do wniosku, że kolory mają być ZBLIŻONE do oryginału a nie zgodne w 100%.

Jak się weźmie pod uwagę różne egzemplarze, płowienie, mokra/sucha powierzchnia, wytarcie, efekt skali (rozjaśnianie aby w skali kolor wyglądał w odbiorze podobnie do oryginału)...

No chyba, że ktoś ma tony dokumentacji do KONKRETNEGO egzemplarza i chce go zrobić. Ale wydaje mi się, że wtedy relacja powinna się zacząć:

Na podstawie modelu ... z GPM chcę zrobić TEN egzemplarz - i zdjęcie do czego się będzie dążyć.

Jak nie to robi się to, co fabryka dała. Do reszty można dorobić teorię, ale to dalej będzie dyskusja nad ilością gwiazd na niebie - można sobie pogadać, bo nikt nikomu nic nie udowodni, a woda się leje i ciśnienie niepotrzebnie rośnie.

Nie licząc "cukierkowych" malowań niektórych MM z dawnych lat większość współczesnych modeli jest w miarę poprawna.

Są na forum modelarze, którzy kleją w standardzie i robią różne cudeńka z poprawianiem kolorów - delikatny brudzing, ściemnianie/rozjaśnianie suchymi pastelami, wash... Modele po tych zabiegach nie wyglądają jak goła wycinanka.

Może nad tym tez by było warto się zastanowić?

Jak pomalujesz goły papier z wycinaki farbami, to gwarantuję Ci, że lepiej nie będzie wyglądał.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-07-16 13:51  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja muszę sprostować bo chyba dopiero zrozumiałem z czego wynika cale zamieszanie. Nieco chyba niefortunnie użyłem sformułowania, że malowanie jest nieprawidłowe. Miałem na myśli to, że jest niezgodne z moim zamysłem. A mój zamysł jest taki, że model ma mieć współczesne barwy NATO.
Jeśli z tego wynikła ta cała dyskusja to myślę, ze takie wyjaśnienie wszystko prostuje.

Qń, na razie zacapobowałem arkusze i mam zamiar na bieżąco używać farby podkładowej. To chyba powinno wystarczyć.

Pan Mazurek Halogen, no co za przypadek. Projektant jak widać dobry, ale człowiek raczej ciężki w odbiorze. Na pocieszenie powiem ci, ze skleilem już jeden twój model, Mack-a. I nawet mi się podobało. Niestety zginął śmiercią męczennika przygnieciony polówką wrzuconą przez nierozwagę na szafę. Crash test na miarę ADAC.

Post zmieniony (22-07-16 13:53)

 
22-07-16 14:06  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pomyśl też nad glutowaniem (lub inną impregnacją) i szlifowaniem wszelkich krawędzi. Bez tego będą włoski pod farbą. No i oczywiście wszelkie obłości - tu bez szlifowania, może szpachli lub czegoś co ją zastępuje (elementy odlewane) raczej się nie obędzie.

A na wypasie to już liczenie śrub, podkładek, dodawanie wszystkiego, czego w wycinance nie ma lub też po prostu jest narysowane a nie przestrzenne...

Już Ci współczuję kół nośnych z ich zaokrąglonymi otworami i krzywiznami :-)

Bo wycinanki już tak mają - z definicji nie robi się ich aż tak szczegółowo. Bo mają być dla wszystkich, a już na pewno dla szerokiego kręgu odbiorców.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024