FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
13-08-17 11:50  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających w kolejnej odsłonie,
dziś słowo na niedzielę, czyli bardzo skromna aktualizacja. Drobnica, jak zaznaczyłem wcześniej, już się robi ale potrzebuję dokładniejszych materiałów ("The Battleship Roma" z Kagero) więc zacząłem robić to co i tak będę musiał zrobić w niedalekiej przyszłości, a mianowicie pontony, które będą na artylerii głównej (ten szary to wycinankowy a ten kolorowy zmodyfikowany, bardziej realistyczny). Będzie ich łącznie 20.

a poniżej samoloty, tego dwupłatowca miało nie być, bo ich wyjątkowo nie lubię, ale zona jak się dowiedziała, że pancernik ma jeszcze drugi samolot, właśnie dwupłat, poprosiła, żebym go skleił, no i trzeba było skleić.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 

22-08-17 01:00  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
kolejna aktualizacja, czyli ciąg dalszy drobnicy na nadbudówce, a w niej jakieś podnośniki(?), które nie bardzo wiem do czego służyły. W Profilach Morskich wyglądało to na lornetki, w filmie na YT "Roma - ostatni rejs" nie znalazłem nic na ten temat, tak samo jak w sieci, czy publikacji MSiO; dopiero publikacja "The Battleship Roma 1942-1943" wyd. Kagero, rozjaśniła mi co to jest.
Poniżej owe wysięgniki zrobione na podstawie wycinanki i w/w publikacji. Te wycinankowe składają się z trzech części. Te, które zrobiłem na podstawie renderów, to dziewięć elementów.

cała "gromadka" :

i ogólny rzut:

PZDR

--

01-09-17 00:09  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
skromna aktualizacja pokazująca skończone pontony, które będą zamontowane na artylerii głównej i wieżach armat kalibru 152 mm.

Wycinankowe mnie nie satysfakcjonowały więc musiałem je trochę "ulepszyć". Najpierw przeciągnąłem je żółtym Humbrolem, czerwone paski to Revell, następnie dokleiłem liny, do ich wykonania użyłem nici żyłkowej:

a tak prezentują się wszystkie dwadzieścia:

Wiem, że nie są wszystkie idealne ale mam satysfakcję, po raz kolejny, że w tym modelu wykonuję coś dodatkowego.

PZDR

--

01-09-17 00:43  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
Tomek 

- 1

Pięknie idzie! Pogratulować!

01-09-17 10:07  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Pontony oddają precyzję i cierpliwość powodzenia w dalszych pracach.
Pozdrawiam Adam

03-09-17 11:04  Odp: [R] Regia Marina; Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

:-)
Dalsze prace idą (armaty, szalupy), chociaż teraz trochę spowolnią bo się rok szkolny zaczął, a wiadomo... wrzesień w szkole to istny Sajgon.

--

11-12-17 11:54  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam wszystkich,
Mam pytanie dotyczące montowania luf. Jak widać na załączonym obrazku nie bardzo mam pomysł jak to ogarnąć, początkowo przykleiłem to na poxipol ale okazało się, że lufy będą za krótkie. Myślałem o wklejeniu kartonika jakiegoś czy coś ale może okazać się lipa. A nie chcę żeby za rok czy kilka te działa opadły. Prośba, podrzućcie jakieś patenty jak Wy mocujecie toczone lufy.

PZDR

--

30-12-17 01:23  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
coś ostatnio nie miałem weny do klejenia ale powoli wraca i w końcu skończyłem artylerię główną. Lufy wkleiłem na poxipol, fartuchy zrobiłem z filtra do kawy. I tak się prezentują:

i cała sylwetka na chwilę obecną:

PZDR

--

30-12-17 12:36  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 10

Czyli lufy są osadzone na stałe? Bo jedna się trochę "wygła" o czym uprzejmie donoszę : )
Fajnie się prezentuje w całości. Mam mieszane uczucia co do koloru pontonów ale nie wiem jaki był w rzeczywistości przy czym wycinankowy szary wydaje się dość monotonny.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

30-12-17 14:16  Odp: [R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; GPM 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Ano, jedna się niestety "wygła" przez moją nieuwagę i są na stałe. A co do pontonów, to trzeba by było zapytać historyka od Regia Marina, ponieważ w publikacjach, które posiadam są rozbieżne informacje na temat kolorów pontonów. W internecie też różnie bywa z kolorystyką. Przeglądając modele włoskich okrętów też bywa z tym różnie, chociaż przeważają żółto-czerwone. A ja chciałem sobie dołożyć pracy, bo tak jak wspomniałem wcześniej dokładanie czegoś od siebie daje mi satysfakcje.

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018